O czym chcesz poczytać na blogach?

Bertrand russell

polska szkoła

Jest po prostu odwzorowaniem pierwotnej hordy. „Braterstwo” było zawsze tylko sloganem i nieraz bracia wyciągali przeciw sobie broń – zaś dzieci potrafią być okrutne dla zwierząt, kalek i siebie nawzajem. W eksperymentalnej szkole założonej w latach 20. przez Bertranda Russella, dokąd bogaci rodzice wysyłali dzieci, które wcześniej zdążyli rozpuścić i zepsuć, dyrektor-filozof wykrył szybko hierarchię znęcania się, która polegała na tym, że ofiara silniejszego mogła bezkarnie dręczyć słabszych od siebie. „Uważali to za całkiem naturalne”.

Cognition of Cognition | Witryna o rozwoju poznawczym człowieka.

Opublikowano | Dodaj komentarz

Powiedział podobno Bertrand Russell logicznie myśląc w umyśle o możliwości istnienia Boga i odwołując się do bezpośredniego doświadczenia, które postrzegał subiektywnie. Tu tkwi błąd tej wypowiedzi, że dostrzega ona czubek własnego nosa. Oto, bowiem gdyby się Russell może dłużej zastanowił, to.

Przez doświadczenie sprawia, że wszyscy jesteśmy przez Niego traktowani tak samo. Każdy z własnej woli decyduje się na odkrycie lepszego w życiu i umożliwienie sobie poznania Boga. Ta możliwość świadczy o wielkiej Jego Mądrości i świadczy, że On właśnie tak myśli.

Poza tym Russell nie zauważa, że świat jest wciąż kreowany. Kreowany kierunkowo przy pomocy praw odwzorowywanych przez nauki. To także świadczy o obiektywizmie Boga. Kształtuje On, bowiem to, co obiektywnie potrzebne dla wszystkich istot przy pomocy obiektywnych praw tworem służącym wszystkim..

Czytujemy, cytujemy

wtorek, 26 maja 2009
Smutne lecz prawdziwe

Wielu ludzi woli umrzeć niż pomyśleć.

Bertrand Russell

23:05, krasnov , Bertrand Russel
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 maja 2009

przekartkowane

Treści. Wprawdzie widać, że autorzy musieli poszukiwać odpowiedniej formy wyrazu – nie wystarczyła zwykła opowieść, trzeba było włączyć w to aż trzy warstwy narracyjne. Jednak się udało.

Najprościej rzecz ujmując, “Logikomiks” jest opowieścią o życia Bertranda Russella. Jednak sedno tego wydawnictwa polega na sprawnym wyłożeniu kim był Russell, co takiego mądrego wymyślił i co na to współcześni mu myśliciele. Oczywiście w ładnej, kolorowej i przystępnej formie komiksu.

Zatem pozycja dobra przede wszystkim jako antidotum na.