Boateng

Aaron-Ramsey.blog.onet.pl - serwis fanów. - Onet.pl Blog

Będą grać w Lidze Mistrzów. Wśród 44 zawodników możemy zobaczyć również nazwisko Aarona :)

1. Manuel Almunia, 2. Abou Diaby, 3. Bacary Sagna, 4. Cesc Fabregas, 5. Thomas Vermaelen, 6. Laurent Koscielny, 7. Tomas Rosicky, 8. Samir Nasri, 10. Robin van Persie, 11. Carlos Vela, 14. Theo Walcott, 15. Denilson, 16 . Aaron Ramsey, 17. Alex Song, 18. Sebastien Squillaci, 19. Jack Wilshere, 20. Johan Djourou, 21. Łukasz Fabiański, 22. Gael Clichy, 23. Andriej Arszawin, 24. Vito Mannone, 27. Emmanuel Eboue, 28. Kieran Gibbs, 29. Marouane Chamakh, 33. Benik Afobe, 34. Chuks Aneke, 35. Emmanuel Frimpong, 37. Daniel Boateng, 38. Thomas Cruise, 39. Roarie Deacon, 40. Craig Eastmond, 41. Jay Emmanuel-Thomas, 42. Cedric Evina, 44. Conor Henderson, 45. Gavin Hoyte, 46. Henri Lansbury, 49. Rhys Murphy, 50. Havard Nordtveit, 52. Nicklas Bendtner, 53. Wojciech Szczęsny, 54. Mark Randall, 55. James Shea, 57. Gilles Sunu, 58. Nico Yennaris.

Tymczasem sam zainteresowany, czyli Aaron, zapowiada, że z jego psychiką będzie wszystko w porządku. Po takim urazie na boisku można się spodziewać, że dany piłkarz będzie odczuwał traumę, jednak młody Walijczyk zapewnia, że czarne myśli go nie dopadną:

- Nie, czarne myśli i obawy nie będą krążyć mi po głowie..

W polu karnym - blog Darka Wołowskiego

Byłoby twierdzenie, że wynik rywalizacji w tym hitowym ćwierćfinale zależy od Messiego i Ibrahimovica. Milan to dla Barcy wielki rywal, który w 1/8 finału olśnił na San Siro wbijając cztery gole Wojciechowi Szczęsnemu. Rewanż z Arsenalem na The Emirates był słaby, ale od stanu 0-3 mediolańczycy znów potrafili wziąć los w swoje ręce.

Massimo Allergi wierzy, że dwa grupowe mecze nauczyły jego drużynę, jak grać przeciw Katalończykom. Tak jak dwa lata temu nauczyły Inter z Jose Mourinho. Kontuzja wyeliminowała z gry z Barceloną Thiago Silvę, najlepszego obrońcę Milanu, ale do zdrowia wrócił Kevin Prince Boateng i Gennaro Gattuso nie zgłoszony jednak do gry w Lidze Mistrzów. Za kartki pauzuje inny były gracz Barcelony Mark van Bommel, który sześć lat temu zdobył z Katalończykami Puchar Europy, a wczoraj odwiedził ich na treningu.

Z podstawowego składu Barcelony zabraknie Erica Abidala, który być może nigdy nie wróci już do futbolu. Mediolański klub kibica katalońskiego klubu wywiesi dziś na San Siro 50-metrowy transparent z portretem Francuza. Koledzy bardzo by chcieli podarować mu trzeci triumf w Champions League. Milan jest pierwszą naprawdę wielką przeszkodą.

Faul taktyczny - Onet.pl Blog

W 1/8 finału pokonała po dogrywce USA, ulegając dopiero w ćwierćfinale po rzutach karnych Urugwajowi.
Jeden z ważniejszych w historii afrykańskiej piłki mecz lepiej rozpoczęła Ghana. To gospodarze, można tak stwierdzić, bo 95 procent stadionu, na którym zgromadziło się dokładnie 84 014 osób, kibicowało właśnie "Czarnym Gwiazdom", stwarzali w pierwszej połowie groźne sytuacje podbramkowe, to oni byli bliscy zdobycia gola. Podopieczni Milovana Rajevaca zagęścili środek pola i liczyli na wyprowadzanie szybkich ataków. Ta taktyka sprawdzała się przeciwko solidnej, dobrze zorganizowanej defensywie Urugwaju. Szanse na gole mieli Kevin-Prince Boateng i Asamoah Gyan, ale piłka po ich uderzeniach minimalnie mijała cel. Wreszcie w drugiej, ostatniej, doliczonej do pierwszej połowy minucie gry na zaskakujący strzał zdecydował się Sulley Muntari. Uderzył z 25 metrów na tyle precyzyjnie, że piłka tuż przy słupku znalazła drogę do siatki.
Stracona "do szatni" bramka podziała mobilizująco na Urusów. Dziesięć minut po wznowieniu gry uderzeniem z rzutu wolnego wyrównał Diego Forlan. Kolejne bramki dla  Urugwaju wisiały w powietrzu, ale kunsztem bramkarskim wykazywał się Richard Kingson. Jeśli pierwsza połowa należała do Ghany, to druga - do Urugwaju.
Dogrywka, a.

Słaby blog

Porażki, to bardzo prawdopodobne zwycięstwo z Algierią zapewni im awans do 1/8 finału. A dalej wszystko się może zdarzyć (półfinał?). Anglicy powinni zająć pierwsze miejsce w grupie i je zajmą, bo wreszcie mają dobrego trenera. A Amerykanie? Cóż, mogą być i pierwsi, i trzeci (bardziej prawdopodobna druga opcja). Algierczycy przegrają wszystkie mecze (dostawcy punktów).

Grupa D: Niemcy, Australia, Serbia, Ghana
Powiem szczerze, że byłem w lekkim szoku, gdy przeczytałem, kto będzie reprezentował Niemcy na nadchodzących Mistrzostwach. Samir Khedira, Mesut Ozil, Dennis Aogo, Serdar Tasci, Jerome Boateng, Cacau i …Piotr Trochowski! Przyznacie sami – nazwiska raczej niebrzmiące niemiecko. Na dodatek reprezentacja będzie musiała poradzić sobie bez swojego kapitana i lidera – Michaela Ballacka, który nie zagra na Mundialu z powodu kontuzji. Dodatkowo pominięci w powołaniach zostali etatowi reprezentanci: Hitzlsperger, Frings i Hoewedes. Grupa jest bardzo wyrównana i trudno jednoznacznie wskazać dwie drużyny, które awansują. Moim zdaniem Niemcy mimo wszystko się obronią, a razem z nimi wyjdzie Ghana.

Grupa E: Holandia, Dania, Japonia, Kamerun