O czym chcesz poczytać na blogach?

Bestsellery

eowyna.mylog

Z jedyną osobą, która posiada całą wiedzę: „Oni niczego nie rozumieją. Oni nie widzą kolorów.” A ty?
Eowyna
komentarze [1]

Ciekawe, czy to się Wam spodoba?? >> poniedziałek, 16 maja 2005 22:08:17
To miało ukazać się w druku, ale jak na razie wystąpiła pewna zwłoka, więc spragniona opini czytelników postanowiłam umieścić to na blogu. Będzie to pewnego rodzaju odskocznia od ciągnących się już od kilku notek smętnych wierszy. Mam nadzieję, że wyrazicie swoje zdanie. Chyba mogę na Was liczyć, co? (Sorry, Szepcie, wiem, że już to czytałaś, ale nie mam siły na nic nowego)

Moje autorskie recenzje pewnych książek

Ostatnio* przeczytałam książkę, która obecnie jest już bestsellerem i znajduje się na szczytach list od miesięcy. O czym mowa? Oczywiście o sławnym „Kodzie Leonarda da Vinci” Dan’a Brown’a.
Jest to książka dla wielbicieli sensacji, intryg, a także mistrza Leonarda. Przyznam, że czytałam ją z prawdziwą przyjemnością. Jest to opowieść o historyku, Robercie Langdonie, który przypadkowo zostaje zamieszany w śledztwo dotyczące morderstwa kustosza Luwr’u. Razem z ponętną wnuczką nieboszczyka, policyjną kryptolog, bohater udaje się w podróż śladami wskazówek zostawionych przez legendarne bractwo. Tempa nadaje pościg policji oraz intryga tajemniczej opozycji, która dostarcza nam kolejnych wrażeń poprzez często, gęsto padające ofiary. W to wszystko.

Piszę z Wrocławia

I niespodzianka
Szaleństwo, bo się panie dniokobieco i wiosennie rzuciły brać udział w konkursie, że ho ho! Przyznam szczerze, że ilość zgłoszeń przeszła moje oczekiwania. Dlatego postanowiłam zrobić Wam niespodziankę i zamiast jednej, rozlosować dwie książki Karoliny Sykulskiej! O, te:
Więcej »

22:22, agnieszka_gil , Konkursy
Link Komentarze (2) »
wtorek, 08 marca 2011
Przepis na bestseller i KONKURS
Trochę historii, szczypta fantastyki i wielka miłość, pokonująca śmierć i czas - taką książkę napisała Jagoda Wiktor. I stała się ona bestsellerem.
Ciekawe, czy istnieje gdzieś magiczne miejsce, w którym można by ją przeczytać? Bo "Miłości wszechwiecznej", romansu dziewicy z plemienia Jaćwingów i polskiego rycerza, nie znajdziemy na półkach księgarń ani bibliotek, gdyż... Jagoda sama jest bohaterką powieści! Powieści Karoliny Sykulskiej pt. "Bestseller".

Młodą pisarkę poznajemy w chwili, kiedy właśnie zadebiutowała. W książce, którą pisała w domowym zaciszu, wydawca ujrzał wielki potencjał i od tego momentu śledzimy narodziny celebrytki. Jest jak w.

hugalowej.blog

Albo w przyzwoitych warunkach szuka się trochę więcej ciepła niż oferuje dworcowa poczekalnia. Zaś wszelkie inne, empikom podobne, miejscach gdzie przychodzi się z własnego wyboru raczej świecą pustkami. Ale jak już mówiłam nie to jest punktem mojego sprzeciwu.

 Uderzył mnie raczej moment, gdy moje pojęcie o literaturze skonfrontowało się z dalszą częścią teksu, nowoczesnym i konsumpcyjnym podejściem do „sztuki”. 

Może z głębokim – choć przeze mnie niewyczuwalnym- dystansem, może nieco ironicznie; dla mnie jednak zuchwale i co gorsze bezpodstawnie pyszałkowato Pan Michał udziela jakże cennych rad. Chcąc nie chcąc, czytamy przepis na to ,jak ma wyglądać dzisiejszy bestseller. Smutne jest nie tylko, aż tak przerysowane uproszczenie, ale i to porażające przyznanie się do chciwości sukcesu i pieniędzy :

„Chcecie więc zarobić, dopieprzcie swoje powieści złem, dodajcie mistyki i podlejcie jadem! A wtedy może i młodzież was kupi.”

 Wiadomo: forma ma być najlepszej klasy i w to przynajmniej autor nie wtyka swojego nosa. Mimo to pobieżnie rysuje schemat książki, wskazując na elementy, które muszą się w niej znaleźć. Poleca korzystanie z kilku prostych chwytów, które sprawią, że tak powstałe „dzieło” znajdzie się na szczytach najchętniej kupowanych pozycji. Taka esencja powinna.

Ukryta Władza

Przybyszów do Palestyny nie ma genów semickich, ponieważ przeważają wśród nich geny Chazarów. Ironią losu jest fakt, że obydwie grupy etniczne tak Niemcy jak i Żydzi, mają poważny wkład genów azjatyckich Turkmenów.

Brak genetycznego związku wielkiej części Żydów w Izraelu z rasą semicką pochodzi od faktu, że genetycznie nie są oni potomkami starożytnych mieszkańców Palestyny. Dlatego profesor Szlomo Sand kwestionuje uzasadnianie państwa izraelskiego na Bliskim Wschodzie dziedzictwem po przodkach. Natomiast dr Sand rozpowszechnia swój program szerzenia demokracji i integracji Żydów z Arabami.

Książka profesora Sand’a ukazała sie po hebrajsku w 2008 roku i była bestsellerem w Izraelu, a opublikowana po francusku w marcu 2009 była bestsellerem we Francji, gdzie otrzymała prestiżową nagrodę „Aujourd’hui” jako książka historyczna. Obecnie książka ta tłumaczona na kilkanaście języków, pewnie i na polski. Autor podróżuje w USA z wykładami na ten jej temat.

Profesor Sand twierdzi, że wpływ genetyczny Chazarów prawdopodobnie dominuje wśród ludności żydowskiej w Palestynie, która była zmuszana, za pomocą pogromów, do wyjazdów po wojnie z państw satelickich do Palestyny, w okresie kiedy Stalin tworzył tam państwo Izrael, po zainicjowaniu w Narodach Zjednoczonych, w marcu 1947, pierwszych oficjalnych żądań o uznanie państwa Izrael przez ONZ. Historyk.

Redmoon Blog

Marek Hłasko zaczął pracę jako kierowca ciężarówki. Później pisał do gazet, a w okresie emigracji prowadził życie włóczęgi, który pracował dorywczo w różnych miejscach. Mimo takiego trybu życia i przedwczesnej śmierci pozostało po nim wiele opowiadań i powieści.

Więcej tutaj : Drugie zabicie psa

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Zasilenie's Blog | Just another WordPress.com site

43,80

 

   
Bestsellery
więcej bestsellerów
»