O czym chcesz poczytać na blogach?

Bilingual

For All You Lonely Boys I Will Be President


3. Vampires : zdecydowanie inspirowany książkami Anne Rice mocno homoseksualny, wręcz duszny kawałek. Do tego brawa za smyczki dla Craiga Armstronga i chórek bliżej mi nieznanej pani.
(a) Nightlife
(f) Sun in the kichen. Boy, you’re still sleeping. When you get hungry, I’ll do what you want me to do. You’re a vampire, I’m a vampire too
4. Single : oryginalny hiszpański rytm i modernistyczne spojrzenie na świat pięknych, młodych, bogatych i samotnych trzydziestolatków. Do zatracenia.
(a) Bilingual
(f) "Adelante!" through the door. "Un momento por favor!" This is what I get paid for oraz I’m single bilingual
(u) Chroń was Boże przed remiksami tego utworu. Porażka.
5. Can you forgive her ?:kolejny klasyk z kolekcji i kolejny podtekst gejowski (a jakże!.) Generalnie numer o kolesiu, który próbuje być z panną, choć w tle majaczy mu się, że taki hetero to on do końca nie jest.
(a) Very
(f) Than you wake up and remember that you can’t forget oraz She’s made you some kind of laughing stock, because you dance to disco and you don’t like rock
(u) Spróbujcie MK remix oraz Swing Version. Ciągle kręci i inspiruje.
6. Rent : jeszcze jeden klasyk, nieco wiekowy, ale broniący się należną mu dawką cynizmu
.

Bialy w Chinach

Bezposrednie kontakty do naszej szkoly. Jak pamietam, potrzebny jest dyplom ukonczenia jakiejs uczelni oraz egzamin z angielskiego - pytajcie tych co juz ucza - takze poprzez linki z tego bloga. O szczegolach porozmawiajcie bezposrednio, podaje e-mail i telefon.

Pozniej zalacze kilka zdjec tej szkoly. Na razie tylko z jakiejs tam uroczystosci - nadal nie potrafia zerwac z kultem Mao, chociaz na codzien tego nie widac - wydaje mi sie ze szkola czy nauczyciele prywatnie chca sie podlizac i organizuja takie maszkarady.

http://www.bgy.cn/enn/project/detail.aspx?ID=100000002282161

"Tailored for the children of the home owners in Heshan Country Garden, the Country Garden Bilingual School is a full-time private school constructed in accordance with the super-provincial standards, incorporates kindergarten, elementary school and junior middle school. With its complete facilities and excellent teachers, the school has been providing the children of the home owners with high-quality educational resources."

 Cos nowego

 

Znalazlem blog mlodego Polaka ktory zaczal niedawno prace w Chinach. Korzystajcie z jego doswiadczen.

Jego blog Życie w Chinach http://zyciewchinach.pl/?p=162

Tagi: angielski chiny nauczyciel nauka jezykow szkola

Caye

Zawsze wszystko jest ok.

W kazdym badz razie doszlismy do porozumienia. Nie musimy od razu sie pakowac i jechac do Polski. Wystarczy opuscic to miasto-sypialnie i wyniesc sie albo do tetniacego zyciem downtown albo -dla odmiany- wyprowadzic sie do uroczego domku za miastem. Kiedys tam.

Be careful what you wish for.

08:07, caye
Link Dodaj komentarz »
Monolog mamy

Sluchaj - powiedziala mama - nie mozemy do psa mowic tylko po polsku. Nasz pies musi byc bilingual. Wlasnie tak. Bo wiesz, my z tata to nie za bardzo, ale wy z MM to moze byscie troche go pouczyli, co? Nie daj Bog pies nam sie zgubi i co wtedy? Nie zrozumie nic co sie bedzie do niego mowilo.

07:51, caye
Link Dodaj komentarz »
piątek, 04 lutego 2005
Adaptacja

Kraj, w ktorym przyszlo mi mieszkac zadziwia mnie kazdego dnia.

W autobusie obok mnie siedza Hindusi w turbanie, Arabki w chustkach na glowie, Murzyni,.

- bloog.pl

From Poland" i gdyby cała sytuacja odegrana została między ziomkami na terenie biało-czerwonym, można by rzeczywiście stwierdzić, że znamy się (do pewnego stopnia przynajmniej) już jakiś czas. Kto wie, może nawet jesteśmy więcej niż znajomymi?.. Dlatego też trochę nieswojo się poczułam; przecież dopiero się „poznaliśmy"!! A tu i wizytówka i „zaproszenie" na lancz i jeszcze dowiaduję się, że jesteśmy „przyjaciółmi"... Jak dla mnie zawrotne tempo. Wzięłam przykład z koreańskiej studentki; niewinny uśmiech i bardzo enigmatyczno - flegmatyczne reakcje.  8-)

3 minutowa rozmowa zeszła na temat podróży i języków. Pan psycholog zaraz jedzie do Japonii wygłosić referat o samobójstwach wśród studentów. Tajskiego uczył się, gdy mieszkał tam przez 6 miesięcy, ale baaaardzo trudny.  A ty jakie języki znasz? Ach japoński, angielski, portugalski i teraz koreański! Niesamowite!! I opowiedział nam 'dowcip';


„ How do you call a person that speaks 3 languages? - Trilingual.   

How do you call a person that speaks 2 languages? - bilingual.