O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Blitzkrieg

Męski Dukan

Męski Dukan
RSS
środa, 16 czerwca 2010
Blitzkrieg - Dzień 6, 7. (VI, VII)

Kurczak, tuńczyk, kurczak, tuńczyk, kurczak, tuńczyk... ;) Aż dziwne, że mi się jeszcze to nie znudziło. Grunt to wytrwałość, czyż nie? No i 7 dnia blitzkriegu zjadłem kilka jajek. Nic innego w lodówce nie miałem. Wyszło na to, że 2 jajka o 7:30 rano, a potem 3 jajka i zakupiona puszka tuńczka wieczorem, godzina 20:00 (około). Poza tym chyba fakktycznie już coś schudłem, bo spodnie mi z dupy spadają.

* * *

Odebrałem wiosło z Gdańska i spotkałem się z Andrzejem. Jak to mówią, wiater wiał, kwiaty pachły. ;) No i ten fenomen alfonsa!

PS. Tak, wiem, że lakoniczny wpis, ale jestem strasznie zmęczony. Idę spać. ;P

21:09, spirit_crusher_666
Link Komentarze (1) »

Ave Metal II - Onet.pl Blog

Therion, jak wielu zapewne wie- z greki oznacza słowo bestia. Taką bestię jaką to nazywał się sam pan Crowley. I cóż, wpływów z tej dziedziny mamy tutaj sporo. Sam Christofer Johnsson napisał kiedyś tekst o tym, iż to niby Chrystus jest pedofilem (i miał przesrane, dobrze mu tak^, zgadliście, jam katoliczką!). Jakkolwiek jednak musicie wiedzieć, jeśli nie wiecie, że Chris nigdy nie uczył się grania na gitarce w jakiejś szkole, a nawet prywatnie! Ha! Choć to nieodosobniony przypadek.. Cóż by więcej> Therion przez lata istnienia zmieniał nurt, zmieniał także członków oraz nazwę. Na początku nie było Theriona znanego nam dzisiaj. Jako Blitzkrieg albo Megatherion grali niezłą deathmetalową jatkę na początku swego istnienia. Do zmiany nazwy doszło po tym, jak zespół zaczął grać bardziej w stylu death, a poza tym istniał już zespół taki jak Blitzkrieg. Ostatecznie jednak zwyciężyła nazwa Therion, z cz. nazwy utwory Celtic Frost. A co do członków, dzisiaj mamy jako taki skład stały, ale przeszłość była nieźle zakręcona. Raz nawet Chris, jako ten stały i niezmienny musiał wywalić część ludu, bo zaczęli ćpać. A my tego nie tolerujemy! Co do gościnnych/sesyjnych/przeszłych muzyków, było ich od groma. Wśród bardziej znanych, albo raczej bardziej znanych nam, panienka od Kredków- Sarah Jezebel, ex-Laiho- Kimberly Goss, a także sam.

Moja muzyka :)

Czy jest on taki wielki ;)] oraz, oczywiście, Metalliki. 8 września 1996 roku Metallica zawitała po raz trzeci w Polsce. 1 czerwca 1999 roku zespół wystąpił w naszej kochanej ojczyźnie po raz czwarty. Zespół wydał wiele innych płyt, m. in: "Load" [3.06.1996 r.], "Reload" [1997 rok], "Garage Inc." [1998 rok].

Podczas swojej kariery Metallica sprzedała kilkadziesiąt milionów [!!!] egzemplarzy płyt. Co przyczyniło się do niezaprzeczalnej popularności zespołu? Hmmm... Pewnie ich muzyka [odkrywcze, nie??? ;)]. Na koncie Metalliki można znaleźć zarówno prawie trash metalowe kawałki ["Helpless", "So What?"], mocno heavy metalowe ["Blitzkrieg", "Die, Die My Darling"], czy prawie balladowe ["Nothing Else Matters", "Loverman"]. Podoba mi się przede wszystkim perkusja [zwłaszcz w niektórych utworach] oraz gitara [np. w "Blitzkrieg"]. W sumie muzykę Metalliki można określić jednym słowem: "klasyka"...

PS. W tle gra utwór "Nothing Else Matters".

Komentarzy: 0 SLAYER 2012-03-18 Są ludzie, dla.

Blog czolg1238

Wyposażono w silnik Diesla ( Saurer-Diesel o mocy 110km) rozpędzał on czołg do 32 km/h. Można powiedzieć, że 7TP był pierwszym seryjnym czołgiem z silnikiem Diesla (mała rzecz a cieszy). W wozie też wykorzystano obrotowy odwracalny peryskop konstrukcji polskiego inżyniera kpt. R. Gundlacha.
W kampanii wrześniowej brały udział czołgi 7TP w ilości 139 plus czołgi będące w produkcji, niektóre z nich wzięły udział w walkach. Walczyły z powodzeniem z lekkimi niemieckimi maszynami przewyższając je prawie pod każdym względem, nie pozostawały też bez szans w starciu z PANZER III i IV! Niestety czołgi „7TP” nie miały szans wykazania swych zalet na placu boju: skuteczna niemiecka taktyka Blitzkriegu, przewaga ilościowa w sprzęcie pancernym i całkowite panowanie w powietrzu, brak pojazdów remontowych, części zamiennych i paliwa, skutecznie niwelowały zalety 7TP. Uniemożliwiało im to odniesienie jakichkolwiek znacznych sukcesów jak tylko mało znaczące wygrane starcia o znaczeniu lokalnym. Co można dodać o lekkim czołgu 7YP wzorowanym na VICKERS E, na pewno był najbardziej udanym klonem tego czołgu niestety mimo zalet należał już wtedy do historii

Komentarzy: 0 CZOLG 10 TP

DEATHSTARS-FAN BLOOOOOG FANKI TEGO ZESPOŁY

4. "Syndrome" – 3:10
5. "Modern Death" – 3:57
6. "Little Angel" – 4:11
7. "The Revolution Exodus" – 4:00
8. "Damn Me" – 3:33
9. "The Rape of Virtue" – 3:54
10. "Genocide" – 3:39
11. "No Light to Shun" – 3:24
12. "White Wedding" (Na Limited Edition)
13. "Our God, the Drugs" (Na Limited Edition)
14. "Synthetic Generation (Teledysk)" (Na Limited Edition)
15. "Syndrome (Teledysk)" (Na Limited Edition)termination bliss

1. "Tongues" – 3:45
2. "Blitzkrieg" – 4:04
3. "Motherzone" – 4:06
4. "Cyanide" – 3:55
5. "The Greatest Fight on Earth" – 3:53
6. "Play God" – 4:09
7. "Trinity Fields" – 4:22
8. "The Last Ammunition" – 4:07
9. "Virtue to Vice" – 3:42
10. "Death in Vogue" – 4:15
11. "Termination Bliss" – 3:43
12. "Termination Bliss (Piano Remix)" (Na Limited Edition) - 3:12
13. "Blitzkrieg (Driven on Remix)" (Na Limited Edition) - 5:19Night Electric Night

1. "Chertograd"
2. "Night.

Absolutnie Queen - Newsy ze świata KRÓLOWEJ!

Skomentuj (1)


46664 okładka płyty

2004-02-21 14:42:57, skomentuj (0)


Lata 70

Najbardziej wpływowe utwory
Utwór "Anarchy In The UK" kapeli The Sex Pistols został uznany za najbardziej wpływową kompozycję z lat 70.
W zestawieniu przygotowanym przez magazyn "Q" punkowy "klasyk" z listopada 1976 roku wyprzedził "Bohemian Rhapsody" grupy Queen (1975) oraz "I Feel Love" Donny Summer (1977).
Ponadto w pierwszej 10-tce rankingu amerykańskiego pisma znalazły się nagrania: "Get It On" T. Rex (1971), "Gangsters" Special A.K.A. (1979), "I'm Not In Love" 10cc (1975), "Paranoid" Black Sabbath (1970), "Autobahn" Kraftwerk (1970), "Le Freak" Chic (1978) oraz "Blitzkrieg Bop" The Ramones (1976).
onet.pl

2004-02-23 19:15:35, skomentuj (0)


tylko 7.

Sprzedał 21 milionów singli!

Gdy zastosować kryterium liczby sprzedanych singli, najpopularniejszym wykonawcą muzycznym w Wielkiej Brytanii okazałby się Cliff Richard.
Zestawienie obejmujące 50 lat przygotowano na potrzeby programu "The Ultimate Pop Star", który w niedzielny wieczór wyemitowała telewizja Channel 4. Urodzony w 1940 roku w Indiach artysta sprzedał już prawie 21 milionów singli ze swoimi piosenkami, by wymienić choćby takie przeboje, jak "Living Doll", "It's All In The Game", "Devil Woman", "We Don't Talk Anymore", "Dreaming" czy "A Little In Love". Tuż za Richardem w.

Never too late for changes

"Och, Boże, jak zajebiście, wreszcie się wyrwałeś z miasta i odpocząłeś, bo pewnie tam jest zupełnie inne powietrze". Jasne, 20 metrów od krajowej ósemki. Ale fakt, odpocząłem, szczerze pogadałem i ogólnie zostałem ciepło przyjęty.

Ból głowy to jedyny kompan, który towarzyszy mi od samego rana aż do teraz. Dwa apapy, dwie kawy - recepta godna pochwały, ale w tym przypadku nieskuteczna. Shit.

Pewnie znacie to uczucie, gdy przy kwocie powyżej 20 zł pojawiają się wątpliwości, co zrobić z tymi pieniędzmi. Wahałem się między CD Action (ostatni numer kupiłem jakieś dwa lata temu), bo w full wersjach jest Morrowind i Blitzkrieg, czy książkę. Wygrała natura kulturalna Łukasza i kupił książkę. Czy jednak krwawy horror "Komórka" Kinga można zaliczyć do rozrywki czysto kulturalnej - wam pozostawiam ocenie.

No i jestem w domu. Jutro jadę do babci, niech się ucieszy kobieta. Podzielę się z wami pewną ciekawą rzeczą - babcia jest moim źródłem szczęścia na wyścigach konnych. Przysięgam na Boga, zawsze jak z nią jestem, to wygrywam. Może jutro pojadę.

Nie pojadę, wydałem kasę na książkę. Kurwa.

Miłego wieczoru.

Blitzkrieg 2

Podróż po Ukrainie

W kampanii wrześniowej miejsce potyczek cofających się armii polskich z Niemcami. Na miejscowym cmentarzu leży 500 poległych żołnierzy polskich. W zabudowaniach klasztoru mieścił się szpital dla żołnierzy polskich i niemieckich. 23 września 1939 miała tu miejsce szarża 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich podpułkownika Stachlewskiego, którzy w okolicy Kaplicy "Na Wodzie" stoczyli zwycięską bitwę z kawalerią niemiecką, opanowując miasteczko (to prawdopodobnie arena.

Już tereny Rzeczypospolitej gdy na ziemiach polskich Jej żołnierze w heroicznych bitwach przelewali krew. I ci szarpani przez sowieckie oddziały , i Ci którzy walczyli z niemieckimi związkami taktycznymi wcielającymi w życie doktrynę Blitzkriegu.

Żołnierze Armii Kraków, Armii Lublin , żołnierze floty.

Czołem!

Takiego) tyle co z PzKpfw II po spotkaniu z KW-2. Kupa płonącego żelastwa. W takich sytuacjach skrwawione jednostki wycofuje się z frontu na odpoczynek.


Nowy cel pojawił się nadzwyczaj szybko. Blitzkrieg, szybkie sukcesy i co? Jebana zasadzka. Kobiety vs. Kalot 2:0, choć muszę przyznać że pierwsza porażka była bardziej dotkliwa. Do głowy przychodzi mi tylko klątwa niejakiej KW-1. Kurwa, mówi się trudno, walczy się dalej.

Weekendowe zapro na osiemnastkę niejakiej Oli.