O czym chcesz poczytać na blogach?

Biotechnology

Wiadomości chemiczne

Jedzeniu. Melamina jest substancją chemiczną, która w ubiegłym roku spowodowała w Chinach śmierć sześciu osób, i hospitalizację kolejnych 150 tysięcy po dodaniu jej do mleka w celu zwiększenia ogólnej zawartości białka. Stworzenie testu było odpowiedzią na prośbę WHO o prostą i niedrogą metodę wykrywania melaminy w produktach dla dzieci. MaxDiscovery Melamine Test kit umożliwia wykrywanie melaminy w mleku, mleku w proszku, lodach i innych płynnych produktach. Pracownicy BioTechnology Institute (BTI) stworzyli enzym, deaminazę melaminową, która działa na zasadzie zrywania wiązania C-N w melaminie, w wyniku czego powstaje amoniak.
Melamina była używana do produkcji wytrzymałego plastiku na naczynia. Jest również szeroko używana jako dodatek do cementu. Niestety w ostatnich latach była wykorzystywana jako dodatek do żywności z powodu wysokiej zawartości azotu, niskiej ceny. Było to możliwe, gdyż była wykrywana przez większość testów.

Zwierciadło Hortensji

Migratori
Oglądam blogi o modzie
Banana Blox
Lazymonday
Novamoda
O modzie subiektywnie
Oglądam szafy tam
Barbro Andersen
Cherry blossom girl
Elinkan
Everything Style
Oracle Fox
Oglądam szafy tu
Aife
Asiu
Bagladyshop
Beautiful Collapse
Biotechnology's Wardrobe
Birds Closet

Życie studenta medycyny i podchorążego...

22:22, sasiad111111
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 grudnia 2010
Wochenende!

To był dobry dzień. Na uczelni-zaliczyłem kolokwium niezaliczone kolokwium z angielskiego, chociaż przyznam że pierwsze pytanie (What can toy tell about biotechnology) trochę nas z tropu zbiło. No, ale potem było tylko lepiej. Liczy się zaliczenie.Na Wf nie bardzo, złe buty wziąłem, dwie bramki, parę asyst-ale nic specjalnego. Za to informatykę ogarnąłem perfekcyjnie, oczywiście zrobiłem błędy, ale tylko przez to że nie słuchałem, i nieuważnie przeczytałem instrukcję-jak zawsze. Ale skończyłem drugi, dużo przed czasem, więc w Cafe Wolność byłem w miarę punktualnie.

No i tu przechodzimy do opisu popołudnia..

Monitorpolski's Blog

From farmers that together form the Parque de la Papa in Cusco, a farming community of 6,000 people that represent six communities.

They worry the introduction of genetically modified organisms (GMOs) will compromise the native species of Peru, such as the giant white corn, purple corn and, of course, the famous species of Peruvian potatoes.

Anibal Huerta, President of Peru’s Agrarian Commission, said the ban was needed to prevent the ”danger that can arise from the use of biotechnology.”…

więcej:

http://www.kipnews.org/2012/04/10/peru-passes-monumental-ten-year-ban-on-genetically-engineered-foods/

Odpowiedz
  • hjk 11 Kwiecień 2012 o 11:55 pm

Nocnychmysligonitwa's Weblog

Ma mère, Vive La Fête, Xavier Dolan. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 Możesz zostawić odpowiedź, albo trackback ze swojej strony.

Odpowiedzi: 3 to “Je ne peux pas me calmer.”

  1. biotechnology Powiedział/a:

    Fazę na tą piosenkę miałam już dawno temu, na długo zanim obejrzałam ten film (a Vive la Fete poznałam dzięki radiowej trójce, co przywróciło moja wiarę w krajowe stacje radiowe) i powiem Ci, że
    a) nadal jest zajebista
    b) to jest najlepsza scena z tego filmu
    c) nie wiem nawet czy nie najlepsza filmowa scena.