O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Bios

norbertstanislawek

Producentów korzysta z zalet EFI, ale wciąż używa interfejsu przypominającego klasyczny BIOS

** 9,4 x 10²¹ bajtów (64-bit)

Niektórzy producenci wciąż nie oferują “pełnego” EFI w swoich płytach głównych. Dla przykładu, Gigabyte ma rozwiązanie o nazwie Hybrid EFI, które łączy interfejs klasycznego BIOS z bezproblemową obsługą dużych dysków. W tabelce zaznaczyliśmy na czerwono jedną z funkcji EFI.  Jakie są, a raczej mogą być konsekwencje integracji DRM wraz z EFI? Piszemy o tym szerzej na jednej z kolejnych stron.

Ciekawostki: BIOS Beep Codes

BIOS Beep Codes to sygnały dźwiękowe emitowane przez “brzęczyk” na płycie głównej (bądź w obudowie), za pomocą których BIOS komunikuje sprawność komputera, bądź ewentualne problemy ze sprzętem. Zwykle jeden krótki sygnał tuż po uruchomieniu komputera daje znać, że wszystko jest OK, jednak sygnały różnią się w zależności od producenta BIOS-u. Przykładowo w BIOS-ie Award jeden długi sygnał i dwa krótkie sygnalizują błąd karty graficznej, a w BIOS-ie AMI pięć krótkich sygnałów oznacza błąd procesora. Pełną listę.

Voter101 s ŻalBlog

Opcji jak ręczna konfiguracja napędów. NIE MA, KURWA NIE MA! Niedowiarkom wrzucam obrazki:Napisałem do nich maila, odpowiedź dostałem jak już było po wszystkim. W tym mailu poprosiłem o bios, podałem producentów(Techmex i MiTAC), model procesora itd.
Odpowiedź:

Insyde Software sells BIOS source code to PC manufacturers who modify the source code to meet their specific BIOS needs. Thus, each PC manufacturer has a unique BIOS. Insyde does not track the changes made to the BIOS by the PC manufacturer because the PC manufacturer has full control over the BIOS features. Your best source for a BIOS update is the PC manufacturer or possibly there is one on the Internet. Good luck. Regards, Ed


Po jakimś czasie co prawda zorientowałem się, że mam najnowszą wersję BIOS'u (google, translator i jakieś chińskie strony), ale przy okazji znalazłem paczkę sterowników do MiTAC'a.

Skoczmy do czasu kiedy już zainstalowałem tego głupiego ikspeka zainstalowałem te pieprzone service pack'i,.

instalacja - bloog.pl

Przygotowanie do uruchomienia instalacji systemu z płyty CD:

Podczas gdy komputer się uruchamia, rozpoczyna się proces tzw. Bootowania - PC szuka wtedy na podłączonych do komputera nośnikach systemu operacyjnego, po znalezieniu uruchamia go. Jeżeli systemu nie ma na żadnym z naszych nośników komputer oznajmia nam to informacją na ekranie: Disk boot failure

Korzystając z bios`u nasz komputer ustala, które nośniki i w jakiej kolejności ma przeszukiwać. Ponieważ instalacja systemu następuje z krążka CD powinniśmy ustawić w bios`ie poszukiwanie systemu na dysku CD.Ustawienia w bios`ie:

1. Aby dostać się do bios`u, podczas uruchomiania komputera naciskamy bez przerwy przycisk wskazany w komunikacie (podczas uruchamiania) " Press DEL to enter SETUP" czyli naciskamy klawisz Delete (na niektórych płytach głównych jest to klawisz F2)
2. Korzystając ze strzałek ŕ ß najeżdżamy na pozycję.

PROGRAMY-STEROWNIKI


Z serwerów Microsoftu pobrac można najnowszy dodatek ServicePack 1 przeznaczony dla przeglądarki Internet Explorer 6. Dodatek zainstalować można w systemach Windows 2000; Windows 98; Windows ME; Windows NT; Windows XP Service Pack 1. Poniżej link dla anglojęzycznych systemów. Oczywiście dostepne także inne wersje językowe.

Download: Internet Explorer 6 Service Pack 1
| źródło :Microsoftkomentarze (0) -
BIOS Finder 3.0.7 BetaLogan  (2005-09-24, 15:45)

Jeśli posiadasz płytę główną do której nie potrafisz znaleźć właściwego BIOSu, to znacznie ułatwi Ci to aplikacja o nazwie BIOS Finder. Warunkiem jest posiadanie BIOS'u typu AWARD. BIOS Finder sprawdzi także czy ściągnięty przez Ciebie.

» Kamieniołom ~Blog

(endless loop)Memory error – Check for improperly seated or missing memory.
1long, 3shortNo video card or bad video RAM – Reseat or replace the video card.
High frequency beeeps while runningOverheated CPU – Check the CPU fan for proper operation. Check the case for proper air flow.
Repeating High/LowCPU – Either the CPU is not seated properly or the CPU is damaged. May also be due to excess heat. Check the CPU fan or BIOS settings for proper fan speed.

(Niestety w przypadku Awardów beepy nie są takie same na każdej z wersji biosu)

 • Pheonix/Award
Tu jest tego dużo i żeby się w tym zorientować, trzeba znać schemat : 1-2-3 oznacza beep(1) PAUZA beep beep(2) PAUZA beep beep beep(3) .

1-1-3 – Your computer can’t read the configuration info stored in the CMOS. Replace the motherboard.

Bios update

(nie) tylko Linux | potyczki użyszkodnika Debiano podobnych systemów Ubuntu,Mint,Puppy itp.

sudo shutdown -h 90

skrypt uruchamiający aktualizacje i wyłączający komputer za 90 min.

utwórz plik

touch wylacznik i aktulalizacja

nadaj prawa wykonalności

chmod +x wylacznik i aktulalizacja

wklej za pomocą edytora

#!/bin/bash

#czyszczenie i aktualizacja
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get autoclean && sudo apt-get autoremove && sudo apt-get clean

#fajny tekścik
echo Hello world
echo dobrymi chenciami wybrukowane jest pieklo

#wyłączenie systemu
sudo shutdown -h 90

włączasz skrypt w terminalu

Ubuntu
Po ostatnim twardym restarcie wyświetla mi następujący komunikat:Code: Intel VNDI.PXE-2.1[build 082]Copyright [C]1997-2000 Intel Corporation For Realtek RTL8139[x]/8130/810X PCI Fast Ethernet Controller v2.13 [021015]PXE-E61:Media test failure.check cable PXE-M0F:Exiting PXE ROM.Poczytałem trochę na ten temat i:1) sprawdziłem kolejność bootowania w BIOS (mam […]
satyrek
 • Wysoka temperatura + wiatrak jak wariat. • Ostatnia deska ratunku
  Witajcie. Tak! Nigdzie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, a szukam od roku. Samemu też nie udało mi się nic zdziałać.Otóż mój problem polega na tym, że po uruchomieniu Ubuntu jego temperatura waha się w granicach 65-72*C -.

 • Rzeczozmienność - codzienność - Rzeczozmiennosc

  Tłumaczenie c.d.

  Mati w odzewie na śmieszne tłumaczenia przesłał:

  Mati (27-05-2008 19:01)
  heh, chciałem sprawdzić co robi nowa łatka do windowsa i przypadkiem trafiłem na googlach na polskie tłumaczenie strony:

  ... The anti-crack update, KB940510, will install a detector or sniffer on Vista system to detect Grace Timer exploit and OEM BIOS activation ...
  Ten anty- roztrzaskać uaktualnić, KB940510, wola rata pewien wykrywacz albo wąchany u Widok perspektywiczny system wobec dostrzegać Wdzięk Chronometrażysta ...
  :D

  Niezłe, nieprawdaż?

  A ja wklejam linka do forum z dziwnymi zestawieniami imion z nazwiskiem - przy niektórych się popłakałam ze śmiechu :).