O czym chcesz poczytać na blogach?

Beskid żywiecki

"Duszą w górach zbłądziłem, bo chciałem" - Onet.pl Blog

7 opini

15 listopada 2007Modrzewiowe gałęzie...

zocha
9 opini

12 listopada 2007


 Gałązki bukowe w Beskidzie

zocha

Ja – Emez

Wyprawy na poszczególne szczyty (do końca 2007 r. było ich 18), zapewnia swym członkom – prenumeratorom miesięcznika m.in. zniżkowe (30%) noclegi w obiektach rekomendowanych.

W styczniu 2008 na liście członków Klubu Zdobywców znalazły się nazwiska ponad 3700 członków, spośród których 214 szczyci się już godnością Zdobywcy KGP, nadawaną po udokumentowaniu wszystkich wejść przez Lożę Zdobywców KGP.

Za realizację Korony Gór Polski i prowadzenie klubu jej zdobywców redakcja „Poznaj swój kraj” otrzymała specjalne wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie im. Mieczysława Orłowicza na najlepsze materiały prasowe, radiowe i telewizyjne promujące polską turystykę krajową w 2007 roku.

Szczyty należące do Korony Gór Polskich
Lp. Szczyt Pasmo górskie Wysokość (m n.p.m.)
1 Rysy Tatry 2499
2 Babia Góra Beskid Żywiecki 1725
3 Śnieżka

Fotoblog Sebastiana i Ines

  Mroźne popołudnie

  5. lutego 2012 – Zejście z Błatniej w stronę Siodła pod Przykrą

   Temu
  • Góry
  • Inne
  • Jura
  • Ludzie
  • Miasto
  • Natura
  • Speleo
  • Wydarzenie
 • Tagi

  beskid makowski beskid śląski beskid śląsko-morawski beskid żywiecki bielsko-biała buk ciekawostka coś na ząb drzewa góry inne jaskinie jesień Jura.

 • Szarość pomarańczy i pomarańcz szarańczy - Onet.pl Blog

  Momencie odniosłam dziwne wrażenie, że to wszystko, mimo wszechogarniającej makabry, to taka bajka... Tylko bardziej okrutna. Och, długo bym mogła na ten temat dyskutować!

  Potem pojechałam z Mamą w góry, na schroniska. Było cudownie! Przez pierwsze dwa dni. Trzeciego, kiedy schodziłyśmy na dół, żeby przenieść sie do innego schroniska, zaczęło lać. W domu rodzinka sprawdziła prognozę pogody - nic nie zapowiadało rychłych zmian. Wobec tego faktu odjechałyśmy pierwszym pociągiem, odgrażając się, że "my tu jeszcze wrócimy".

  Te góry, to był Beskid Żywiecki, tego tygodnia pusty, piękny i parny. Rozciągająca się wokół zieleń buków i iglaków przywodziła na myśl las równikowy albo jurajski. Fantastyczne są też rozsiane wśród gór domy, w których (przynajmniej w niektórych) ewidentnie mieszkają całym rokiem ludzie! Zawsze w takich miejscach zastawiam się, jak oni odwożą dzieci do szkoły... A jakie urocze hale! Oj, długo bym tak mogła zachwalać Beskid Żywiecki :)

  A teraz siedzę u siebie w domu, na podłodze w gabinecie Taty, żeby nie było mnie widać przez okno i stukam w jego laptop..