O czym chcesz poczytać na blogach?

Blokowanie stron

Na pohybel oszołomom

Po tym, jak polskie władze, za nic mając krytyczne i niepokojące głosy w sprawie umowy ACTA, dokonały jej podpisania, reakcje są różne. Przez internet przelatuje masa panicznych i czarnych scenariuszy, ze wzorem kartki na niektóre usługi włącznie. Non stop słyszę o wkrótce blokowanych i gasnących stronach i serwerach, na czele z portalami gromadzącymi najwięcej egzaltowanych i na własne życzenie niedoinformowanych ludzi. Prawica udaje zatroskanie o wolności obywatelskie, a gdzieniegdzie pojawiają się informacje o tym, że ACTA powinno trafić na wokandę.

Wolność, a nie anarchia i samowolka czy lekceważenie lub wręcz otwarte łamanie praw innych osób.

Inna sprawa, że Belgia wprowadziła Kartę Praw Podstawowych i to z nią kłóci się żądanie SABAM i nakaz sądu belgijskiego. Polska tej karty podpisanej nie ma – tu ukłon w stronę kaczystów, bo 4 października 2007 rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował, iż Polska przyjmie tzw. protokół brytyjski, ograniczający stosowanie Karty Praw Podstawowych. Rząd Donalda Tuska podtrzymał tę decyzję. Nie ma jednak tego złego, bo spędzające ludziom sen z powiek.

mwsz

Sprawnych rąk. Agresor może wykorzystać zamieszczone materiały przeciwko nam np. oddając sprawę do sądu za to, że nielegalnie umieszczamy muzykę na swoim serwisie. Wykorzystana może być również sama tematyka oraz charakter serwisu. Niejednokrotnie z tego powodu dokonywano włamań na strony internetowe lub też blokowanie strony do momentu, w którym przestaje działać.

E-mail, nasza elektroniczna poczta, wizytówka oraz nasz identyfikator w sieci. E-mai jest czymś niestabilnym m.in. z jednego powodu: możemy umieścić cudzy e-mail gdzie tylko nam się podoba tzn. możemy kupić przedmioty,.

Pamiętnik Kosmitki na emigracji

 
SYLWIA: Masło.
JA: [serialnie zdziwiona] Co "masło"?
 
Odwracam się, a tam Rad :) To się nazywa "krótka pamięć" :D
02:23, my.adventure
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 maja 2008
Prehistoria, czyli pozytywnie zakręceni nauczyciele
Szkoła średnia. Lekcja obsługi konsumenta - kończyłam szkołę hotelarską (co było strzałem w dziesiątkę, lepszego wyboru nie można dokonać; odnośnik do strony szkoły pod nazwą), stąd "dziwna" dla laików :) nazwa przedmiotu.

...:::Polscy Siatkarze:::... - Onet.pl Blog

W drugim dzisiejszym pojedynku Memoriału Zdzisława Ambroziaka, Resovia Rzeszów po emocjonującym pięciosetowym spotkaniu pokonała AZS UWM Olsztyn 3:2.


Pierwszego seta od zagrywki rozpoczął Marcin Wika. W początkowej fazie seta, trwa zacięta walka punkt za punkt (5:5, 7:7). Dzięki udanemu atakowi Marcina Wiki to Resovia schodzi z jednopunktowym prowadzeniem na I przerwę techniczną. Złe przyjęcie po stronie olsztyńskiego AZS pozwala Resoviakom na objęcie prowadzenia (10:7). Drużyna Asseco popełnia coraz więcej błędów, których nie potrafią wykorzystać zawodnicy z Olsztyna. Nieudane przyjęcie zagrywki naprawia bardzo dobry atak Grzegorza Szymańskiego. Udana kiwka Grzyba i as serwisowy Szymańskiego dają znak pozostałym zawodnikom, że pora nadrabiać straty. Niestety na nic zdają się starania akademików. Coraz bardziej zarysowuje się przewaga Resovii, która schodzi na II przerwę techniczną przy stanie 16:13. Pierwszy punkt po przerwie, udanym atakiem.

Blog Igiego

Strony choćby przez /etc/hosts. A jeżeli jednak dziś dzieci są „państwowe”? No to o dobro dzieci musi dbać państwo. A przy okazji odcinać to, co może się państwu nie podobać. Niezależne media przechodzą tym sposobem do historii. Spytacie pewnie teraz, jaka jest różnica między blokowaniem dostępu do stron przez rodzica, a przez władzę. Ano taka, że gdy np. Ja zabronię swojemu dziecku gdzieś wchodzić, jest to cenzura lokalna i dotyczy nie i mojego dziecka. A gdy robi rząd to cenzura jest totalna – dotyka wszystkich obywateli. Przecież wszelkie represje i.

6. millo  |  Luty 28, 2008 o 9:41 pm

Znowu trudno mi się nie zgodzić z artykułem, wszak zawiera tezy od dawna znane po prawej stronie barykady. Pierwsza część ciekawa, rzeczowa, zmuszająca do refleksji i ja tak bym to zakończył, tzn. krótko podsumował i zadał pytanie, czy dzieci są lepiej wychowywane przez państwo, czy przez rodziców, a jak przez rodziców, to po co władze Australii robią coś, co jest.