O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Białka

Health s Kitchen

Lekko się przyrumieni. Można od czasu do czasu podlać gorącą wodą, żeby się nie przypaliło. Dodać kapustę do wywaru.  Gotować do miękkości pod przykryciem (na wolnym ogniu), następnie wrzucić warzywa z wywaru pokrojone w kostkę i ugotowane ziemniaki. Doprawić w razie potrzeby odrobiną octu jabłkowego lub winnego, pieprzem i ew. koperkiem lub mielonym kminkiem. Podawać z dwoma plasterkami smażonego boczku i sporym kleksem z jogurtu naturalnego.

Rada dietetyka:

Jak widać solidna porcja zupy dostarcza zaledwie 126kcal, ale zawiera bardzo mało białka. Dlatego w takiej formie polecam ją, jako pierwsze danie dla osoby na diecie normalnej. Osoby odchudzające się natomiast, które chciałby, aby zupa zastąpiła im cały obiad powinny wzbogacić tę potrawę w białko. Jak to zrobić? Bardzo prosto. Wyrzucamy boczek – dodany był tutaj tylko dla „zapachu”. Jest go bardzo mało, ale dostarcza aż 50kcal (w tym 1g białka, 5,5g tłuszczu i cały cholesterol), co przy tak mało kalorycznej zupie robi dużą różnicę. Zamiast tego można użyć piersi z kurczaka ugotowanej w wywarze razem z warzywami. Po dodaniu do zupy średniej pojedynczej piersi z kurczaka różnica jest niebagatelna:.

nic prostszego | o nauce językiem laika

Limitu peptydów, białek, czy cukrów, które mogą być wzbudzone tą metodą (limity oczywiście są, ale wynikają z czego innego).

Kwas sinapinowy - podstawowa matryca w analizie białek metodą MALDI /za: www.wikipedia.org (dom. publ.)

Odpowiedź zawarta jest oczywiście w nazwie metody – odpowiedzią jest matryca. Jako matryce w MALDI stosuje się różne małe cząsteczki organiczne, które ulegają wzbudzeniu (jonizacji) przy energii lasera, a następnie przekazują część tego ładunku cząsteczkom białka, z którym są zmieszane, chroniąc je jednocześnie przed niszczącym wpływem światła laserowego. W tym procesie najczęściej dochodzi do przyłączenia do białka protonów (H+) lub małych kationów, np. sodu (Na+) lub potasu (K+, te dwa jony są obecne w większości buforów używanych do przygotowania próbek, stąd ich najpowszechniejsze występowanie). Powstają w ten sposób cząsteczki nazywane jonami kwazimolekularnymi oznaczanymi jako [M+H]+, gdzie M to masa białka, H to wodór, gdy ładunek pochodzi od innych kationów w nazwie oczywiście podstawia się wzór chemiczny kationu – sodu,.

Wszystko co powinieneś wiedzieć o cierpieniu zwierząt w rzeźniach, labolatoriach, hodowlach...czyli historia kotleta, kremu i futra. - Onet.pl Blog

Ciekawe i prawdziwe

Wegetarianizm W potocznej świadomości Polaków wciąż dominuje anachroniczny stereotyp "dobrego odżywiania" z lat dwudziestych. Jako najcenniejsze pokarmy, najbardziej pożądane i najczęściej jadane występują w nim: mięso, wędliny, cukier, słodycze, smalec i białe pieczywo. W rezultacie za "dobre odżywianie" uchodzi wszystko to, co ludziom najbardziej szkodzi i powoduje najwięcej ciężkich chorób. Tradycyjna dietetyka wywodziła się z dwóch, uznanych już obecnie za nietrafne, założeń: ludzki organizm potrzebuje dużych ilości białka zwierzęcego, oraz białko zwierzęce ma wyższą wartość odżywczą niż białko roślinne.

 Opinię tę sformułował w początkach XX w m.in. angielski uczony Thomas, po przeprowadzeniu serii doświadczeń na szczurach. Podawał im pokarm za zwiększoną ilością białka zwierzęcego, czym powodował przyspieszenie wzrostu i dojrzewania. Odtąd opinia o "wyższej wartości" białka zwierzęcego utrwaliła się i ugruntowała jako niepowtarzalny dogmat naukowy. Na tym dogmacie w ostatnich dziesięcioleciach opierały się dynamiczne poczynania zmierzające do zbudowania gigantycznej struktury produkcji rolnej - pasze ("hodowla na mięso"),.

uzdrowiciel - Onet.pl Blog

Ok.10min.
Łodyżki z botwinki i por pokroić - wrzucić do gotujących się buraczków. Gotować dalej do miękkości. Pod koniec dodać poszatkowane liście z botwinki. Dodać przyprawy. Jeśli woda zbytnio wyparuje to należy ją uzupełnić. Gotować jeszcze chwilę, aż wszystko będzie miękkie. Po ugotowaniu odstawić do przestygnięcia.
     Przy pomocy blendera zmiksować na jednolitą masę. Dodać śmietankę, sok z cytryny. Dolać ok.2 szklanek wody lub wywaru mięsnego (królik, kurczak wiejski) w zależności co w danej chwili mamy. Zagotować i odstawić.
    Zagęścić przy pomocy żółtek. Jajka umyć i sparzyć. Oddzielić białka od żółtek. W miseczce roztrzepać żółtka i zahartować przy pomocy gorącej zupy. Wlać żółtka energicznie mieszając. Gotowe! Na talerzu posypać natką pietruszki.
Smacznego.

Saraj Ewa Pham

(17:00)
Skomentuj mnie

15 maja 2011

Poczterdziestce – blog

Białkowe i kombinacji ich jest niewyobrażalna liczba, czyli bialko nie jest pojedynczym składnikiem, lecz zestawem różnych aminokwasów. W organizmie dochodzi do przeobrażeń ok. 300 g białka na dobę.

Powstaje jednak deficyt średnio 30 g, gdyż organizm nie jest w stanie wytworzyć wszystkich rodzajów białek. Aby uzupełnić ten deficyt musielibyśmy dostarczyć dokładnie idealnie taki sam rodzaj białek w pożywieniu. W przyrodzie i w repertuarze naszego pożywienia jedynie jaja kurze zawierają pełny skład aminokwasowy zdolny zabezpieczyć powstające braki. Inne produkty są uboższe . Obrazuje to tebela

Ocena jakości różnych białek na podstawie składu aminokwasowego

Nazwa produktu Jakość białka w %

Na rozstaju dróg Kryminalnych! - Onet.pl Blog

- Proszę mówić dalej… - odezwał się wreszcie Adam.
- No dobra, powiem… - westchnęła ciężko. – I tak w końcu byście do tego doszli… Olaf i ja… mieliśmy romans.
- Jak długo to trwało?
- Dwa miesiące. Tej nocy, kiedy go zamordowano, był u mnie. Wyszedł zanim Mirek wrócił z firmy.
- Czy podejrzewa pani, kto mógł zabić Białka?
- Nie… Teraz to już nic nie wiem… - z jej oczu wypłynęły kolejne łzy. – Przychodzę donieść na męża, a tymczasem okazuje się, że i on nie żyje… Boże… Nadal nie mogę w to uwierzyć! Przedwczoraj pokłóciłam się z Mirkiem. Dowiedział się, że ja i Olaf… Strasznie krzyczał… wyszedł  domu i powiedział, że go zabije. Nie wrócił na noc. Wysyłałam sms’y, dzwoniłam, ale wyłączył telefon. Martwiłam się, a jednocześnie byłam zła… Bo… On też mnie kiedyś zdradził, a ja mu wybaczyłam, to.

Białko - informacje, opis, ciekawostki, suplementacja, odżywki

Dlatego też wegetarianie otrzymują wszystkie niezbędne, egzogenne, aminokwasy, dzięki łączeniu różnych niepełnowartościowych produktów. Przykłady produktów wysokobiałkowych: • Tłuste – mięso, łosoś, jaja, masło orzechowe, mleko, ser żółty • Chude – tuńczyk, białko jaj, czerwona fasola, odtłuszczone mleko, chudy żółty ser

Białko trawione jest początkowo w żołądku, ale przede wszystkim w jelicie cienkim. Metabolizowane są w wątrobie, głównie na materiał budulcowy tkanek. Białko nieprzeznaczone na cel strukturalny może stać się źródłem energii, dostarczając 4 kalorie na gram. Około 98% białka pochodzenia zwierzęcego, oraz około 80% białka roślinnego jest wchłaniane z przewodu pokarmowego.Zapotrzebowanie na białko zależy od danej osoby i jej dziennej aktywności. Wzrost tkanek, który wynika ze wzrostu całego organizmu, zranienia, ćwiczeń siłowych, czy ciąży ma wpływ na zapotrzebowanie na białko. W czasie choroby, białko jest wykorzystywane nie tylko do naprawy, ale również jako źródło energii. Osoba dorosła powinna spożywać od 65-100g białka na dobę (0,75-0,8 g/kg masy ciała) w zależności od płci, wieku, stanu fizjologicznego i aktywności fizycznej. W trakcie przemian białka dochodzi do.

Białka tatrzańska

Darmowe Drobne ogłoszenia

Sucha Beskidzka
Baczyn, Bienkówka, Budzów, Jachówka, Palcza, Zachełmna
Bystra, Sidzina, Śidzinka Mała, Wielka Polona
Jordanów, Łetownia, Malejówa, Naprawa, Osielec, Toporzysko, Wysoka
Białka, Grzechynia, Juszczyn, Kojszówska, Maków Podhalanski, Wieprzec, Żarnówka
Hucisko, Janiki, Kamienna, Krzeszów, Kuków, Kurow, Lachowice, Maczne, Pewelka,
Czatoza, Golynia, Jaworskie, Policzne,.Ogłoszeń jest bezpłatne. Nasz serwis obejmuje wszystkie sołectwa nowego targu Dębno, Długopole, Dursztyn, Gronków, Harklowa, Klikuszowa, Knurów, Krauszów, Krempachy, Lasek, Ludźmierz, Łopuszna, Morawczyna, Nowa Biała, Obidowa, Ostrowsko, Pyzówka, Rogoźnik, Szlembark, Trute, Waksmund.Oraz sąsiednie gminy Bukowina Tatrzańska, Czarny Dunajec, Czorsztyn, Kamienica, Łapsze Niżne, Niedźwiedź, Nowy Targ, Ochotnica Dolna, Raba Wyżna, Rabka-Zdrój, Szaflary. więc jeśli chcesz dodać darmowe ogłoszenie czyli coś sprzedać zamienić.

Na szlaku i na trasie, czyli…

Etap ostatni. Powrót »


Działania

Informacja

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Ogrzy dziennik podrozy

by Albert Jedenkamień

Długi weekend czerwcowy się zbliża, a ja o długim majowym...
Tak więc, na majówkę wybrałem się tym razem sam, bez małżonki mej umiłowanej, korzystając z zaproszenia naszych znajomych. Miejscem mej wyprawy była Bukowina Tatrzańska, tudzież inna Białka czy Zakopana. 

Towarzystwo było zdecydowanie fantasyposytywne, takoż więc można było popytlować o tym i o tamtym, poznać sporo nowych ludzisków i ludziów oraz przede wszystkim - jako że to w górach było - wleźć na coś kamienistego. 

Wyprawa się.