O czym chcesz poczytać na blogach?

Biografie

Blog Wojciecha Majcherka - Onet.pl Blog

Jak figa ucukruje, jak tytuń uleży?”

Odrzucam inną wątpliwość: kto to będzie chciał czytać? Akurat książki biograficzne cieszą się dużą popularnością. A nawet jeśliby te prace nie znalazły szerszego zainteresowania (trudno być może byłoby im konkurować z biografiami Miłosza czy Kapuścińskiego), to i tak powinny powstać.

Obecna na sali Joanna Krakowska zadała pytanie: po co się pisze biografie? Oczywiście jeśli miałyby one służyć tylko zdobyciu kolejnych szczebli w karierze naukowej, to może nie warto się trudzić, choć przyjemność może się tu łączyć z pożytkiem. Na postawione pytanie o istotny powód ja bym odpowiedział prosto: z ciekawości. Historie tych artystów, których wyżej wymieniłem, są szalenie ciekawe. To nie jest wystarczający powód dla biografa?

Dorzuciłbym swoje pytania: czy instytucje, które sygnowały sesję, a więc Instytut Teatralny, Instytut Sztuki i Uniwersytet Jagielloński mogłyby rozważyć stworzenie projektu rozwoju.

Kochane chlopaki z US5 - Onet.pl Blog

Niestety TyLko jedna Z waS mOze Zajac 1
Miejsce
A zwyCiesca JEst.....

MAGDA!!!!!!
GraTuLAcje Twoja BioGraFia OkazaLa sie Njalepsza
ZebraLas Najwiecej InFoo
 Pora Na dRugie Miejsce
A oto One
2 mIejsce Zajela .....NATALKA!!!!!!
GraTuLuje Zajecia 2Miejsca
Twoje info ByLo swietne
Bardzo Duzo INformacji
NAprawde Super!!!!


No i 3 Miejsce.....
GOSIa!!!!!

Twoje IfnOO ByLo tez Super TYlKo mAlo
Troche napisAlaS
Ale I tak GratuLuJeP.S:NAgroDy rozdam Jutroo
DziekUje wszystki mco Wzieli Udzial W koNkuRsie i
Na przySzlosc Zycze TyLko 1 MiejsC
  
Us5 (17:43)
4 Robi sie tloczno
OjOjOj
No Wiec Maly ProBlem
Bo w MoIm konKurSie
1 MiejSce ZajeLo Az 3 Osoby...
Wiec mUsze Wam ZroBic doGrYWke
Wiec O 1 MiejjSce Beda Walczyc Blogi
Gosi NataLki i Madzi
A oto Wasze ZadaNie
KazdeMu iNNe
NajpIerw Dla Gosi :
O to zdJeCXie do Tego Zadania
 
ZroB jego Biografie TYlko bardzo DokLAdna
I poDaj Mi top Pod TA Notka

ZadanIe dla NataLki
O to.

Lektury

Ostatnią taką postacią na “postpolitycznej” scenie, budzi pewien niedosyt. Tak czy inaczej, ważna jest próba, którą podejmuje autor – próba przedstawienia jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny politycznej w sposób pełny, obiektywny i nie poprzestający na powszechnych nawet w poważnej prasie konstatacjach, że Kaczyński to fanatyk, a w najlepszym razie świr, bądź też – geniusz, a w najlepszym razie polityczny wizjoner. Bo taki jest często poziom analizy, na którym poprzestają polscy publicyści. Zaremba wychodzi z dość oczywistego założenia, że  Kaczyński jest postacią skomplikowaną, wyjątkową, nie bez przyczyny budzącą różne emocje. I z tego buduje bardzo dobrą, emocjonującą i pouczającą opowieść.

Tagged with: biografia, Czerwone i Czarne, Jarosław Kaczyński, Piotr Zaremba, polityka, polska, Porozumienie.

KOLEKCJA LUDZIE BOGA


W postać Jezusa wcielił się amerykański aktor Danny Quinn, syn Anthony Quinna (Grek Zorba). W filmie znalazło się wiele wątków fikcyjnych uzupełniających to co znamy z opowieści Ewangelistów. „Maria Magdalena” jest częścią telewizyjnego cyklu Rafaele
Mertesa „Przyjaciele Jezusa”. Dla tego cyklu Mertes zrealizował, prócz „Marii Magdaleny” filmy: „Józef z Nazaretu” (1999), „Judasz z Kariotu” (2000) i „Św. Tomasz” (2001).

Dodaj komentarz Posted in biografie świętych, filmy katolickie, filmy religijne, Gość Niedzielny, kolekcja Ludzie Boga, ludzie wiary, pomoce katechetyczne OtagowaneBiblia, dewozjonalia, filmy o wierze, Gość Niedzielny, Ludzie Boga, Maria Magdalena, nowości religijne, wiara, śmierć Chrystusa
er>

 

   FILM RELIGIJNY  “SIOSTRA PASCALINA”

 

„Siostra Pascalina” to trzygodzinny dramat historyczny przedstawiający życie niezwykłej kobiety, jaką była Pascalina,
czyli Jozefina Lehnert. Urodziła się 29 sierpnia 1894 roku w Ebersbergu w Górnej Bawarii, miała jedenaścioro rodzeństwa.