O czym chcesz poczytać na blogach?

Boeing 787

Blog samolot12

Fly-by-wire. Samolot ten został oblatany 1987-02-22 a rok później (1988-03-28)odbył swój pierwszy lot komercyjny w barwach Air France. Airbus A320 jest bazowym modelem samolotów A318, A319 i A321. Obecnie wyprodukowano ponad 3000+ sztuk samolotów z rodziny A320. Samolot ten jest bezpośrednią odpowiedzią europejskiego producenta na amerykańskiego Boeing 737.

Komentarzy: 0 Boeing 787 czy będzie popularny? 2007-06-02

Boeing 787 lub inaczej Dreamliner ("Liniowiec marzeń"), jest średniego rozmiaru samolotem pasażerskim, aktualnie w trakcie budowy którą realizuje Boeing Commercial Airplanes. Rozpoczęcie służby zaplanowane jest na rok 2008. Będzie.

Flesh 24h

więcej pod linkiem:
http://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Wiadomosci/Z-Toki-do-Hongkongu.-Pierwszy-komercyjny-lot-Dreamlinera/

Dreamliner 787

fot. AFP

źródło fot. www.wiadomosci.radiozet.pl

Cztery godziny i osiem minut trwał pierwszy komercyjny lot boeinga 787 Dreamliner.  Po starcie z Tokio maszyna japońskich linii All Nippon Airways wylądowała w Hongkongu. Pasażerami byli dziennikarze, zajmujący się tematyką lotniczą oraz entuzjaści, którzy zapłacili tysiące dolarów za przywilej uczestniczenia w tym wydarzeniu. 

Szczegóły wpisu

Polityka i wojna

Oraz pozycję w Europie. Jeśli uważacie, że groziłyby nam tzw. "sankcje" to się mylicie. Świat należy stawiać wobec faktów dokonanych (TAK JAK TO ZROBIŁ IZRAEL)... I WTEDY ŚWIAT SIĘ UGNIE !!! A co zrobił nasz "płemieł"??... SERCE SIĘ KRAJE jak człowiek na to patrzy...

Sprawa druga: przedsiębiorstwo de facto państwowe PLL LOT zamówiło w AMERYCE samoloty Boeing 787 Dreamliner - dostawy będą opóźnione o co najmniej 2 lata... Dodam,że Rosjanie oraz Arabowie, którzy też zamówili WYSTĄPILI O KOLOSALNE ODSZKODOWANIA LICZONE W SETKACH MILIONÓW DOLARÓW !!!

A CO ZROBILI POLACY ??!!

POWIEM WAM. NIC !!!

I dlatego tak mnie to wszystko wpienia...

O  skandalicznym, przepłaconym zakupie myśliwców F-16 już.

Pytania są tendencyjne

Paliwo drożeje, LOT może zbankrutować, straty linii lotniczych w tym roku łącznie przekroczą 10 mld dolarów. Przez cenę ropy świat może czekać zmian w szybkim podróżowaniu. Jest kilka wynalazków, które mogą się tu przydać.

Wydaje się, że z tradycyjnych konstrukcji samolotów wycisnęliśmy już niemal wszystko – a konkretnie zrobił to Boeing w swoim ostatnim 787, który pali o 20 proc. mniej.

Można więc rozwinąć „latające skrzydło”, czyli wykorzystać to, co Amerykanie zrobili w bombowcu B-2. Taki samolot będzie latał trochę wolniej, ale zabierze więcej osób i spali o połowę paliwa mniej. Tyle tylko, że prawdopodobnie nie będzie w nim okien dla pasażerów...Są jeszcze.