O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Bezrobocie

KREDYTY LOKATY KONTA

Tu: najtańszy kredyt gotówkowy
 
Jak to działa?

O ile przed zaciągnięciem pożyczki lub do 2 tygodni po jej wzięciu, inny bank zaproponuje niższą ratę pożyczki z ubezpieczeniem na życie (przy tym samym okresie kredytowania i kwocie pożyczki), to Alior Bank zaoferuje jeszcze lepsze warunki kredytowania. Dostaniemy wtedy jeszcze mniejszą ratę! Jeśli ktoś potrzebuje akurat kredytu gotówkowego to jest to propozycja godna rozważenia.
Tagi: kredyty kredyty gotówkowe najtańszy kredyt gotówkowy pożyczki pożyczki gotówkowe
21:06, mrobert , Kredyty
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 lutego 2012
Bezrobocie w Polsce w styczniu 2012 roku
Główny Urząd Statystyczny opublikował dzisiaj oficjalne dane o bezrobociu. Bezrobocie w Polsce, w styczniu 2012 roku, powiększyło się. Wzrosła zarówno liczba.

Nasze Finanse

Stopa bezrobocia w Polsce – styczeń 2012 25 Luty 2012

Posted by mrobert15 in Gospodarka.
Tags: bezrobocie, bezrobocie 2012, bezrobocie styczeń 2012, gus, stopa bezrobocia, stopa bezrobocia w Polsce
trackback

Stopa bezrobocia w Polsce interesuje wiele zwykłych osób, ekonomistów i polityków. Jest  jednym ze wskaźników informujących o rozwoju gospodarki. Ponadto gdy rośnie, to więcej pracowników boi się o swoje miejsca pracy. Mogą oni wówczas ograniczać wydatki, zmniejszać popyt i tym samym wpływać na wzrost gospodarczy. Bezrobocie zatem z jednej strony wpływa na rozwój gospodarczy a z drugiej jego wielkość jest w pewnym stopniu zależna od tego rozwoju.

23 lutego 2012 GUS podał nowe dane o bezrobociu. Stopa bezrobocia w styczniu 2012 roku wzrosła do 13,2 proc. z 12,5 proc. w grudniu 2011 r. W styczniu 2011 roku stopa bezrobocia wynosiła 13,1 proc. Liczba osób bezrobotnych w styczniu br. przekroczyła 2.120 tysięcy.

Największa stopa bezrobocia utrzymuje się w województwach: warmińsko-mazurskim (21,1 proc.) i zachodniopomorskim (18,5 proc.) najmniejsza w: wielkopolskim (9,8 proc.) i mazowieckim (10,4 proc.). Więcej o bezrobociu na stronie: Bezrobocie i stopa bezrobocia w Polsce.

przeczytaj Obywatelski obowiązek

W analogicznym okresie ubiegłego roku (styczeń 2011 – grudzień 2010) odnotowano wzrost liczby bezrobotnych o 150,3 tys. osób (o 7,7 proc.). Zatem dynamika wzrostu bezrobocia w styczniu br. była niższa, niż przed rokiem.

Względny (procentowy) wzrost liczby bezrobotnych w styczniu 2012 roku w porównaniu do stanu z końca grudnia 2011 roku odnotowano we wszystkich województwach, przy czym najsilniejszy w województwach:
- lubuskim - o 9,4 proc. (o 5,5 tys. osób);
- opolskim - o 8,1 proc. (o 3,9 tys. osób);
- śląskim - o 8,1 proc. (o 15 tys. osób);
- wielkopolskim - o 8,1 proc. (o 10,9 tys. osób).

Styczeń, podobnie, jak grudzień, należy do tych miesięcy, kiedy bezrobocie rośnie, co w miesiącach zimowych wynika z przyczyn sezonowych. Ponadto z informacji uzyskanych z urzędów pracy wynika, że do wzrostu bezrobocia w styczniu br. przyczyniły się m.in. rejestracje osób powracających do ewidencji po udziale w aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu, które zakończyły się z końcem grudnia 2011 roku, jak również rejestracje osób, które dotychczas nie pracowały. Liczna grupa osób powróciła również do ewidencji po zakończeniu umów na czas określony, zawieranych najczęściej do końca roku.

Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w styczniu 2012 roku (na podstawie meldunków wojewódzkich.

KREDYTY LOKATY KONTA blog Interia

Blog.interia.pl Następny blog »
kredytylokaty
kredytylokaty.blog.interia.pl
Notki
Bezrobocie w lutym 2012 roku znowu wzrosło 2012-03-31
Niestety bezrobocie w lutym 2012 roku znowu w Polsce wzrosło. Stopa bezrobocia wyniosła już 13,5 proc. a w urzędach pracy zarejestrowano już prawie 2,2 mln osób.

W zimie zazwyczaj bezrobocie rośnie. Mniej jest bowiem potrzeb firm zatrudniających pracowników sezonowych w budownictwie czy rolnictwie. Bezrobocie wzrosło jednak nie tylko w stosunku do poprzedniego miesiąca ale również było wyższe niż w lutym 2011 roku. A to może już niepokoić (choć rok temu stopa bezrobocia wynosiła 13,4 proc., zatem wzrost w ujęciu rok do roku nie jest jakiś dramatyczny). Więcej na blogu Bank.

Bezrobocie w polsce

tweety-ola.blog

Znaja to mają meeega pecha :D Nie wiem jak to będzie w 3 kl. bez niej... Wogóle nie wyobrażam sobie życia szkolnego bez obecnej klasy 2 "b" ! Tam chodzi -też tak samo sweet jak Ala - BeŁatka Betty Blondi Tleniona Konczita (to wszystko jedna osoba:D ) Ok ja kończę ... Aluś sorki ,że nie napisałam caałej notki ,ale chciałam też napisać o innych rzeczach... Wybacz mi :( Paaa :*:*

2004-06-08 19:52:16
skomentuj (12)


Wymarzona przyszła Polska : bogata , czysta . Nie powiem ,że piękna ,bo Polska też taka jest :) Nigdy nie widziałam w Norwegii w parku jakiegoś śpiącego pijaka czy żebrzącej matki z chorym dzieckiem... Eshh... nie to co w Polsce... W Norwegii też jest coś takiego jak bezrobocie ,ale ludzie jakoś żyją normalnie bez biedy z zasiłku . Ludzie niepełnosprawni normalnie pokazują się wśród ludzi nie ma tak ,że są jacyś inni ! Tam ludzie są bardziej tolerancyjni nie ,że np. idą sobie.

Życie jest śmiechu warte, więc się śmieję...

Kakało
Marines
Mniam
Mój dziadek
Portowcy
Co mi zwisa...
Embrion tez człek...
Mesjasz
Najgorszy uniwerek w Polsce
Ryjoznastwo młodziezowe

Podsłuchałem rozmowę dziewczynky z chłopakiem. Ona do niego, iż jest anarchistką - ubrana w skórzane kozaczki, kremowy kożuszek i ze szponami zamiast paznokci. On natomiast do niej, że prawdziwi anrchiści są w Rosji, bo piją na umór i żyją w biedzie, na dodatek, tam wciąż panuje komunizm. Oboje wyglądali mniej więcej na 20-23 lata... 

 

Nie wpierdolą następnych barier podatkowych, na zasadzie - nie umi wypełnic? nie jasno napisane? KARA pieniężna!!!
Powinni polikwidowac szpitale zadłużone, lub chociaż po części je prywatyzowac. Zmniejszac bezrobocie, ale nie wypieprzają młodzież zagranicę. Młodzi budowlańcy, inżynierowie, informatycy, lekarze. Przecież to debilstwo, aby się ich pozbywac. Za wszelką cenę trzeba ich zatrzymywac w kraju. Bo kto nam wybuduje,.

icha blog


ojoj...
to..takie smutne..
nie..to..takie..potwornie..smutne..i dołujace..
a po co..w sumie...tam chodzic..
do tej pesudo instytucji kształcącej..
zwiekszające sie..bezrobocie...
hmm...i jeszcze genialna pani łybacka..
która...skraca wolnośc...
chyba msci sie..na młodysz..
jakies kompeksy??hmm
ale..hmm...wybiła..godzina..zero..
ale..to.
uwazasz sie..za lepszy gatunek..
kto dał ci prawo do oceny!
i to takimi kategoriami!!!
kto...pozwolił....Ci tak mówic...
tak..sądzic..o ludziach...
ale..nie ma sie..co dziwic..
nie wiesz...nie znasz..innych..
ale...tak jest łatwiej prosciej..
nie musisz sie..wysilac.
szkoda moze...cos..tracisz...
pomyslałes...o tym..?
nie...bo..po co..
kim sa..inni ludzie..dla ciebie..?
po 9 dniach całkowitego..odpreżenia...
nastapił..głwałtowny szok...po łacinie!!
ojoj..
ale..vale magistra..i po lekcji..!he!
w sumie...to zapowiadany dzień..bez samochodu..w Polsce..całkowicie sie..nei sprawdził..
ledwo..zdąrzyłam..i z lekką..zadyszka.. ale...
nie tlyko ja sie..spozniłam.hehe!
i dobrze..

Blog macwoj

A zarazem powodem braku wcześniej pozytywnych opini PSP. Temat budowy sali i klatki schodowej był dyskutowany na zarządzie i w efekcie powędrował na półkę z powodu braku środków na jego realizację. Starosta wtedy twierdził że budowa może być rozpoczęta w przypadku otrzymania środków zewnętrznych. Pani dyrektor miała przygotowany wniosek. To jest dowód na to, że już wtedy dyrektorka zwracała uwagę na problem.

Za parę lat burmistrz z rozbrajającą szczerością powie: nie wyszło, bo to unia nie dała kasy, bo to ktoś przeszkadzał itp.

Taki już nas los. Zostaje nam póki co marzyć i zazdrościć, że gdzieś tam w Polsce są gospodarze, którzy bajek nie opowiadają.

Komentarzy: 0 I innego wiceburmistzra. I właściwie z tego powodu nic się nie dzieje. Burmistrz uważa, że wszystko jest w normie i nie widzi tutaj żadnego problemu. Rodzina pracuje, burmistrzowie mają się dobrze bo w familli procent bezrobocia jest zerowy itd. Nepotyzm, tak często omawiany w tym przypadku jak często odrzucany przez adresatów, bo przecież wg nich nic złego się nie dzieje .