O czym chcesz poczytać na blogach?

Blackberry

BlackBerry Polish News

Czas na nowo ucząc się pracy według starych zasad, sprzed czasów, gdy mogli wykorzystywać nowoczesne urządzenia.

Alain Juillet, odpowiedzialny we francuskim rządzie za wywiad gospodarczy, utrzymuje, że BlackBerry ma problemy z ochroną informacji i że istnieje ryzyko ich przechwycenia.

Z kolei producent BlackBerry, kanadyjska firma Research In Motion mówi, że do szyfrowania maili stosuje mocniejsze algorytmy niż są używane przez banki, a jej urządzenia otrzymały certyfikaty bezpieczeństwa od tajnych służb USA, Australii, Nowej Zelandii, Austrii i Kanady. Obecnie trwają też procesy certyfikacyjne w Holandii i Niemczech.

Specjaliści zwracają uwagę, że tak naprawdę żadne urządzenie zapewniające bezprzewodową łączność nie jest całkowicie bezpieczne.

Podczas ostatniego spotkania G8 Biały Dom, najprawdopodobniej z obawy przed podsłuchemze strony rosyjskich służb specjalnych, zabronił swoim wysłannikom używania tego bezprzewodowych urządzeń do wysyłania informacji.

źródło: Yahoo!

12:08, danygorski
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 maja 2007
ActiveBB Poland na największym seminarium związanym z tematyką BlackBerry - WES 2007

Wiecej informacji oraz zdjęcia na.

Blog MrCurioJapońskie słowo Kodo, oznaczające rytm duszy, doskonale opisuje pulsujące brzmienie dużego, jednocylindrowego silnika MT-03.

Nowatorski MT-03 to jeden z najszybszych i najprzyjemniejszych sposobów na przemieszczanie się po mieście. Kiedy wyjedziesz na kręte pozamiejskie szosy ten wyjątkowo zwinny motocykl o wysokim momencie obrotowym da Ci większą przyjemność z każdego pokonanego kilometra, niż jakikolwiek inny pojazd.


 
Komentarzy: 0 RIM - BlackBerry 2010-08-13
Research In Motion (w luźnym tłumaczeniu Badanie w Ruchu) - firma kanadyjska, producent linii BlackBerry. Założona w 1984 w Waterloo.

BlackBerry – komputer kieszonkowy wprowadzony w roku 1999, obsługujący wiadomości e-mail, rozmowy głosowe, wiadomości tekstowe (SMS), faksowanie przez internet, przeglądanie sieci WWW oraz inne bezprzewodowe usługi informacyjne.
BlackBerry
jest wytworem kanadyjskiej.

BlackBerry

Wygodny i tani !!!

BlackBerry Curve 8520 to najtańszy smartfon na rynku, który pomimo swojej niewielkiej ceny ma wiele przydatnych opcji między innymi pełną 32 przyciskową klawiaturę z trackpadem, olśniewający wyświetlacz, Wi-Fi, wgrane oprogramowanie BlackBerry Maps, które ułatwi nam dojazd do każdego dowolnie wybranego punktu w Polsce lub innych krajach w zależności od tego jakie mamy wgrane mapy w programie, kolejnym przydatnym gadżetem tego smartfona jest 2 MP aparat z 5x zoomem cyfrowym z takimi opcjami jak : auto focus, auto flash i stabilizacji obrazu. Posiada on jeszcze wiele różnych funkcji, z których każda na pewno znajdzie jakieś zastosowanie. No i oczywiście to co w BlackBerry najważniejsze czyli łatwy dostęp do skrzynki mailowej w czym ogromne zastosowanie znajdzie klawiatura QWERTY.Szczegóły wpisu

Komentarze:
(0)
Tagi:
  • blackberry
  • curve
  • smartfon
Autor(ka):
malyjarzab
Czas.

Jarosław Sokolnicki

Zatem instalacji żadnych dodatkowych usług po stronie klienta i co niezwykle istotne dla klientów Office 365 oferowana jest nieodpłatnie. Serwis RIM, w chmurze oferuje dość duże możliwości administracyjne pozwalające na elastyczną konfigurację i zarządzanie dla urządzeń oferowanych przez kanadyjska firmę.

Właściwości usługi:

  • Integracja z panelem administracyjnym Office 365
  • Bezprzewodowa synchronizacja wiadomości e-mail, kalendarza i kontaktów BlackBerry  z programem Microsoft Exchange Online
  • Technologia Balans BlackBerry,oferująca zunifikowany widok pracy i treści osobistych
  • Konsola dla administratorów IT do zarządzania i zabezpieczania smartfonów BlackBerry z dowolnego miejsca
  • Dostęp online dla pracowników oferująca funkcje samoobsługi, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo zresetować hasło urządzenia lub zdalnie zablokować lub zresetować urządzenie w wypadku utraty lub kradzieży
  • Bezpieczeństwo BlackBerry dzięki funkcjom szyfrowania,

Jak aktywować usługę w Office 365

IT Security Enthusiast's Blog

2000 iteracji funkcji PBKDF2, a w iOS 4.x 10000 iteracji). Dzięki temu specjalnie napisany program firmy ElcomSoftu może przetestować ponad milion haseł na sekundę i to bez wykorzystywania akceleracji GPU.

Oznacza to, że złamanie siedmioliterowego hasła zawierającego duże i małe litery może zająć nieco ponad trzy dni. Oczywiście dłuższe I mocniejsze hasła są odpowiednio trudniejsze do złamania.

Zatem co robić w takiej sytuacji? Katalov wyjaśnia, że robienie kopii zapasowych jest dobra praktyką, ponieważ chroni nas przed utratą ważnych, zapisanych w telefonie danych, jednak jak każde rozwiązanie ma swoje plusy I minusy. Dlatego tak ważne jest własnie szyfrować kopie zapasowe BlackBerry przy użyciu bardzo długiego I bezpiecznego hasła, które uchroni użytkownika przed szybkim I łatwym złamaniem jego hasła przez osobę nieupoważnioną. Taka praktyka daje zauważalny wzrost zabezpieczenia naszej kopii zapasowej. Tabelkę dotyczącą zależności miedzy złożonościa hasła oraz jego długością opublikowałem w temacie dotyczącym bezpieczeństwa haseł.

Dobrą praktyką jest również przechowywanie wszystkich kopii zapasowych na innym (najlepiej zewnętrzym) zaszyfrowanym dysku z odpowiednio mocnym hasłem.  Jest to napewno kolejne utrudnienie dla hackera, któremu zależeć może na uzyskaniu dostępu do naszych prywatnych danych.