O czym chcesz poczytać na blogach?

Błąd względny

I love you not only who you are you but for who I am when I'm with you - Lily i James

Poprzez codzienny nadzór na wprowadzeniu Potterów seniorów kończąc – James z Syriuszem zaczęli sumiennie po sobie sprzątać i więcej tak karygodnego zaniedbania się nie dopuścili.
Względny spokój zapanował u Lexie i Eddiego. Oboje wrócili do codziennego dokuczania sobie wzajemnie i mimo, że ich oficjalne już bycie ze sobą napawało wątpliwości wiele osób, para miała.I rozejrzała się po pokoju, zatrzymując wzrok na dłużej na ściance z fotografiami.
- Musimy porozmawiać, drogie dziecko – odchrząknęła, wyprostowując nogę – Popełniasz wielki błąd, drogie dziecko. Wielki.
- Nie jestem zdziwiona – powiedziała Lexie, mierząc pewnym siebie spojrzeniem babkę – teraz powiesz mi cała historię naszej rodziny, wygłosisz mowę o.Myślę, że jestem na dobrej drodze, żeby przestali być tak twardzi – oznajmił, podnosząc wysoko głowę.
- Mów dalej.
- Chodzi o ich syna, mój panie. Oboje są bardzo opiekuńczy względem niego, myślę, że gdyby… - zaczął śmielej, ale Voldemort przerwał mu, najwyraźniej znudzony, obracając między palcami różdżkę.
- Dobrze, zajmij się tym. Potrzebujemy.

Kawiarenka Don Kichota

Drugiego człowieka, tego, co prawdziwe, mniej prawdziwe, kłamliwe, ale dające korzyści. Nie zgubić się w tym gąszczu ani nie rozstrzygać fałszywie. Nie zgubić się ani na chwilę, ani na miesiąc, ani na całe życie. Umieć wrócić, gdy się pobłądzi. Umieć odkryć błąd, przyznać się do tego, że się było nieuczciwym, brutalnym, egoistycznym, że się skrzywdziło drugiego człowieka. Potrzeba drugiego człowieka , który pomoże, ostrzeże, upomni w imię dobra, życzliwości. Potrzeba drugiego

     Kiedy tego brakuje, żyje się z dnia na dzień, pozwalając aby emocje brały górę nad rozumem, nie zadając sobie trudu, aby usiąść i przemyśleć to, co się stało. Ma się w sobie burzę uczuć, o których nikomu się nie mówi, które są tak silne, że nie pozwalają nawet na względny spokój."

Jak już powyższe wykona się raz, nigdy więcej nie będzie trzeba. Nawet gdy przychodzi do mnie chwila, kiedy tracę grunt pod nogami, kiedy znów czuję.

Krótka historia światła

Tropienie własnych śladów. Brak nowych faktów i argumentów powinien prowadzić do otrzymania takich samych wniosków. Jeśli proces dowodzenia, przy tych samych danych da różne efekty, to należy przyznać, że przynajmniej w jednym z rozważań popełniono błąd. Gorzej, ze nie do końca wiadomo gdzie ów błąd się skrył. Poza tym Wolf, żeby o czymś mówić, dobrze by było to przynajmniej odrobinę znać, choć ciut.. a ja? Cóż, chyba jednak troszkę za mało wiem, za mało widziałem i za mało przeczytałem też. A przy.Kiedyś zabraknąć.

Dzisiaj nów, jestem zdrów, piję tylko wino,
było źle, ale znów dobrze, jak to zimą.


Wiek XX w ciągu 20 lat zdołał przynieść dwie wielkie wojny. Po nich, od przeszło sześćdziesięciu już lat panuje na ziemi względny spokój. Oczywiście, to tu to tam wybuchają niezgody miny, przelewa się krew… Ale, choć dla walczących bój toczy się o życie, dla świata to tylko draśnięcie, to komara cień. I pożywka dla miliardów spragnionych wampirów.. Zegar tyka Wolf...

Luźne przemyślenia

Odróżniają się od świata, mogą cieszyć się w życiu inspiracją Ducha Świętego, czuć się stale duchowo odświeżeni i doświadczać błogosławieństwa Bożego (por. Ps 133).

5. Relatywizm

Niemal wszystkie wartości w tym świecie są relatywne, tzn. mają charakter względny. Zależnie od okoliczności i punktu widzenia, ten sam czyn jest albo chwalebny, albo naganny. Dla przykładu dwie ilustracje relatywizmu z ostatnich doniesień polskich środków masowego przekazu: Oto wysokiej rangi oficer, który jeszcze niedawno uchodził za zdrajcę narodu i w.

Decyzji. Coraz więcej spraw załatwia się bez modlitwy. Coraz częściej widać, jak jakiś przypadek, a nie duchowa rozwaga i mądrość ma wpływ na to, kto pełni różne funkcje i ma wynikający z nich, decydujący głos w istotnych sprawach. Dopiero późniejsze niepowodzenie uświadamia błąd polegający na braku duchowego rozeznania i podjęciu irracjonalnej decyzji.

Stawianie wielu spraw na głowie - to specjalność tego świata. Diabeł aż zaciera ręce, gdy tak się dzieje. W Kościele wszystko powinno stać na nogach!

Omówiliśmy zaledwie niektóre cechy świata.

Ciche pomruki... - Onet.pl Blog

Jakąś kontrolę. Pozorna uległość, delikatność, opiekuńczość. Gorzej, kiedy z pozorów przeradza się to w prawdziwe odruchy z mojej strony. Nie, nie. To tylko zabawa, gra... Chociaż czasami nadal tego nie rozumiem. W takich chwilach muszę włączać sceptycyzm. Jeżeli popełnię błąd, przepadnę. Dlatego częściej komunikuję się ze swoim Rozsądkiem niż Imaginacją. Tak jest bezpieczniej i lepiej dla wszystkich.

Imaginacja (01:46)

Na zmianę z zieloną herbatą malinową.

I feel good. Boskość. Jestem jak Hera - bywam mściwa i perfidna. 

Jest dobrze. Koty spadają na cztery łapy i są ciekawskie. Ludzie z przerażeniem patrzą jak spacerują po brzegu okna, po framudze, po barierkach - po krawędzi. One wiedzą, że i tak nie spadną, że dadzą radę. Koty są łowcami. Koty lubią się wtulać. Koty bywają złośliwe. Koty wyczuwają wiele rzeczy - ból, smutek. Czasami wtedy przychodzą i pocieszająco ocierają się o nogi.
Zdecydowanie koci nastrój. Szukam powodów do mruczenia. Względny spokój.

Imaginacja (19:49)

Kredki Tchórzofretki - Onet.pl Blog

Niegdyś wynajmowałam mieszkanie w O.
Los chciał, że i my trafiliśmy wówczas do rodziców w celach "herbacianych". Owi znajomi do społu z mymi rodzicami zgodnym chórem stwierdzili, że marnuję się "na wsi", że mój przyjazd tutaj był zupełnie bez sensu, że popełniłam straszliwy błąd przeprowadzając się tutaj... Być może mają rację, jednakże... Czy mieszkając w mieście byłabym szczęśliwsza? Czy byłam szczęśliwa w ogóle? Spełniona i zadowolona ze swego życia? Na pewno byłoby łatwiej z pracą, z ogólnym rozwojem, z dostępem do dóbr kultury, ale.....

Tak, że skrajnie tęskniłabym za rodziną, za tym spokojem, który mam tutaj. Za niedzielnymi spotkaniami z tymi, na których mi najbardziej zależy... Bo nie wiedziałabym, jak rośnie Piżmowiec. Nie byłabym blisko rodziców, gdy mnie potrzebują naprawdę... Bo może to wszystko daje mi względny spokój i radosne chwile. A może próbuję jedynie usprawiedliwić siebie, wybielić... Wytłumaczyć przed samą sobą głupotę, dla której tu tkwię. A może...

Tchórzofretka