O czym chcesz poczytać na blogach?

Biznes plan

Biznes plan

Firmę. jednak z czego się składa? Z jakich elementów zbudowany jest odpowiedni biznes plan? Jego zawartość jest też zależna od założyciela przyszłej organizacji a także jej rodzaju, wymagań, jakie chce od nas odbiorca. Występują jednak pewne założenia, które pomagają go napisać. Typowy biznes plan zbudowany jest z: 

 • spisu treści
 • streszczenia własnej działalności
 • charakterystyki produktu
 • streszczenia kadry zarządzającej i pracowników
 • oceny rynku i konkurencji
 • opisu elementów marketingu mix
 • podania harmonogramu wykonania zamierzonych czynności

Tipy.pl – blog

Trik “genialny matematyk”?

Jak napisać biznes plan?

Autor: tipperpl Data: Grudzień 19, 2008

 • In: Małe i Średnie Przedsiębiorstwa
 • Comment!

Biznes plan

Biznes plan jest szczegółowym przedstawieniem sposobu postępowania wyjaśniającego dlaczego i w jaki sposób przedsięwzięcie jest w stanie osiągnąć konkretne cele i jak powinno realizować wytyczone zadania. Masz zamiar napisać biznes plan? Poniżej znajdziesz szereg porad i wskazówek dotyczących napisania biznes planu.

cała porada dostępna na Jak napisać.

Pomysły na własne biznesy

  do wpisu „Gdy zabrakło odpowiednich funduszy...”
 • Sprawy formalne powiązane z zakładaniem działalności gospodarczej.

  Gdy w końcu zdecydujemy, że zakładamy swoją działalność i mamy ukończony biznesplan nastaje chwila na niezbyt ekscytujący krok, mianowicie wizyta w urzędzie oraz wszelkie powiązane z nią sprawy formalne.
  Dzisiaj powołanie do życia firmy nie jest już tak długotrwałym działaniem, jak bywało chociażby 4- 5 lat wstecz. Dziś wszystkie formalności załatwimy przez pół godziny.
  Do wypełnienia dostaniemy parę formularzy, z klasycznymi danymi takimi jak dane osobowe. Z istotniejszych spraw, o których powinno się wspomnieć jest to, iż koniecznym jest zdecydowanie się na formę prawną prowadzonej działalności- małe przedsiębiorstwo czy spółka, a także formę opłacania podatku dochodowego, tu do wyboru mamy podatek liniowy, podatek progresywny, ryczałt i karta podatkowa. Powinno się również zdecydować się czy planujemy być Vatowcami.
  W zależności od rodzaju naszej firmy mogą nas czekać wizyty w różnego typu dodatkowych urzędach, przykładowo w sanepidzie. To co jest przymusowe dla wszystkich, to jeszcze tylko zamówienie pieczątki firmowej i założenie konta bankowego. Załatwiwszy wyżej wymienione formalności, stajemy się zarejestrowanymi właścicielami firm.

 • dolinska.blog

  Nawyk oszczędzania, zwlekanie z oszczędzaniem

  skomentuj (0)

  planowanie i wyznaczanie celów 2010-01-19 16:14:22

  " Żaden wiatr nie sprzyja temu, kto nie ma wyznaczonego portu" M.Montaigne


  Czy masz plany na przyszłość?

  Czy wiesz co chcesz osiągnąć w życiu?

  Czy masz swój cel?

  Po co planować?

  Co osiągniesz dzięki planowaniu?

  Jakie są efekty braku planowania?

  Jak to wpływa na codzienną pracę?

   Spójrz z punktu widzenia 80 letniego człowieka-babci/dziadka, którym za pewien czas się.

  Które nas przeżyje


  na podstawie książki:
  "JAK POMNOŻYĆ ŹRÓDŁA SWOICH DOCHODÓW. METODY ZDOBYCIA I ZACHOWANIA MAJĄTKU"
  WOLTERS KLUWER

  Tagi: jak pomnożyć dochody, źródła dochodów, wolters kluwer

  skomentuj (0)

  najlepszy biznes plan INNE podejście :) 2010-01-31 23:09:45

  Po pierwsze i najważniejsze zacznij od PRZYCHODÓW:
  + oblicz je jako pierwsze,
  + myśl o nich jako o najważniejszych,
  + skup się na tym w jaki spoósb możesz zarobić na swoim pomyśle,
  + pomyśl co udźwignie Twój biznes, a.

  Poradnik – Wielka Brytania | Porady na temat życia i pracy w Wielkiej Brytanii

  Biznesplan to CV Twojego biznesu

  Biznesplan to nie tylko dokument, który służy do popisywania się przed inwestorami. Ci, którzy uważają, że mają biznesplan swojej firmy W GŁOWIE, w większości przypadków nie rozwijają się tak dynamicznie, jak by chcieli i co najważniejsze – JAK BY MOGLI. Biznesplan to głównie miejsce, w którym:

  • Popełniasz błędy na kartce papieru, a nie w rzeczywistym czasie na prawdziwych pieniądzach. Możesz je zidentyfikować, zanim wprowadzisz je w życie.

  Tak to powinno wyglądać, a jak jest w Polsce?
  Zobacz, jak u nas w kraju rodzi się 80% biznesów:

  Być może byłeś kiedyś świadkiem powstawania pomysłu na biznes. Ktoś z Twoich bliskich,  znajomy lub przyjaciel opowiadał z wypiekami na twarzy o swoim pomyśle. Planował, że:

  Na początku zacznę w mieszkaniu, przecież, żeby zacząć nie potrzebuje dużych pomieszczeń, ani magazynu. Może będzie to sprzedaż przez Internet. Założę np. konto na Allegro i zacznę zarabiać. Potem pewnie firma się rozwinie. Wtedy dopiero wynajmę lokal, gdy już stanę na nogach, zatrudnię pracowników. A potem… jakoś to będzie –.

  Przygoda z E-biznesem

  Inspirację do wytyczenia sobie drogi dla mojej koniecznej edukacji, jeśli zaplanuję rozwój z mikro firmy do kolejnych, wyższych szczebli – małej i średniej firmy.

  Konferencja przeprowadzona sprawnie i profesjonalnie. W nadmiarze napojów, ciasteczek. W ramach konferencji również lunch.

  Gorąco polecam!

  P.S. Jeśli poważnie myślisz o dotacji, to potrzebujesz biznes planu. Jeśli nie wiesz, co to jest i jak go sporządzić to zapisz sie na kurs e-mail “Jak Napisać Biznes Plan” Piotra Majewskiego. Powodzenia.

  P.S. Podziel się swoimi wrażeniami, jeśli skorzystasz z takiej konferencji. Dziękuję.