O czym chcesz poczytać na blogach?

Bojownik

Rybki Akwariowe. - bloog.pl

Innesa

czwartek, 11 września 2008 13:31

Wygląd: mają ,,neonowa'' pręgę na ciele, są niewielkie (3-4cm). Od połowy ciała ma czerwone łuski.

Różnice Płciowe: Większe są samice.

Temperatura wody: 22-28 stopni

Zacowanie: ruchliwe i towarzyskie

Rozmnażanie: są jajorodne.Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3694960,trackback

komentarze (0) | Skomentuj

Bojownik

środa, 10 września 2008 17:32
Bojowniki to piękne ryby występujace w wielu przepięknych kolorach. Nie są za bardzo ruchliwe. Nazwa tych ryb pochodzi od wojowniczego zachowania samczyków. W naturalnym środowisku wyrasta do 6 cm długości a w akwarium nawet do 10cm! Bojowniki mają duże, efektowne płetwy. Maksymalna długość ich życia to 3 lata..

~~Akwarystyka~~ - Onet.pl Blog

Zobaczymy. Dziś wymieniłem się z kolegą on mi dał roślinki i mech a ja mu dałem młodego glonojada i 2 żałobniczki.
W akwarium mam teraz dużo roślin więc bojownik ma gdzie się chować. Jeszcze zostały duże glonojady i będzie ładna obsada.

Mam złą wiadomość ikra została pożarta wydaje mi się że przez dorosłego glonojada poprzez to że go trochę zestresowałem :/:/ I się zdenerwował albo mogła to zrobić bocja kuzyna.

W mojej rodzinie ma 3 osoby akwarium zemną 4. Są to trzej bracia heh.... :D:D:D Najstarszy brat ma akwarium 35l, ryby: różne. Średni brat ma akwarium 112l, ryby: różne. Najmłodszy brat akwarium 32l, ryby: mały harem bojowników (1+2). Więcej osób z mojej rodziny nie ma akwarium. Kiedyś miał mojej mamy brat ale zlikwidował.

Dziś to tyle do zobaczenia :):)


Mlody94 (20:56)
10 Całe stado rybek!:)

13 stycznia 2009
Ikra glonojadów :D

Blog bojownik32

Cyfr i liczb. Kombinacje znaków które dają szereg informacji. Zastanawiałem się dzisiaj czym dla mnie są liczby? Nie zajmuje się numerologią, wręcz sobie z niej kpię, nie zajmuję się cyframi i mam do niego obojętny stosunek. Dlaczego? Nie wiem...może dlatego że nie znosiłem nigdy matematyki. Mam umysł humanisty, a nie analityka.

Komentarzy: 7 Trzy 2006-06-28 Jutro będzie lepiej, ponieważ bojownik nie boi się przegrywac, bojownik zawsze jest gotowy do walki, jeżeli wierzy w to,o co walczy. Prawdziwa miłość to miłość bezgraniczna i warto o nią powalczyć. Komentarzy: 2 Dwa 2006-06-26 Dzisiaj bojownik jest wściekły i zmęczony. Ma dosyć układów i układzików. Bojownik potrafi sobie z tym poradzić, jest silny i gotowy do walki. Dzisiaj zaczyna wojnę, nie może sobie pozwolić na.

Czeczenia: Kroniki

W Bielsku-Białej.

We wrześniu 2010 r. w Warszawie zatrzymano b. szefa emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmeda Zakajewa. Prokuratura okręgowa wystąpiła do sądu o jego aresztowanie. Sąd Okręgowy w Warszawie odmówił powołując się m.in. na fakt, że Zakajew dostał azyl w Wlk. Brytanii. Po zwolnieniu Zakajew wyjechał do tego kraju. Potem prokuratura wysłała sądowi wniosek strony rosyjskiej o ekstradycję, wraz z własnym stanowiskiem, w którym wnosiła o wydanie postanowienia o jej dopuszczalności.

W grudniu 2010 r. Sąd Okręgowy w Warszawie sprawę umorzył z powodu nieobecności Zakajewa w Polsce. Obrona złożyła odwołanie, bo chciała, aby polski sąd uznał prawną niedopuszczalność tej ekstradycji. Zakajew nie otrzymał jednak polskiej wizy i nie mógł przybyć na posiedzenie w SA. W styczniu br. warszawski sąd apelacyjny podtrzymał decyzję o umorzeniu.

Szamil 2011-04-03 01:31:03 skomentuj (0)

SN: sprawa czeczeńskiego bojownika ponownie do rozpatrzenia

Rybki i rybeczki.

Swe życie spędza z jednym gospodarzem, rzadko oddalając się od niego na odległość metra. Jeśli rozdzieli się rybę i ukwiał, to po jakimś czasie błazenek przestaje być odporny na jad i musi od początku nabyć tę zdolność.


Komentarzy: 0 Bojownik. 2012-03-21
Ryba bojownik syjamski
Bojownik syjamski, bojownik wspaniały (Betta splendens) – słodkowodna ryba akwariowa z rodziny guramiowatych. Ze względu na jaskrawe ubarwienie i kształt płetw bojowniki są często hodowane w akwariach. Po raz pierwszy gatunek ten pojawił się w Europie już pod koniec XIX wieku we Francji, jednak nie posiadał wówczas tak wielu odmian o różnorodnych barwach i kształtach płetw jak obecnie. W formie dzikiej gatunek w zależności od miejsca, z którego pochodzi, posiada ubarwienie czerwone lub zielone. Dopiero.

Do what they say

Moje uzebienie, że myślałem, że mi ząbki wypadną. A chodziło tylko o wymienienie drucika na dole i na górze. Okazało się, że jest to barbarzyństwo, bo teraz to na serio nic nie mogę ugryźć (a pełnia piatego!). Otumaniony po wyjściu, wpadłem do sklepu ze zwierzętami. Od razu rzuciły mi się w oczy akwaria. Próbując zapomnieć o bólu i myśleć racjonalnie, przyjżałem się bojownikom. Były cztery. Przypomniały mi się słowa siostry, że zawsze chciała mieć taką rybkę. Pierwszy był niebieski - wyraźnie mówiła, że jej się nie podobają. Drugi był czerwony - za mały jak dla mnie. Trzeci był fioletowy - wspaniały kolor, ale jakiś taki zdechły ten bojownik, no i miał postrzępione płetwy. A ostatni, to było TO. Czerwony, duży, żywotny i nie miał postrzępionych płetw. Bez zastanowienia kupiłem okrągłe akwarium, biały żwirek, roślinkę, jedzonko, zmiękczacz do wody, siateczkę i oczywiście samą rybkę (chociaż siostrunia ma urodzinki pierwszego kwietnia). Sprawiło mi to nie lada radochę. Obładowany do granic możliwości wylazłem ze sklepu. Jak już dotarłem do Hogwartu, dałem siostrze rybkę (którą po drodze nazwałem Roland). Bardzo się podobała i sprawiło mi to jeszcze więcej radochy, niż samo kupowanie:P
We got a problem 2004-03-03 16:39:51
skomentuj (2)


Zwłoki.

Gupik - Onet.pl Blog

stadną rybą, dosyć wrażliwą na zmianę parametrów wody. Należy go hodować w stadzie co najmniej 6–10 sztuk. Z uwagi na niewielkie rozmiary nie zaleca się trzymania jej z mięsożernymi, dużymi rybami (np. skalar, sum). Do akwarium dla tego neona zamiast roślin powinno dać się korzenie. Zbiornik wielkości minimum 60 l. Idealnym środowiskiem dla neona Innesa są tzw. "czarne wody".

 

Dymorfizm płciowy: Samice są większe i posiadają bardziej zaokrąglony brzuch.

 

 

 

 

 

 

 

Bojownik

 

Bojownik syjamski, bojownik wspaniały (Betta splendens) –