O czym chcesz poczytać na blogach?

Beskidy

mytambyli | Podróże i turystyka

Dla zwiedzających Beskid Niski przygotowali piękną i ciekawą ścieżkę przyrodniczą.

Podajemy niezmienne od lat zasady uczestnictwa w wycieczkach „W Beskidy za dychę”:

Uczestniczyć w nich mogą dzieci z przedszkoli, młodzież szkolna (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne), harcerze, zuchy, młodzież z placówek oświatowych, kół turystycznych, stowarzyszeń, klubów, domów kultury, Domów Dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

W ramach wycieczki grupa ma zapewnioną opiekę licencjonowanego przewodnika beskidzkiego (od chwili przyjazdu do odjazdu) i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Akcja „W Beskidy za dychę” ma na celu nie tylko poznawanie walorów krajoznawczych regionu Beskidów, lecz również profesjonalną edukację w zakresie przyrody, dziedzictwa kulturowego, historii i zasad turystyki górskiej. Informujemy, że trasa wycieczki oraz czas jej trwania ustalana jest indywidualnie z opiekunami grup.

Nazwa wycieczki „W Beskidy za dychę” odwołuje się konkretnie do jej kosztów, czyli 10 zł/os. W kwocie tej uczestnicy otrzymują: opiekę przewodnika beskidzkiego, kiełbaski na ognisko, pieczywo, ketchup i musztardę, sztućce oraz talerzyki jednorazowe.

Jak zorganizować taka wycieczkę?

Wystarczy skontaktować się z.

Zespół Pieśni i Tańca “Beskidy”

Napisane przez: beskidy | 23/08/2009

Wyprawa na Mount Buller

23 sierpnia 2009 r. “Beskidy” wybrały się całą grupą (oraz zaproszonymi przyjaciółmi) na zabawę na śniegu. Początkowo planowano wyjazd do Mount Baw Baw, ale wcześniejsze nadejście wiosny i brak warunków zimowych zmusiły zespół do korekty planu. Zmiana wyszła chyba wszystkim na dobre, bo Mount Buller to świetne miejsce do uprawiania sportów zimowych.

O 6:30 rano, bladym świtem w niedzielę całe 48 osób stawiło się punktualnie w Domu Polskim w Rowville i mogliśmy wyruszyć równo o.

Bielsko-Biała... i wszystko jasne!

Tagi: różne
14:53, arturr_g , Różności
Link Komentarze (7) »
piątek, 08 kwietnia 2011
Droga donikąd

Donikąd prowadzi ulica Karpacka w bielskiej Kamienicy.

Wszak gruntownie modernizowano ją po to, aby zapewnić rzeszom turystów i narciarzy wygodny dojazd z centrum pod Beskidy, odciążając przy okazji Aleję Armii Krajowej i tym samym Olszówkę. A tu taki psikus. Nici z planów.

Ośrodek narciarski na Szyndzielni bowiem nie powstanie. Tryumf odniósł w sprawie Klub Gaja, który stoi na straży dobra wszelakich płazów, gadów i ssaków. Flora i fauna nie ucierpi nic, gdyż bielscy samorządowcy nie wjadą buldożerami na beskidzkie szlaki. Wszystko w imię dobra ptaków i larw motyli.

Co więc powstanie? Nowy wyciąg na Dębowcu - górze o wysokości 600 m n.p.m., która bardziej przypomina oślą łączkę, aniżeli wyczynową trasą zjazdową, mogącą być.

Napotkane perełki... - bloog.pl

Będzie już ustępować.

Sobotnia i niedzielna pogoda sprawiła, że większość z nas mając wolny weekend wyruszyła

na wycieczki i w góry na narty i wędrówki. Też tak zrobiłam. W sobotę pojechałam oglądać

w zimowej szacie ruiny zamku rabsztyńskiego, wznoszące się na wyniosłym, skalnym

wzgórzu. Zbocze dominuje nad całą okolicą. Pokryte śniegiem wygląda bardzo malowniczo,

prawie bajkowo... A niedziela była tym dniem, w którym zatęskniłam za ukochanymi górami.

Witajcie, kochane góry.

O, witaj droga ma rzeko !

I oto znów jestem z Wami...powtarzałam to wiele razy za Janem Kasprowiczem. Moje serce

radowało się. Jadę w Beskidy. W jedne z najpiękniejszych gór. Te niezbyt wysokie góry są

M.

Nawet sam brat Napoleona nie był w stanie jej zdobyć.
Czytaj dalej!

14:22, zengarden , Wyjazdy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 września 2008
Tyskie piwo z STych?! :D

Sobotni wieczór podczas oczekiwania na pożegnalną imprezkę kumpla raczyliśmy się piwkiem.

 Jak widać piwo nam smakowało, a czy i jak się raczyliśmy sami zerknijcie:D

 Może zatrudnią nas jako kreatorów reklam hehe:D


10:43, zengarden , Filmy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 sierpnia 2008
Beskidy 15-17.08.08 r.
Wyjazd w Beskidy okazał się nie lada przygodą! Początkowo dowiedziałem się od Rafała o forum.

Myśli na koniec dnia - bloog.pl

23:46


Oj, jak mi dziś tęskno do ukochanych beskidzkich szlaków. Od kilku lat majowy długi weekend spędzam w Beskidach. A w tym roku klops. Weekend okazał się za krótki, by się wybrać na znajome szlaki, na dodatek piątkowy wieczór też zagospodarowany, więc nie można było wyruszyć nawet na noc. A tak mi brakuje tej zieloności, ciszy, całodziennych pieszych wędrówek... Cóż pozostały zeszłoroczne zdjęcia i piosenki Starego Dobrego Małżeństwa, EKT Gdynia, Wolnej Grupy Bukowiny, które dziś królują u mnie w domu. Ale już niedługo... W Beskidy wyruszam w czerwcowy weekend z Bożym Ciałem, noclegi już zarezerwowane :-) A dziś tylko wspomnienia...
Wspomnienia ulubionych miejsc, jak to poniżej z Madonną z Nieznajowej. Stoi sobie Ona nad Zawoją i patrzy na przepływający potok. Za każdym razem, jeśli tylko jest to możliwe, odwiedzamy Madonnę z Nieznajowej, żeby sobie przez chwilę razem z Nią posiedzieć nad potokiem :-)

                             

Wspomnienia cudownych "okoliczności przyrody"...

Dominika Mokrzan | nedwed.ownlog.com | fotografia

Latem, jesienią i zimą. Nigdy się nie nudzą, zawsze jest co robić... Mieszkanie w górach jest jedną z najlepszych rzeczy jaka może być. Świeże powietrze, wspaniały widok, a co najważniejsze - rozrywka! Zimą narty, deska, kto co woli, w lecie rower, spacer, czy bieganie. Nawet dla leniwych tu coś się znajdzie - kolejka linowa :)
Tutaj znaleźć można kilka zdjęć z małego, jesiennego wypadu na Magurkę . Niestety nie oddają one tego jak tam było na prawdę. Choć pogoda, nie dopisywała, było wspaniale. Uwielbiam taką pogodę w górach, ponieważ mogę znaleźć się ponad chmurami, odetchnąć świeżym, lekko mroźnym powietrzem, oderwać się od codzienności.
____________________________________________________________________________________
Kontynuacja
15 grudzień 2011
Chwila ciszy, brak czasu, studia... I do tyłu ze zdjęciami. Brak aparatu pod ręką, brak weny, nie ma czasu... Od dziś, postanowienie - uzupełnienie zdjęć:)
< poprzednia
Beskidy
Link 15 grudnia 2011 17:12:09 rzuć beretem! Komentarze: 0