O czym chcesz poczytać na blogach?

Bonaparte

sławne kobiety sukcesu - Onet.pl Blog

Zrobić na nim wrażenie.  Lecz Józefina przede wszystkim

niestrudzenie wysłuchiwała jego wynużeń co najwidoczniej zdecydowało.Znów zakochany Napoleon pośpiesznie zerwał zaręczyny z Desiree Clary,córką kupców Marsylskich wysyłając jej balansujący na granicy uprzejmości list.Tonącej we łzach Desiree nie osłodziło rozstania nawet jej przyszłe wyniesienie m na tron Szwecji i Norwegii gdzie dała początek do dziś panującej dynastii.  Józefina nie widzi w tym brutalnym odsunięciu niedoszłej małżonki swojego przyszłego losu.

9 marca 1796r. młodzi pobrali się.Dzięki temu ślubowi Napoleon(,który zmienił nazwisko Bounaparte na bardziej  francuskie Bonaparte) otrzymał nominacje od Barrasa.I szczesliwy z nominacją w kieszeni przybył do Mediolanu.Ustatkowana madame Bonaparte pojechała za nim. Niestety w obozie naraziła się na niewybredne żarty zarówno oficerów jak i prostych żołnierzy.Mimo wszystki nadano jej tytuł Nasza Pani Zwycięst,który bardzo Józefinie schlebiał. 

Państwo Bonaparte wrócili do Paryża po serii zwycięstw Napoleona. Gdzie jego szacowna małżonka mogła się kąpać w blasku chwały męża. 

Wkrótce jednak józefina napotkała problem. Jej szwagier ,Józef poinformował Napoleona o obecności kochanka Józefiny.  Wsciekły Napoleon spytał żonę czy to prawda,a ona histerycznie.

Paysage avec Notre Dame de Paris. (Harmonie bleue et or)

Narodów. Na parterze na prawo od westybulu sala bilardowa,na lewo jadalnia.

Za nimi, na skrzydlach budynku znajdowały sie biblioteka i sala muzyki.

Na pierwszym piętrze, nad biblioteką, znajdowały sie pomieszczenia cesarza. Sa one obecnie wzbogacone przez zakupione później pamiątki, liczne portrety. Choć zdjęcie z lewej przedstawia sypialnie cesarza, to jednak wyposażenie pochodzi głównie z wyburzonego pałacu Tuilerie. Łoże było własnością ksiecia Eugeniusza. Nad łożem Pierwszy Konsul pędzla Sauvage. Za jednym z krzeseł porcelanowa umywalnia ze słynnej manufaktury w Sevres. Z prawej salon cesarza. Pierwszy Konsul Grossa, a po bokach książe Eugeniusz i Lucjan Bonaparte. Nizej biusty Letycji, matki cesarza i Pauliny Borghrse- jeden zasłoniety przez kwiaty.

Po wizycie przeczytałem że znajduje sie w Malmaison słynny obraz Davida "Przekroczenie Alp", ale albo przeoczyłem albo go przenieśli. Sfotografowałem obraz Grosa (o którym pisałem przy koronacji), jedną z szaf z białą bron noszoną przez Napoleona (tą szpicrute na dole nosił kapitan Bonaparte) i domowe ubranie cesarza.

Przeciwległe skrzydło piętra zajmowały pomieszczenia Józefiny. Przewodnik wspomina o jej toalecie i buduarze- nie sfotografowałem ich. Ciekawsza sie wydała jej porcelanowa zastawa stołowa.

W tym łożu cesarzowa wydała ostatnie.

beea-beatrix.blog

wrrrrrrr 2003-04-29 19:47:10

cholera jasna napisałam barrrrrrdzo długą notke i h... cos piszą o jakis cookies w przegladarce!!

skomentuj (3)

to bedzie ta notka ,która mi sie nie dodała 2003-04-30 17:42:17

a jezeli nawet nie ta sama,to podobna.
...
Urodził się 15 sierpnia 1769 r. w Ajaccio na Korsyce i jak każdy drugi syn w rodzinie, zgodnie z tradycją, otrzymał imię Napolione. Nikt wówczas nie spodziewał się, że stanie się monarchą najpotężniejszego mocarstwa Europy i jednym z największych zdobywców w dziejach...
Napoleon BonaparteNie zamierzam przytaczac tu suchych faktów,wymieniac dat i opowiadac o innych nudziarstwach dostepnych w podreczniku.Zajme sie jego zyciem osobistym...
Jak prawie kazdy wladca zdradzał swoją zone i miał wiele "jawnych" kochanek.
Gustował w aktorkach;dwie z nich:Bourgoin i George wykorzystał,a nastepnie "podrzucił" dla cara Aleksandra I.
W owych czasach istniał bardzo ciekawy sposób szpiegowania-w łozu.Wszyscy wielcy panowie posyłali sobie na wzajem atrakcyjne panienki,aby te podczas wiadomo czego wydobyły jakies wazne tajemnice panstwowe od swoich "ofiar".
Nawet Józefina bedąca na usługach ministra policji-zdrajcy-szpiega.

Napoleon Bonaparte

Napoleon Bonaparte
RSS
sobota, 05 czerwca 2010

Napoleon jako Konsul...

Po przejęciu władzy dyktatorskiej we Francji, Napoleon Bonaparte działał bardzo energicznie. Przede wszystkim, starając się o uzyskanie poparcia arystokracji, ogłosił amnestię dla rojalistycznych emigrantów. Mogli oni wracać do kraju, ale zarekwirowanych w trakcie rewolucji majątków im nie zwrócono. Podobnie, normując stosunki z Kościołem katolickim przez zawarcie w 1801 roku nowego konkordatu, Napoleon zastrzegł w nim nienaruszalność dokonanych rekwizycji i sprzedaży dóbr kościelnych. Poza tym, konkordat był korzystny dla Kościoła: ustalał pensje dla biskupów, wprowadzał religię do szkół państwowych, ułatwiał budowę nowych kościołów, szkół.