O czym chcesz poczytać na blogach?

Berberys

Blog 61Janusz

Bo 4 letni krzew ale polecam na żywoploty nieformowane z ognika szkarlatnego tylko posadzić na przemian odmianę o czerwonych owocach i o pomarańczowo żóltych owocach po kilku latach nikt nie przejdzie obok by sie nie zachwycić jednocześnie doskonala ochrona ogrodu przed psami i inna zwierzyna , posiada dośc dlugie kolce.

 

Komentarzy: 12 2008-09-24

Tu po lewo bardziej widoczny Berberys Thunberga "Atropurpurea" i Ognik szkarlatny z czerwonymi owocami'  pokażę też Ognika szkarłatnego z pomarańczowymi owocami i przy rynnie  prawdopodobnie jalowiec Sabiński ale nie pamiętam dokladnie.

Komentarzy: 2 2008-09-24

Zamiast Kwiatow kilka roślin o ozdobnych liściach i owocach. Od lewej Miskant olbrzymi dorósl do 350 cm. Jalowiec łuskowaty po środku. I na prawo o.

Drozda i Psy

Siedzę teraz w kuchni przy oknie i spoglądam na rosnące przed domem wiśnie. Stare i zdziczałe drzewka a jednak w tym roku pięknie kwitły i niespodziewanie mają sporo zawiązków owoców. Kiedyś dawno temu pielęgnowałem wiśnie, przycinałem nawoziłem. Potem musiałem ścigać się ze szpakami, kto szybciej zbierze owoce. Wreszcie darowałem sobie. Korzyścią jaką sobie zostawiłem było oglądanie jak pięknie na wiosnę kwitną. Korzyścią dla ptaków były owoce, pojawiające się w niewielkich ilościach ale zawsze. Rośnie u mnie jeszcze śliwka, berberys, dzika róża i kilka innych roślin owocujących od lata do późnej jesieni. Przyjemnie było patrzeć na ptaki zbierające ten dziki plon. Ano było, bo to coraz rzadszy widok. Nie dlatego, że ptaki wyginęły. Jest ich tu zatrzęsienie, kilkanaście jak nie więcej, gatunków. Hałas jaki czasami robią niczym nie ustępuje miejskiemu zamieszaniu. Dlaczego więc gardzą  ich naturalnym źródłem pożywienia. Dlatego, że jak zwykle wszystko z winy człowieka. Po pierwsze ludzie okazując swoje miłosierdzie, dokarmiają ptaki i to, o zgrozo, nawet latem. Po drugie okazując swoją głupotę pozostawiają po sobie tony wysokokalorycznych śmieci. Łatwiej jest.

podróze,wydarzenia,ludzie

Otoczenie ozdobione zdjęciami,rycinami z życia diaspory lubelskich żydów, figurkami,świecznikami i mnóstwem innych bibelotów wypełniało i odurzało poczuciem ciepła, spokoju i harmonii. Delikatna muzyka, nie przeszkadazjąca w rozmowie, nie namolni kelnerzy i ludzie ze spokojem i uśmiechem na ustach prowadzący rozmowy przy swoich stolikach.

Poinformowani przez kelnera o możliwości posłuchania występu zespołu „Berberys” podejmujemy decyzję – zostajemy.

Blog jancia z mrowiska


        zabudowana słowami...

                           
Jerzy Harasymowicz (mój ci naj, naj, naj!) 

poniedziałek, 09 kwiecień 2012, 19:00
Zapisać żeby nie zapomnieć: berberys czerwonolistny z berberys goldalita, eukaliptusem mrozoodpornym zmieszany i tują.

Roślinne portrety cz.I

Roślinne portrety cz.I
Obrazkowa encyklopedia roślin ogrodowych i nie tylko .
RSS
wtorek, 24 listopada 2009
Picea abies 'Little Gem' - Świerk pospolity

Enlarge Powiększ

18:49, ogro
Link
Chamaecyparis nootkatensis 'Klippert' - Cyprysik nutkajski

Enlarge Powiększ

18:43, ogro
Link
Berberis thunbergii 'Admiration' - Berberys Thunberga

Enlarge Powiększ

ANNA PHOTOGRAPHY

Migawka
Niezapomniane miejsca
O Naturze Bez Komentarza
Obrazy Natury
Owady Bez Cenzury
Owady w Obiektywie
Patrz uważnie
Plac Wilsona nie dla banków!
Radzidomowo
Subsole
Szary Burek
Świat Makro
Świat Nasz Kolorowy
Vitoos
Zatrzymane w Kadrze
Zawsze Kolorowo
Zobacz Co Jesz
Zbiór:
Blogi przyrodnicze
Kocie sprawy
Koci
Kotłownia
Kotoholic
Tagi
  • bałwan
  • bąk
  • berberys
  • bez
  • biedronki
  • bzygi
  • choinka
  • chrząszcz