O czym chcesz poczytać na blogach?

Bonneville

halli32eb

2 Marzec 2007 |

„ Prawdziwa Historia ” to autobiograficzna opowieść (Hiobowa historiia) o Burt-cie Munro który przez całe swoje życie nie przestawał wierzyć mimo że okoliczni sąsiedzi uważali go za dziwaka, ciągle ulepszał swój motocykl ( Indian ) w starej szopie… Pewnego dnia mimo choroby serca wyrusza do USA gdzie w Bonneville (stan Utah) spełnia marzenie swojego życia i ustanawia rekord predkości w kategorii obudowanych i opływowych motocykli o pojemności (950 cm³) a wynosi on 331 km/h został ustanowiony w 1967.r i nigdy nie został pobity. Film pozbawiony jest efektow specjalnych, Anthony Hopkins odtwórca głownej roli zagrał fenomenalnie na miare najlepszej życiowej roli, dzięki czemu niepostrzerzenie przesiąkamy klimatem starszego pana Munro.

Ps. Nie przestawajcie wierzyć !!!!

z okna wieży

Z tego ucieszę. Nawet jeśli ta chałupka będzie bez bonusu w postaci księcia z bajki.
Tagi: Maria Ulatowska Powieść Sosnowe dziedzictwo prowincja
17:45, czarna9610
Link Komentarze (2) »
wtorek, 01 listopada 2011
Chciałabym być w tych kilku miejscach które kocham
   Jest taki film "Bonneville" . Można by go nazwać filmem drogi. Opowiada o podróży i  ostatnim pożegnaniu  najbliższą osobą. Bohaterka tego filmu podróżuje po Stanach z urną w której są prochy jej zmarłego męża. Jeszcze raz chce zobaczyć te miejsca które niegdyś widzieli razem i byli szczęśliwi. W każdym z tych miejsc rozrzuca trochę prochów." Oddaje" go miejscom, które kochał. Długo myślałam o tym filmie i ciągle go pamiętam.
   Chciałabym, żeby jak już przyjdzie ta ostatnia chwila, ktoś zabrał mnie na taką "pośmiertną wycieczkę" w ukochane miejsca  od Pienin , przez Kazimierz nad Wisłą i jezioro w Ostrorogu do Kołobrzegu. Wrócić tam, gdzie się było szczęśliwym.

Novimedia CP

Przygotujemy. Dla kierowców warunkiem bezpiecznej jazdy zimą są dobre opony zimowe. Dobre, czyli jakie? O tym m.in. w najnowszym wydaniu „Goodyear Serwis”. 

Zima to trudny okres dla kierowców – temperatury są niskie, a warunki na drodze zmienne. Przy wyborze opon warto więc postawić na sprawdzoną jakość. W jesiennym wydaniu magazynu dla sympatyków marki Goodyear przedstawiamy dwie nowości. Nowe opony Grupy Goodyear: UltraGrip 8 oraz Dunlop Winter Sport 4D jeszcze przed zimowym sezonem zebrały najwyższe noty w niezależnych testach ogumienia zimowego.

W najnowszym wydaniu magazynu „Goodyear Serwis” sporo miejsca poświęcamy również rekordzistom. Na słonym jeziorze w Bonneville podrasowana Škoda Octavia RS, rozpędzając się do prędkości 365 km/h, oficjalnie zdobyła tytuł najszybszego samochodu świata w klasie fabrycznych pojazdów z doładowaniem. Inny rekord, również związany z motoryzacją, pobił Adam Małysz, który przygotowuje się do startu w Rajdzie Dakar. Byłemu skoczkowi narciarskiemu udało się rozpędzić swoją terenówkę do prędkości 180 km/h. Jest to nowy rekord prędkości w terenie. W poszukiwaniu kolejnego rekordu udaliśmy się też do serwisów opon, gdzie odkryliśmy, że najlepsi z wymianą kompletu opon potrafią się uporać w mniej niż 6 minut! Warto o tym przeczytać i opowiedzieć swojemu wulkanizatorowi.

This.

i na litość boską

Ekranizacje powieści Jane Austen. Archaizują mi mój angielski, archaizują mi sposób myślenia o życiu i o miejscu kobiety w świecie, nadmiar kończy się tym, że myślę o sobie jak o starej pannie bez żadnych prospektów. Co gorsza, moi rodzice wcale szczególnie nie starają się mnie wydać za mąż!

Ucieszyły mnie starania producentów Downton Abbey, żeby nie przesadzić z ilością znanych brytyjskich aktorów. Maggie Smith gra tak, że widzi się tylko jej postać (czyli dokładnie tak, jak powinna grać aktorka tego kalibru), poza tym w oczy rzuciła mi się tylko równie irytująca jak zawsze Penelope Wilton (bardziej może znana jako Harriet “yes, we know who you are” Jones) i Hugh Bonneville (m.in. Notting Hill i Henry Avery, pirat w Doctorze Who). Kto lubi kostiumowe seriale, szybko się zorientuje, że podstawową wadą Brytyjczyków jest to, że mają w tej działce dziesięciu aktorów na krzyż, a ilość lokalizacji można policzyć na palcach jednej ręki (kostiumami też się dzielą). Przyjemnie dla odmiany oglądać (jeszcze do niedawna) film, gdzie nie łapię się co chwila na myśleniu raczej o aktorach i o tym, skąd ich znam niż o granych przez nich postaciach.

Ucieszyła mnie zmiana historycznego okresu. Ileż można siedzieć w osiemnastym, dziewiętnastym wieku! Ucieszył mnie nienaganny język i staranność w doborze akcentów, nie wyłączając tego lekko.