O czym chcesz poczytać na blogach?

Biedroń

Blog Roberta Biedronia - Onet.pl Blog

Debacie o homoseksualizmie, która odbyła się w "Chatce Żaka".

"Ale dwa pingwiny na wybiegu zachowywały się odrobinę inaczej. () Obaj byli chłopcami, ale wszystko robili razem" to cytat z książki dla dzieci "Z Tangiem jest nas troje", której lubelska promocja stała się okazją do zorganizowania debaty "Jak uczyć o homoseksualności w polskiej szkole". Kilkadziesiąt osób, które przyszły na wczorajsze spotkanie zorganizowane na małej scenie Chatki Żaka na początku obejrzało dokument "Moja mama jest lesbijką", a potem przysłuchiwało się dyskusji panelistów. - Polska szkoła niestety milczy na temat homoseksualizmu. Traktuje to jako temat tabu - mówił Robert Biedroń z Kampanii Przeciw Homofobii.

Książka "Z Tangiem jest nas troje" opowiada opartą na faktach historię dwóch homoseksualnych pingwinów z nowojorskiego ZOO, które wspólnie wysiedziały pisklę, a potem nim się opiekowały. Ta opowieść stała się pretekstem do poruszenia tematu tolerancji wobec osób homoseksualnych. - To dorośli oburzają się na tę książkę. Dla dzieci jest to ciekawa historia o miłości, przyjmują ją naturalnie. A my dorośli mamy problem z rozmową na temat homoseksualizmu w sposób rzeczowy i bez stereotypów - mówił w trakcie spotkania Robert Biedroń.

Prof. Jadwiga Mizińska, filozof z UMCS zwróciła uwagę na to, jak trudno.

3minuty

Gdyż papiernia nie nadąża w ich „obróbce”. Niszczenie akt bezpieki, palenie archiwum komitetu centralnego, puszczania z dymem stenogramów z posiedzeń rady państwa w stanie wojennym – to tematy znane i mające sporą dokumentację w najróżniejszej postaci.

W 1990 roku, premier Mazowiecki był oficjalnie informowany o tych faktach. W reakcji na te informacje, Mazowiecki wysłał pismo do ówczesnego ministra spraw wewnętrznych z prośbą o uważniejszy nadzór nad przejętymi po PRL archiwami. Ministrem spraw wewnętrznych w rządzie Mazowieckiego był… Czesław Kiszczak. Członek komitetu centralnego PZPR i czołowy animator stanu wojennego.

Panie Biedroń, mówi pan: –„Uważam więc działalność IPN-u i osób szantażujących teczkami za niebezpieczną i niedemokratyczną.”–

IPN został powołany na mocy ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej (Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu). Temat ujawniania dokumentów pochodzących z  PRLowskich organów bezpieczeństwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów, reguluje także ustawa.

Wieczór wyborczy partii RPP, jesień 2011

Opinia posła wyłonionego w powszechnych wyborach o.

Misja i Transmisja

Obywatelowi i wyborcy. Przede wszystkim głosowania przez kliknięcie, czyli e-wybory i e-referenda. O tych drugich Elsner rozmawiał z ambasadorem Szwajcarii, tam bowiem są one przeprowadzane często, nie tylko na cały kraj, lecz również na poziomie kantonów, dotyczące spraw lokalnych. Ponadto poprawie miałyby ulec wymogi odnośnie dróg kontaktów z posłami. Obecnie muszą oni mieć biura i faksy, jednak nie mają obowiązku posiadania adresów e-mail. Ruch Palikota chce to zmienić.

Zainteresowany tematem postanowiłem sprawdzić, jak wygląda obecność w internecie tych, którzy mieliby być wnioskodawcami. Biedroń, Grodzka i Szymiec-Raczyńska – posiadają własne strony, z podanymi adresami e-mail lub formularzami kontaktowymi. Elsner – prawie pół roku po wyborach jego strona jest w budowie. Kabaciński – znalazłem tylko stronę i profil facebookowy kandydata do parlamentu, nieaktualizowany od listopada. Dwóch ostatnich sprawdziłem jeszcze w spisie posłów na stronie sejmu. Tam adresy e-mail podane mają. A pozostali posłowie, nie tylko z Ruchu Palikota? Przejrzałem alfabetycznie profile wszystkich od Biedronia do Elsnera. Na około sześćdziesięciu adresu e-mail podanego nie miał tylko jeden, z PSL. Sprawę traktowałbym więc jako niewartą hałasu, do.

Polityka i wojna

Jest pozostawanie w powszechnej pogardzie" Nicolo Machiavelli


Nicolo Machiavelli

Tagi: fotyga Macierewicz PIS polityka międzynarodowa śledztwo smoleńskie
13:00, dekert29
Link Dodaj komentarz »
sobota, 13 listopada 2010
Robert Biedroń - oskarżony o naruszenie nietykalności policjanta

Ale się uśmiałem! Robert Biedroń (znany działacz gejowski) został aresztowany 11 listopada i oskarżony o naruszenie nietykalności osobistej funkcjonariusza. Najlepsze jest to, że lewakom nie udało się sprowokować zadymy. Kiedy zrobili się agresywni wobec legalnej manifestacji (bez względu na poglądy jej uczestników), posmakowali jedynie policyjnych pałek. Brawo Policja!!!

Zastanawia mnie zakłamanie głównych mediów opisujących całe zajście.

Niech żyje wolność słowa! Precz z polityczną poprawnością!

Opcja Społeczno-Narodowa Warszawa

Dodaj komentarz Przeskoczenie do uwag

W Sejmie wybuchła awantura podczas debaty o ustawie o ochronie praw zwierząt. Kiedy na mównicy występował poseł Ruchu Palikota Robert Biedroń, poseł Marek Suski zażartował sobie, porównując związki partnerskie do zoofilii.

- Zaczynamy myśleć o zwierzętach w kontekście istot, które mają nie tylko ciało i futro, ale także swoją godność. Powinniśmy po prostu traktować się po partnersku w tych relacjach – mówił Biedroń. – Związki partnerskie…. – zakrzyknął z sali poseł PiS Marek Suski.

Zaraz po tych słowach poseł Biedroń się oburzył, stwierdzając, iż powinno się ten incydent skierować do komisji etyki. W obronie Biedronia i przeciwko “homofobicznej twarzy” stanął Janusz Paliktot. Całość opisuje Gazeta.pl.

…punkt widzenia kury domowej

Z przedstawicielami własnej płci. podobnie racjonalne byłoby stwierdzenie, że niektóre psy są, jakby to określić, poduszkofilami, przepraszam za dosadność. zwierzęta mają popęd, nieograniczony rozumowo, tak jak u człowieka. i ten popęd każe im po prostu wykonywać pewne czynności. nie można nawet nijak wiązać tego z psychiką, tworzeniem więzi, czy czegokolwiek, bo u zwierząt seks nie wywołuje przyjemności, tak jak u ludzi, i nie służy rozwijaniu relacji, ani umilaniu sobie życia. stąd dla mnie jest zupełne jasne, że homoseksualizm nie jest zjawiskiem występującym w naturze, a więc naturalnym. dzieci chyba też to wiedzą. ale to prawda, co mówił pan Biedroń, jeśli odpowiednio wcześnie zaczniemy, możemy wmówić im, że wszystko jest w porządku.

oczywiście stosunkowo łatwo można byłoby mnie zakrzyczeć argumentem o tym, że każdy może mieć swoją wizję świata i ją propagować i nie ma w tym nic złego. z tym, że ja nie wierzę w subiektywizm moralny. nie każdy sposób na wychowanie jest dobry. i nie wszystko można przekazywać dzieciom. wychowanie nie polega w każdym razie na przekazywaniu im czegokolwiek, ale na przekazywaniu im czegoś wartościowego, mądrego, dobrego i prawdziwego. i pan Biedroń wysuwający argumenty o tym, czy zabronimy też tolerancji dla innych kolorów skóry, czy wyznań też mnie.