O czym chcesz poczytać na blogach?

Boisko

Boisko w ogrodzie

Po trzecie boiska pełnowymiarowe są budowane jako miejsce zaciekłej, zawodowej rywalizacji, nam natomiast chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i rekreację i w końcu po czwarte na boisku rekreacyjnym, amatorskim (czy to w Twoim ogrodzie, czy w szkole) często nie ma pełnych składów drużyn. Pamiętaj również o tym, że dla dzieci, które nie osiągnęły jeszcze dużego wzrostu, ani siły i kondycji dorosłego człowieka, gra na dużym boisku może być zbyt męcząca i frustrująca, a co za tym idzie przygoda taka może dziecko zniechęcić do uprawiania sportu. Poza tym nie chodzi nam przecież o to, żeby nasze przydomowe boisko zdobyło certyfikat FIFA, ale żeby pokopać trochę w piłkę.
 
Oficjalne wymiary boisk:
 
Piłka nożna:
prostokąt o szerokości od 45 m do 90 m i długości od 90 m do 120 m (dla meczów międzynarodowych od marca 2008 roku FIFA ustanowiła wymiary boisk 105×68)
 
Piłka ręczna:
prostokąt o wymiarach 40 x 20 m.
 
Koszykówka:
prostokąt o wymiarach 28 x 15 m.
 
Streetball:
tu trudno przytoczyć oficjalne wymiary boiska, ponieważ nie powstała.

takgramy.blog

Napisze taki scenariusz? skomentuj (0)

Maraton dobiegł końca 2009-08-15 15:47:12

Wczoraj o godzinie 11:00, w upalnym słońcu, kopacze podjęli walkę o kolejną wygraną.


Czarni: K. Lubszczyk, K. Kornas, P. Wita, D. Koleczko, M. Grzonka, Mił. Masłowski
Biali: M. Kornas, D. Przeliorz, K. Musiolik, S. Musiolik, Mat. Masłowski, D. Cyroń

Już w 30 minucie spotkania boisko opuścił, kluczowy wydawałoby się, kopacz dla Czarnych. Kontuzja odnowiła się bowiem Karolowi Kornasowi i ten rosły zawodnik musiał opuścić plac gry.  Biali tworzyli coraz to składniejsze akcje, wiec wszystko wskazywało, że są skazani na zwycięstwo.

W drugiej połowie jednak ekipa kierowana przez Lubszczyka bezlitośnie wykorzystywała każdą niefrasobliwość rywala i zaskakująco uzyskała wysokie prowadzenie. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu rzeczy. Fantastyczny mecz między słupkami rozgrywał Grzonka, którego interwencje byłby ozdobą na każdym stadionie świata. W.

KS AS VOLLEY BIAŁOŁĘKA

Kolejnym znakomitym atakiem z drugiej  linii popisuje się Sutyniec do tego skuteczny blok na rozgrywającym AZS dokłada Iliński i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 13 : 8.  Trener gości widząc problemy z przyjęciem swojego zespołu postanowił zmienić Pempiaka na Zielińskiego. Od tego momentu gra zaczyna się wyrównywać i zespoły zdobywają odpowiednio po 4 punkty (17:12) . Trener Skorek chcąc jeszcze poprawić ustawienie swojego zespołu przeprowadza podwójna zmianę. Jednak to ciągle zawodnicy prowadzeni przez grającego trenera, Piotra Szulca kontrolują wydarzenia na boisku.

Przy stanie 20:16 na boisko powracają Grabkowski oraz Pytlarz. Jednak ta zmiana nie przynosi różnicy w grze zespołu AZS UW , kolejny punkt po sprytnym zagraniu (plas w środek boiska) zdobywa Szulc (21:16).  W końcówce seta pojawił się Olasz, który wszedł na podwyższenie bloku za Alancewicza.

Przy stanie 22:17 zawodnicy AZS postanowili jeszcze zaryzykować zagrywką jednak dzisiejszego dnia drużyna ASa nawet po nieudanych przyjęciach doskonale sobie radziła w ataku obijając blok rywali. Na boisku pojawił się jeszcze Korpak, który zmienił Szulca.

Seta zakończył efektowny atak po zejściu z lewego skrzydła Alancewicza (25:18)..

Chopina Wejherowo - Onet.pl Blog

W tym sezonie. Falanga toczy zacieta walke o awans do pierwszej ligi, natomiast my caly czas mamy szanse na zajecie 4 miejsca na koniec sezonu. Musimy rowniez pamietac, ze czeka nas jeszcze rywalizacja w pucharze II Ligi, ktory rozegramy zaraz po zakonczeniu sezonu.

Tak wiec zespol Falangi bedzie idealnym przeciwnikiem do sprawdzenia formy naszych pilkarzy. Przy okazji bedziemy mieli okazje do rewanzu za ostatnia porazke w lidze 1:2.

Przypominam, ze bedziemy grali mecz TOWARZYSKI, wiec apeluje do wszystkich, abysmy powstrzymali sie przed zlosliwymi faulami, niepotrzebnymi wslizgami, lub innymi "przypadkowymi" zagraniami na graczach Falangi. Nie byloby fajnie gdyby ktos z nas lub naszych przeciwnikow odniosl kontuzje w takim meczu.

Mam nadzieje, ze pojedziemy do Rumi w pelnym skladzie, licze na powazne potraktowanie tego meczu przez wszystkich. Z tego co wiemy to nie bedzie z nami Kapcia (Recki mial zalatwic bramkarza, ktory przez chwile z nami trenowal), pojedzie jednak na pewno jeden chlopak ze skladu Centrum.

 

Falanga - Black Pub

* miejsce: boisko Salos w Rumi

* godz. rozpoczecia meczu: 

Mój blog... Tak, zdecydowanie mój... ja.śmiech.film.myśl. - Onet.pl Blog

Ręce wylądowały w jej szczękach zrzygnowałam i oddałam jej koniec smyczy... Na tą dziewczynę wqrzyłam się okropnie! A na Rastę... hm... on tylko chciała zabrac nam kaganiec, żebyśmy go jej nie załorzyły... A gryzienie... hm... to nie był jakis atak... ona... ona... ona się bawiła? Oj, nieważne... Nic się nie stało, prawie... Rasta pogryzła swój kaganiec... I tak ma mieć nowy, ale narazie nie ma... Gdy odprowadziłam ją do domu (jej domu)  porozmawiałam z panią i razem z Gracją powiedziałyśmy, że jak będziemy mogły przyjdziemy jutro i qpimy Raście nowy kaganiec... Po tym wszystkim poszłam z Gracją na boisko i oczywiście grałam w... KOSZA! Poźniej poszłam do domu, obejrzałam film ("Osaczeni") i siadłam do kompa Piszę teraz tą notkę, a dokładnie kończę ją już Papa....
Jest taka jedna kochana osóbka :D

14 maja 2006
Punkt -> BOISKO!

Blog klubGS

Przerwie, zarówno w czasie regulaminowym jak i w dogrywce, następuje zmiana stron.

Drużyna
Każdy zespół składa się z 12 zawodników, z których 7 przebywa na boisku oraz trenera i maksymalnie 3 działaczy. Wyłącznie trener może prosić sędziego o czas. Wszystkie t osoby muszą być wpisane do protokołu. NA boisku musi przebywać co najmniej 5 graczy. Mniejsza ilość powoduje zawieszenie meczu. Zawodnicy rezerwowi mogą bez ograniczeń dokonywać zmian pod warunkiem, że robią to w strefie zmian własnych i w momencie, kiedy zawodnik, który ma być zmieniony, opuścił już boisko. Zła zmiana karana jest dwuminutowym wykluczeniem danego zawodnika. Strój powinien być kompletny, na każdej koszulce powinny znajdować się numery zawodników. Jeden numer może być przypisany tylko jednemu zawodnikowi. Strój bramkarza musi się różnić od stroju reszty drużyny. Bramkarz może opuścić pole bramkowe. Obowiązują go wtedy zasady takie, jak pozostałych zawodników w polu. W polu bramkowym bramkarz może bronić piłkę całym ciałem.

Komentarzy: 0.

Otwartość Nowoczesność Zaangażowanie. - Onet.pl Blog

Dopiero jeden komentarz...

16 marca 2012
Segregacja Śmieci w Gminie Raszyn.
  
Mel (12:19)
Skomentuj!!!!

14 marca 2012
Oświetlenie boiska na Świetliku!?!
Szanowni Państwo!!!

Praktycznie od początku funkcjonowania świetlicy środowiskowej, jest problem z włączaniem oświetlenia na boisko przy Świetliku.
Z wiedzy jaką posiadamy placówka jest.