O czym chcesz poczytać na blogach?

Ból gardła

Leki na przeziebienie | Leki na przeziębienie gdy masz grypę także

I wyjście z rozgrzanego pomieszczenia na zewnątrz może spowodować szybkie wychłodzenie się organizmu. Najskuteczniejszą obroną przed utratą ciepła w takiej sytuacji jest skurcz naczyń krwionośnych, między innymi w błonie śluzowej gardła, nosa i oskrzeli. Wówczas błona śluzowa staje się gorzej ukrwiona, co wiąże się z niedostatecznym dostępem do tych miejsc przeciwciał, które walczą z wirusem. Zapalenie gardła powodują różne grupy wirusów: Coronawirusy,.Powodują różne grupy wirusów: Coronawirusy, Rhinowirusy, Adenowirusy typów 3, 4, 7, 14, 21 a także wirusy para grypy. Grypę, powodują wirusy typu A, wirusy Coxackie A i inne enterowirusy, wirusy Epstein-Barr, które także mogą powodować ból gardła. Wywołują one stan zapalny i stopniowo niszczą nabłonek śluzówki nosa i gardła. W efekcie inicjuje to działanie tzw. mediatorów zapalenia. Odczekaj chwilę, a potem rozrzedzoną wydzielinę usuń gruszką z szeroką,.

Koniec z papierosem

Suchość (ból) gardła Tytoń powoduje podrażnienie gardła, ale jednocześnie znosi ból. Nie drażnisz już gardła dymem tytoniowym, ale i nie znosisz już bólu spowodowanego przez uprzednio wywołane podrażnienie.

kasiuleq.blog

Że już wszystko okey i robią jakieś badania.

4 dzień siedzę w domu. Czytam, leżę, oglądam TV, czasem siedzę przy kompie. Czuję się okropnie. Zarówno fizycznie - nieustające 37 z kawałkiem i może mniejszy, ale nadal jest ból ucha ; jak i psychicznie - nie mam z kim pogadać o czymkolwiek. Tzn. we wtorek była Monika, w środę Paula ale to tłumaczyłam jej anglik, a wczoraj były obie ale coś się nie za bardzo mogłyśmy dogadać. Nie wiem, czy dzisiaj.Wiem co zrobiłam nie tak, ale czuję, jakby spadła na mnie jakaś ciężka kara.

Niech mnie ktoś stąd zabierze...
komentarze [0]

No i mam co "chciałam" ? >> wtorek, 14 marca 2006 21:09:59
Katar, kaszel, chrypa, ból gardła i głowy to objawy chorobowe, które prawie bez przerwy towarzyszyły mi od końca stycznia. A ja wtedy chyba pierwszy raz w życiu się zaparłam przed chorobą, namiętnie broniąc się przed kompletnym rozłeżeniem jakimiś Cerutinami,.

Marynarka czyli sceny z życia żony marynarza

Nie jestem do końca przekonana, że to była właśnie szkarlatyna... miał tę wysypkę i czerwony język z nalotem też, ale wysypka zeszła po dwóch dniach na antybiotyku, a gorączka minęła nawet po jednym dniu, podobnie jak ból gardła. Zauważyłam zresztą, że polski opis tej choroby różni się nieco od angielskiego. Polskie źródła podają, że skóra wygląda jak po uderzeniu ostrą szczotką, a angielskie, że skóra w dotyku przypomina papier ścierny (u.

Szymi poleca

Moje sposoby na przeziębienie

Niedzielny poranek. Godz. 6-00. Budzę się. Nie dość, że niewyspany, w kiepskim humorze (perspektywa programowania i statystyki), to jeszcze z bólem gardła. Ruszam na Uczelnię - zajęcia od 8 do 18. Biorę na zapas kilka tabletek na ból gardła. Strasznie się męczę, ale nie mogę opuścić tych zajęć - są one kluczowe przed zaliczeniami. Jakoś dzień mija, planuję się porządnie.

Kłamczucha

   Po pewnym czasie, tak miło spędzonym, ktoś zapukał do drzwi. Był to Robrojek. Dołączył do nas i razem z nim rozmawialiśmy i śmialiśmy się.

    Gdy wszyscy zgłodnieli Tosia zaprosiła nas na obiad.

   Następnie powróciliśmy do mojego pokoiku i rozpoczęliśmy grę w karty. Tosia zaproponowała, że zaprosi lekarza; tak też uczyniliśmy.

   Lekarz przybył. Dokładnie mnie przebadał. Zdiagnozował u mnie zapalenie gardła. Powiedział także, że mam chore oskrzela, skąd ten okropny kaszel.