O Charlotte,albo jakimś dziecku piłkarzy Castilli.Chciałam podkreślić,że tylko raz pisałam o dzieciach piłkarzy i na razie nie zamierzam.Czy wrócę tu pisać o Lily i Arianie...niestety nie.

www.el-futbol-es-mi-pasion.blog.onet.pl ---> (opowiadanie o moich kochanych wariatach z Castilli,które zaczynamy pisać razem z Eni ;*)

Visca el Barca !!

Drużynie.

Al-Ahly: Amir Abdel Hameed, Ahmed Ali, Wael Gomaa, El Sayed, Gilberto, Ashour, Eno, Fahty, Aboutrika, Hassan, El Egezy. Wystąpili też: Shebeita, Doe Forkey, Abdallah Farouk, Ahmed Adel Abdel Moneim, Osama Hosny.

FC Barcelona: pierwsza połowa: Jorquera; Montoya, Henrique, Muniesa, Abidal; Rueda, Keita, Víctor Sánchez; Gai Assulin, Rochina, Bojan

Druga połowa: Valdés, Dalmau, Fontàs, Martín Cáceres, Espasandin, Gudjohnsen, Touré, Messi, Pedro, Jeffren

zrodlo : fcbarca.com

Jest Celtic Glasgow, dał sobie strzelić aż pięć bramek. Teraz, aby zmazać plamę na honorze, na pewno będzie chciał wziąć rewanż na wielkiej Barcelonie.

Barcelona, która z Al-Ahly grała poprzednio w kwietniu 2007 roku i gładko, ale niejako na osłodę słabego sezonu, wygrała 4:0, zarabiając przy tym 1,5 mln euro. Był to mecz towarzyski, w którym Bojan Krkic zaliczył swój debiut i zdobył jedną z bramek. Frank Rijkaard skorzystał w tamtym spotkaniu z 22 zawodników, z których każdy zagrał po 45 minut. Co ciekawe, tylko dziewięciu z nich (Valdés, Jorquera, Márquez, Puyol, Iniesta, Gudjohnsen, Xavi, Messi, Bojan) nadal broni barw blaugrana.

Dokładnie rok temu, 26 lipca 2008 roku, Barça.

Blog publicystyczny o FC Barcelonie

piątek, 09 kwietnia 2010
Wygrane z Athletikiem i Arsenalem!

3 kwietnia FC Barcelona mierzyła się z Athletikiem Bilbao. Katalończycy bardzo pewnie pokonali baskijski zespół 4:1. Bramki zdobywali: Bojan (x2), Jeffren oraz Messi. Dzięki temu zwycięstwu Barca nie odpuszcza Realu Madryt na krok.

Zaś we wtorek, Blaugrana, równie pewnie wygrała z Arsenalem Londyn, w ramach rewanżu 1/4 Ligi Mistrzów. Na listę strzelców wpisał się tylko Messi, który zdobył aż 4 gole! Argentyńczyk jest w świetnej formie strzeleckiej. Pozostaje tylko miec nadzieję, że utrzyma ją.

czwartek, 25 marca 2010
Dobry wynik po słabym meczu; FCB - Osasuna 2:0

FC Barcelona wygrała wczoraj z Osasuną Pampeluną 2:0. Bramki dla katalońskiej drużyny zdobyli: Zlatan Ibrahimovic oraz Bojan Krkic.

Pierwsza połowa meczu obfitowała w niedokładne, niecelne zagrania piłkarzy Barcy, a zgromadzeni w środowy wieczór na Camp Nou kibice, mogli byc niezadowoleni z postawy swoich pupilów.

W drugiej odsłonie sytuacja zmieniła się. Zobaczyliśmy znów starą, dobrą Barcelonę. W 73. minucie Pedro posłał piłkę do Andresa Iniesty, ten zostawił ją.

football to miłość na całe życie

1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 - Pedro (11), 1:1 - Beckham (45), 1:2 - Jeffren (67)

Los Angeles Galaxy: Saunders - Dunivant, Gonzalez, Lewis, Kirovski (Gordon - 46), Donovan, Miglioranzi (Kovalenko - 65), Dela Garza, Sanneh (Berhalter - 46), Beckham, Birchall (Klein - 46)

Barcelona: Pinto (Valdes - 46) - Alves (Puyol - 46), Marquez (Henrique - 30), Muniesa, Maxwell, Toure, Jonathan, Keita, Bojan, Messi, Pedro

Hiszpańskie media sugerują, że Barcelonie zależy na nowym pomocniku, ponieważ w styczniu na Puchar Narodów Afryki pojadą Seydou Keita i Yaya Toure. To gracze kluczowi dla defensywy Katalończyków. W kontekście przyjścia do Barcelony najczęściej mówi się o Javierze Mascherano z Liverpoolu i Duńczyku Christianie Pulsenie z Juventusu. W meczu z Al Ahly wynik otworzył 18-letni Bojan Krkic. Wyrównał Hany El-Egezy. Na ponowne prowadzenie triumfatorów Ligi Mistrzów wyprowadził fenomenalnym uderzeniem Jose Maria Rueda. Ostatnie bramki po przerwie dorzucili dwaj 21-latkowie: Jeffren Suarez i Pedro Rodriguez. - Ci młodzi mają talent. Wierzymy w nich. Mają umiejętności, są dobrzy - zachwycał się Guardiola. - Ważnym jest dla mnie pooglądanie ich w czasie tych.