O czym chcesz poczytać na blogach?

Bilbo baggins

Elfy w Krainie Laimea - Onet.pl Blog

Z Gollumem (Smeagolem).

W końcu docierają do jaskini smoka, zabijają go i zabierają bogactwa, jak to krasnoludy. Niestety podczas tej wyprawy ginie kilku mężnych i dzielnych krasnoludów, między innymi Thorin Dębowa Tarcza.

Na koniec Bilbo wraca spokojnie do swego domu i żyje długo i szczęśliwie, do narodzin Froda Bagginsa.

Linael Numanesse (14:19)
Bez komentarza

Dla nas liczy się każda kropla Twojej krwi... - oceny opowiadań - Onet.pl Blog

6/10

- bohaterowie

Bilbo Baggins – postać kanoniczna. Zamożny hobbit, uważany w swojej okolicy za dziwaka. Utrzymuje kontakty z podejrzanymi typami. Trochę kojarzy mi się z Wokulskim ;)

Gandalf – postać kanoniczna. Czarodziej,stary przyjaciel Bilba, który nakłonił go kiedyś do wyprawy.

Frodo Baggins – postać kanoniczna. Hobbit, krewny Bilba..

Pod Rozbrykanym Kucykiem

»
Frodo

Frodo jest głównym bohaterem Trylogii "Władcy pierścieni". W dniu 111 urodzin swego wuja Bilba Baggins dowiaduje się że stary złoty pierścień Bilba jest tym jedyny pierścieniem władzy którego od tak dawna szuka Sauron; władca mordoru, najgorszy z najgorszych. Od tej chwili Froda napotykają najróżniejsze przygody: od gościny w.

Ever felt away with me...

:)****
komentarze [0]

Dzień trzydziesty pierwszy >> sobota, 9 lutego 2008 23:59:06

Kochany Podróżniku,

podczas, gdy odwiedzasz nieznane mi lądy na drugim końcu Śródziemia, niczym niestrudzony Bilbo Baggins ( cóż z tego, że to nie te czasy, skoro przyszłość wydaje się czasem aż zanadto bliska), Twoja Luthien pracuje usilnie nad osiągnięciem wymarzonego celu...
Udało mi się wyczarować niewielką przestrzeń, do której zajrzeć może.

wedwoje.blog

Trwała zaledwie 10 minut, bo sinice podpływały coraz bliżej brzegu, tak że trzeba było szukać wolnego miejsca do pływania. Potem okazało się, że plażę w Sopocie zamknęli z ich powodu. Do domku wróciliśmy pociągiem. A obok nas siedział sobowtór Bilbo Bagginsa, a właściwie aktora, odtwarzającego jego rolę. :) W tym tygodniu wybieramy się jeszcze na Jarmark Dominikański i obowiązkowo drugi raz nad morze, bo frajda jest niesamowita! Misiałku, dziękuję za tak radosny dzionek :**** Kocham Cię.

Mikołajowy kącik wspomnień. - Onet.pl Blog

  

    

Prezenty... no cóż, muszę przyznać, że odbieranie ich to całkiem przyjemny obowiązek  . 

 

 

Wygłosiłem urodzinową mowę. Niestety nie miałem jak Bilbo Baggins możliwości, aby po niej zniknąć  .

 

  

Jeszcze pamiątkowe zdjęcie...  Żegnaj błogi stanie niemowlęcy...

 

*******************************************

A wiecie co.

{...jeśli mnie oswoisz, będziemy potrzebni jeden drugiemu. - Antoine de Saint-Exupéry "Mały Książe".}

Na bardzo ciekawy temat natrafiłem na teście z języka polskiego (tytuł w temacie notki, nie wiem czy taki był dokładny). Jak dla mnie bardzo na czasie (niestety). Podałem trzy przykłady postaci z lektur szkolnych: Robinson Cruzoe, Bilbo Baggins i Romeo. Rozpisałem się jak popieprzony. Porównałem się nieco do Romeo (ale ja jestem piekielnie romantyczny). Mam nadzieję, że moja "kochana" polonistka to dobrze oceni. W pracy nawiązałem do swoich ostatnich nieszczęść, których było co.