O czym chcesz poczytać na blogach?

Bhutan

haniomania

Kategorie: Wszystkie | codzienność | coś wyjątkowego | coś śmiesznego | moja córeczka | weekend | wypad
RSS
czwartek, 05 stycznia 2012
Bhutan

Gdyby ktoś w tej chwili zaproponowałby mi podróż w jedno, wybrane miejsce na świecie (dając mi przy tym bilet w obie strony) wybrałabym małe państwo w Azji Południowej Bhutan. Dlaczego? Bo żyjący tam mieszkańcy są najszczęśliwszymi mieszkańcami na naszej kuli ziemskiej przynajmniej tak twierdzi autor "Geografii szczęścia". Zapytałabym ich co sprawia, że czują się tak bardzo szczęśliwi? Czy to kwestia ich religii? (ok 72 % to buddyści:) Poziom zamożności nie mierzy się w Bhutanie jak u nas dochodem narodowym brutto a wskaźnikiem szczęśliwości narodowej brutto:) Pięknie!

22:46, haniomania
Link Komentarze (2) »

Przystanek Skandynawia

niedziela, 20 listopada 2011
Fajny film wczoraj widziałem, czyli w końcu wiem kim jestem


"Fajny film wczoraj widziałem. Momenty były?" Nooo, nie bardzo. Odejdźmy na chwilę od spraw norweskich. W końcu niedziela, to można spojrzeć na świat z innej perspektywy. Tak sobie pomyślałem, że zamieszczę dwie zajawki filmów, które ostatnio mi się spodobały (choć wcale nie obejrzane wczoraj). Jeden rodem z Bhutanu, drugi z Iranu - bo ileż razy można oglądać te same hollywoodzkie gęby? Ileż razy można podniecać się, czy wystarczy sekund na rozbrojenie bomby (zazwyczaj pozostaje jedna sekunda), czy uda się wyhamować samochodem przed przeszkodą (zazwyczaj jest to kilka centymetrów)?
Filmy obejrzane zostały z ekranu telewizora zlokalizowanego na terenie Norwegii, więc powinno się liczyć jako składnik "przystanku Skandynawia". Prawda? Dodam tylko, że w przypadku tych dwóch filmów nie ma dla mnie większego znaczenia, czy weszły one na ekrany w tym roku, czy też pięć lat temu. Nie wnikałem w to zbytnio.

taki-jeden blog

Pewna i nigdy nie będę żałowała tego co było, jest i będzie. fajnie mieć takiego wyjątkowego Grzesia :*


skomentuj (20)


2005-02-04 10:27:41
daleeeeeko.

chcieć ja swoją Monikę. ukradli :(

wspaniały dzień/weekend sie zapowiada. wstałam dzisiaj rano szczęśliwa i uśmiechnięta pod swoją puszystą, cieplutką [rozgrzaną;] kołdrą i poszłam się edukować w salonie. mam tylko cztery lekcje a potem uciekam na mieczyki, na które mam dzisiaj wielką ochotę! :) jutro z rana trzeba by zrobić ten projekt o bhutanie a później mam nadzieje że kavka z Moniem wypali... [wiecie, jak to z tymi jej rodzicielami..] później disko-party arrrgh i wogole bardzo fantastycznie. a dobra wiecej planów nie wypisuję bo jak coś nie wypali to będzie levo, że takie nadzieje były a potem kapusta.

niech żyje Kasta Metabaronów!
Ahoy!
skomentuj (6)

2005-02-07 00:15:14
blisko :)
no to dostałam ją na całe dwie godziny, thanx za kawkę :) [prawie] cały dzień poświęciłam zaległościom w nauce, jejj żeby czasu było troche więcej, fajnie by było gdyby ziemnia byla.

Praca na T.I.

3,2 mln (zespół miejski: 4,9 mln)
o Surat – 3,1 mln (zespół miejski: 4,9 mln)
o Kanpur – 3,0 mln (zespół miejski: 3,3 mln)

(Ludność miejska stanowi jedynie 27% mieszkańców państwa.)

* Położenie geograficzne: 8°-37° N, 68°-97° E
* Rozciągłość równoleżnikowa – 2 933 km
* Rozciągłość południkowa – 3 214 km
* Długość granic:
o Bangladesz – 4 053 km
o Chiny – 3 380 km
o Pakistan – 2 912 km
o Nepal – 1 690 km
o Birma – 1 463 km
o Bhutan – 605 km

* Język urzędowy: hindi; język angielski pełni rolę języka pomocniczego, łącznikowego. Ponadto jest 21 języków konstytucyjnych, dopuszczanych jako języki wykładowe i urzędowe w określonych stanach assamski, bengali, bodo, dogri, gudźarati, kannada, kaśmiri, konkani, maithili, malajalam, manipuri, marathi, orija, pendżabski, nepali, santali, sindhi, sanskryt, język tamilski, telugu, urdu. Znaczna część ludności, zwłaszcza mieszkańcy południowych stanów Indii odnosi się wrogo do prób zastąpienia w urzędach języka angielskiego językiem hindi, uważając, że.

klub zwierząt - Onet.pl Blog

[3]. Tygrys bengalski jest narodowym zwierzęciem Bangladeszu.

Spis treści

 [ukryj] 
  • 1 Zasięg występowania
  • 2 Charakterystyka
  • 3 Liczebność populacji
  • 4 Pożywienie i polowanie
  • 5 Rozmnażanie
  • 6 Przypisy

Zasięg występowania[edytuj]

Zamieszkuje ciepłe, wiecznie zielone lasy liściaste, łąki i lasy namorzynowe w Indiach, Bhutanie, Nepalu, Bangladeszu, zachodnich Chinach i zachodniej Birmie

Krzywym okiem zgryźliwego optymisty - bloog.pl

Przynajmniej wstąpimy obejrzeć Golkondę. Do Bombaju mnie jakoś nie ciągnie… Może to błąd?

   Wspomniałem, że byłem w Indiach dwukrotnie. Raz była to objazdowa wycieczka, wściekła gonitwa od miasta do miasta, każdej nocy w innym hotelu. Skądinąd całkiem nieźle wszystko przygotowane przez fachowe biuro podróży, ale… chyba wiecie o co chodzi. Tak to można poznać niektóre zabytki, ale nie da się poznać kraju! Drugi raz, to były Indie przejazdem. Wracaliśmy z Bhutanu, zahaczając o Guwahati, robiąc wypad do Agry i mały obskok po Delhi. Za krótko. Więc też się nie liczy. Poza tym te obydwa razy to były Indie północne. Teraz niech to więc będzie południe!


   Jeżeli uda mi się na gorąco relacjonować wyjazd, to postaram się dać konkretny opis mijanych po drodze miejsc. Zapewne nie zabraknie zdjęć. A jak się nie uda na bieżąco, to może po powrocie… Chciałbym sprawdzić osobiście – tudzież opisać – czy.