O czym chcesz poczytać na blogach?

Bohater

Oceny Fanfiction: tu się zarzyna... Znaczy ocenia.

Nie kolejna Lily.

2. Pierwsze wrażenie 4pkt/5pkt
Za pierwszym razem szablon ładował się bardzo powoli, ale później poszło szybciej. Tekst jest widoczny, menu estetyczne. Widok psują tylko fanlistingi - po co one w fanfiction?

3. Wygląd 5pkt/8pkt
- szablon 3pkt/4pkt
Nie jest własny, ale przynajmniej ładny i dopasowany.
- sondy, toplisty i te inne, czyli dodatki 0,5pkt/2pkt
Nie ma sond i toplist, jest banner i te nieszczęsne fanlistingi.
- rozmieszczenie 1pkt/1pkt
Logiczne, bo jest ich mało.
- inne 0,5pkt/1pkt
Nie ma zwyczajowego działu 'o mnie', jest tylko krótka ankietka o bohaterce. Ulubionych sporo.

4. Treść 9pkt/37pkt
Dziewczyno, ty kpisz? Są dwie notki na krzyż, do tego krótsze, niż żywot muszki owocowej! Z czego ja mam Ci ocenę wystawić? Z niecałej strony Worda?!
- narracja 1pkt/2pkt
Pierwszoosobówka.
- bohater 1pkt/5pkt
Nie wiem nawet, jak bohaterka wygląda - nie było opisu. Właściwie nic o niej nie wiem, prócz tego, że zwie się Andrea i jedzie do Szkoły Magii o której nikt nie słyszał. Plusem jest, że sama ją wymyśliłaś.
- drugoplanowi bohaterowie 2pkt/5pkt
Rodzice wydają się nieco sztuczni, ale od biedy można ich przeboleć. Amy całkiem.

null world, czyli Pan Robot Presents

Ruchem, jakim odcina się kromkę chleba, odcinając jednostkę centralną od części wykonawczej naszego Hubertusa. Zabójca nie był świadomy, że kończy tym samym naszą opowieść, ale tak mają czarne charaktery, które nie przejmują się biednymi narratorami.

Poeci mawiają, że śmierć jest jak przechodzenie do innego pokoju, nie przypomina snu jak to się wydaje wielu widzącym świetlisty tunel. Zresztą żeby było zabawnie każdy po swojej śmierci trafia do rzeczywistości, w jaką wierzy. Jeżeli ktoś wierzy w tunele i rozpędzone pociągi, cóż... może powinien zostać konduktorem. Hubertus wierzył w inny pokój.

Nasz bohater odszedł niespodziewanie. Właściwie, jako narrator, powinieniem napisać, że zmienił miejsce pobytu. W jego odczuciu był całkiem żywy, tylko gdzieś indziej. Może uda się go pośledzić. Ale zmiana pokoju niestety urywa ślad po naszym bohaterze – teraz nie łatwo go będzie znaleźć.

Tym samym zamykam tę opowieść, aczkolwiek nie wkluczam, że jeszcze spotkamy się z Hubertusem w innym miejscu, zwanym - rzeczywistością - inną rzeczywistością niż obecna, z której Hubertus wyszedł.
09:47, rssi
.

Żadnych Tribjutów enimor! Macio rulz

Jego zwłoki na pal przed
zamkiem, upodla księżniczkę, odprawia rytuał wypicia jej krwi przed
zabiciem, następnie korzystając z kości smoka i księżniczki odprawia
czarną mszę ku czci Swarożyca i Dadźboga. Dadźbog przybywa na wezwanie
i zabija rycerza.

GORE METAL:
Przybywa bohater, zabija smoka i rozrzuca jego wnętrzności przed
zamkiem, gwałci i zabija księżniczkę. Następnie gwałci martwe ciało
raz jeszcze, rozcina jej brzuch i wyjada jej wnętrzności. Wtedy gwałci
padlinę kolejny raz, podpala zwłoki i dokonuje gwałtu po raz ostatni.

POEZJA ŚPIEWANA:
Przybywa bohater, spoziera na ogrom smoka i dochodzi do wniosku, że
nigdy nie zdoła go pokonać. Wpada w depresję i popełnia samobójstwo.
Smok zjada go oraz księżniczkę na deser. Tak kończy się ta smutna
historia.

PROG:
Przybywa bohater z gitarą i gra 26 minutowe solo. Smok sam się zabija
ze znudzenia, bohater dociera do sypialni księżniczki, gra kolejne
solo używając wszystkich technicznych zagrywek i pasaży dźwięków,
które opanował ostatnimi czasy w konserwatorium. Księżniczka ucieka,
rozglądając się za rycerzem preferującym heavy metal.

GLAM ROCK:
Zjawia się.

Autorze, zredaguj się sam! - Onet.pl Blog

Jacyś. Na początek nie zapomnij, by opisać czytelnikowi, jak dana postać wygląda. Czy jest chuda, niska, z łysiną, czy ma sztuczną szczękę, kaloryfer na brzuchu, krzywe nogi, zgrabny tyłek. Nie musisz wtryniać opisu, ledwie postać się pojawi w historii, nie musisz charakterystyce poświęcać osobnego, długaśnego akapitu. Kolejne informacje można przemycać stopniowo i przy okazji, na przykład w dialogach (- Smutno mi - powiedziała, odgarniając rudy kosmyk za ucho. Niski, lekko ochrypły głos nie pasował ani do drobnej postury Marceliny, ani do jej jasnej piegowatej cery). 
Potem przedstaw cechy bohatera, ale w działaniu. Już o tym pisałam. Można nazwać kogoś wybuchowym uparciuchem. Ale nie niesie to konkretnego obrazu. Lepiej przedstawić człowieka w sytuacjach, w których pokazuje swój upór i pieniactwo.

Autor powinien być jak odkrywca, poszukujący w swoich bohaterach dobra albo zła, siły albo słabości, odwagi albo tchórzostwa, albo mieszanki tych przeciwstawnych cech. Ale musi mieć bazę wyjściową. Bo trudno, żeby szukał w nicości. Jeżeli nie opisujemy noworodka, nasz bohater ma jakiś charakter, ma za sobą jakąś przeszłość, dźwiga bagaż doświadczeń, grzeszków, sukcesów, niepowodzeń. Ma przyjaciół,.

TRUPOSZARNIA

Z Secret Service (SS). Pomimo że Riricho nie wyraża na to zgody, zostaje jej przydzielony taki ochroniarz, po czym okazuje się, że jest to lisi demon, którego kiedyś ocaliła.
Takie to jakieś... nijakie. Mam wrażenie, że twórcy sami nie wiedzą, dla jakiego widza robią to anime, i na wszelki wypadek próbują wstrzelić się we wszystkie możliwe grupy docelowe. Na razie mam mieszane uczucia – jeśli będzie przewaga wątku fantastycznego nad motywem smutnego i jakże nieszczęśliwego życia bogatej panienki, której nikt nie kocha i nie rozumie, to będzie się dało oglądać, w przeciwnym wypadku wyjdzie z tego mdła papka. Główna bohaterka jak na razie jest bardziej irytująca niż sympatyczna, główny bohater... dziwny (protagonista, który mówi, że chce być czyimś psem, to dla mnie zbyt wiele). Reszta obsady może się czymś wykaże – jak na razie to właśnie w drugoplanowych bohaterach widzę szansę dla tej serii. Grafika się nie wybija, choć projekty ayakashi są całkiem niezłe, muzycznie także przeciętnie, a ending niczym nie zachwyca.
Jak na razie oglądam, choć ze wszystkich rozpoczętych przeze mnie serii ta ma największe szanse na porzucenie.

Screeny: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16..