O czym chcesz poczytać na blogach?

Bihar

.STRONA GŁÓWNA - Jan Witold Suliga

Tagi: doradztwo personalne Jan Witold Suliga kabała kursy szkolenia tarot warsztaty
12:26, suljan , .STRONA GŁÓWNA
Link Komentarze (16) »
wtorek, 28 marca 2006
Jan Witold Suliga

Etnograf, antropolog kultury, tarocista, doktorant Ranchi University, Bihar, India

Monitorpolski's Blog

Ale uczciwie podałaś, że “nie zagłebiałaś się w buddyzm ale z tego co wiesz polega on na doskonaleniu ciała i otwieraniu czakramów, nie wiadomo co przez tę drogę duchową się przesliznie ale to tylko Twoje dyletanckie przepuszczenia.” Ale na podstawie przypuszczeń nie należy zabierać głosu w bardzo delikatnej kwestii, czy buddyzm jest satanizmem, czy nie jest.

Buddyzm to przede wszystkim humanistyczna filozofia życiowa i kolebka wiedzy o świecie – łącznie z matematyką i fizyką, która dużo lepiej tłumaczy fizykę kwantową niż nasza. W Nalanda (w stanie Bihar) zwiedziłem m.in. ruiny jednego z najstarszych uniwersytetów świata – 2,5 tys. lat – w okresie rozkwitu (wczesne średniowiecze) kształcono tam do 10 tys. studentów na raz. Mieszko urodził się 5 wieków później ! A Uniwersytet Jagielloński powstał po kolejnych 4 wiekach !

Poznałem buddystów w Nepalu, Indiach, a także w Chinach, Japonii, Wietnamie i na Tajwanie. To bbyły szczególnie sympatyczne osoby, dlatego WIEM, że wrzucanie ich do jednego worka z szatańską etykietą jest perfidną grą mającą na celu skłócanie ludzi i podżeganie do waśni między religiami..

Joanna's pictures

W barze, włożyć dżinsy zamiast tradycyjnego salwar kamiz. Tu po zmroku można oddać się rozpuście nocnych barów, znaleźć sobie kogoś na jedną noc i wydać setki tysięcy rupii.

Marine Drive - ulubione miejsce zakochanych

Na wyspie Elephanta można podróżować w lektyce

Suketu Mehta opisuje w swojej książce historię Babbandźiego, chłopca z Biharu, który opuścił rodzinny dom i postanowił wyjechać w świat. Dotarł na stację kolejową, z której odjeżdżały dwa pociągi: jeden do Delhi, w którym nie było tłoku, a drugi do Bombaju, przepełniony tak, że ludzi musiała pilnować policja. Babbandźi miał w Delhi krewnych, wiedział też, że nie jest ono tak zatłoczone jak Bombaj, a biedacy wiodą trochę lepsze życie. Zastanawiał się, czemu wszyscy jadą do Bombaju, co takiego jest w tym mieście? Podjął decyzję: dołączył do tłumu jadącego do Maximum City, żeby wysiąść na imponującym dworcu Victoria Terminus.

I to nic,.

iza1 blog

Bylo to dla mnie wyjatkowe, bo wlasnie wtedy skonczylam podrozowanie po Rajasthanie, jednym z najbardziej konserwatywnych stanow Indii, gdzie kobiety glownie przebywaja w domach a tym bardziej nie rozmawiaja z nieznajomymi.
Moja wyzwolona rozmowczyni pokazala mi wtedy zupelnie inny swiat hinduskiej kobiety.
kobieta naj-nieszczesliwsza: jak wiele kobiet w Indiach wyszla za maz bez milosci, a wlasciwie zostala do tego zmuszona. Ze lzami w oczach opowiadala mi o swoim ukochanym sprzed lat.
kobieta naj-ostrozniejsza: mieszkalam w jej domu przez jakis czas. Bylo to w Indiach w stanie Bihar. Jest to jeden z najbiedniejszych i najbardziej zacofanych stanow Indii.
Ktoregos dnia zaprosila mnie na spacer. Ucieszylam sie z tego niezmiernie, bo nigdy wczesniej nie widzialam jej wychodzacej z domu. Mezczyzni przynosili jej nawet zakupy z targu.
Kobieta najostrozniejsza pieknie sie wyszykowala, zalozyla odswietne sari i churi.
Wyszlysmy z domu... Wolno spacerowalysmy moze 10 minut. Doszlysmy do bardzeij ruchliwej ulicy. Wtedy na migi kobieta dala mi do zrozumienia(nie znam hindi), ze nie wolno nam juz dalej isc, spojrzala na zegarek, dajac znak, ze czas wracac do domu.
Przez.

Nepal

Położenie

Nepal znajduje się w Azji i rozciąga się od 26 30 północnych szerokościach geograficznych i przez 80-gie do 88-ty długości geograficznej wschodniej i obejmuje obszar 147.181 km ², z czego około 143.000 km ² terenu, pozostałe 4000 km ² wód śródlądowych. Nepal znajduje się pomiędzy dwoma najbardziej zaludnionych krajów na świecie: Tybetańskim Regionie Autonomicznym w People’s Republic of China na północy i na południu Indii, na zachód i wschód. Nepalu graniczącego indyjskich stanach Delhi, Uttar Pradesh, Bihar, Bengal Zachodni i załączone Królestwa Sikkim (z zachodu na wschód).

Na północy i wschodzie leży w dużej części z Himalayan górach, w tym Mount Everest, którego szczyt z 8848 metrów nad poziomem morza. M. najwyższy punkt na ziemi, a dodatkowo siedem z dziesięciu najwyższych gór na ziemi. Najgłębszym punkcie az drugiej strony, leży na 70 metrów nad poziomem morza. M., w Kencha KALAN w południowym Nepalu. Niemniej jednak, Nepalu jest wciąż najwyższa średnia w kraju na świecie, ponad 40% kraju jest ponad 3000 m.

Hambriento's Blog

Stosunkowo niedawno bo w roku 2002 przeprowadzając rewizje rodziny Badidae , Kullander i Britz umieścili B. badis bengalensis w nowym rodzaju Dario.

Występowanie:

Areał występowania całej rodziny ogranicza się do terenów nizinnych zlokalizowanych w pobliżu rzek Brahmaputra, Ganges oraz terenów zalewowych basenu rzeki Mahanadi, (Nepal, Indie i Bangladesz). W zlewisku rzeki Irawadi (Myanmar, Chiny) żyją gatunki z rodzaju Dario. Występowanie Dario dario jak dotąd odnotowano w północno-wschodnim regionie Indii: Assam, Bihar, zachodnim Bengalu.

Ekologia:

Dario dario zasiedla strumienie średnicy 3-7 metrów i głębokości 30-70 centymetrów. Dno z reguły piaszczyste lub pokryte drobnym żwirkiem. Woda w takich miejscach jest krystalicznie czysta. W porze deszczowej temperatura wody może sięgać 26°C. Zbiorowiska roślinności w tego typu niszach to przede wszystkim: Limnophilia sp., Hygrophilia sp., Rotalla sp., Valisneria sp., Otella sp.

Opis gatunku:

Uważany za najmniejszą rybę okoniokształtną Dario.