O czym chcesz poczytać na blogach?

Benito mussolini

BLOG POŚWIĘCONY ANTYFASZYZMOWI JAKO POSTAWIE SPOŁECZNEJ

Narodu!”.

No właśnie. Skąd my to znamy? Ano sprawdźmy:

“Nie wiemy, jak żyć, ale wiemy, jak umierać” – Joseph Goebbels.

„Pięćdziesiąt tysięcy karabinów znaczy więcej niż poparcie pięciu milionów wyborców” – tym razem Benito Mussolini

„Gdybyśmy mieli taką organizację jak faszyzm, gdybyśmy wreszcie mieli Mussoliniego, największego niewątpliwie człowieka w dzisiejszej Europie, niczego więcej nie byłoby nam potrzeba” – a to już słowa Romana Dmowskiego, niekwestionowanego ideowego.

kasperczyk.blog

Że ktoś czytając ten artykuł myśli – ten Kasperczyk to pewnie jakiś „faszysta”, albo jest pod wpływem środków odurzających – powie drugi. Niestety kochani muszę was zmartwić. Pisząc ten artykuł jestem, jak najbardziej trzeźwy, a ideologia Romana Dmowskiego i Benito Mussoliniego jest mi zupełnie obca.  

W tym momencie, zapewne część czytelników przestała czytać ten artykuł twierdząc, że człowiek który go napisał jest niespełna rozumu. Ja mogę ze swojej strony mogę pogratulować odwagi tym, którzy postanowili się zmierzyć z.

moje-lektury blog

Legendą, a jednocześnie interesującym dokumentem historycznym amour fou w czasach rewolucji kubańskiej.
Clara Petacci: dla jednych była „porywającym aniołem”, dla innych „ladacznicą Duce”. Już jako nastolatka zachwycała się przywódcą faszystów Benito Mussolinim. W czasie, gdy jej siostra zbierała zdjęcia bohaterów filmowych, Clara dekorowała swój pokój fotografiami Duce. Pisała do niego wiersze, regularnie uczęszczała na zebrania jego partii. W 1932 roku została jego kochanką. Temu najbardziej znienawidzonemu i najpotężniejszemu.

syzyf | e-blogi.pl

Się w egoizmie narodowym, w dyskryminowaniu innych narodów , nietolerancji i wrogości do nich.; • Totalitaryzm – to forma rządów , w której obywatele są całkowicie podporządkowani absolutnej władzy państwa, we wszystkich aspektach życia. Termin został stworzony przez Benito Mussoliniego w celu zilustrowania cech wspólnych nazizmu i stalinizmu Był również używany jako określenie każdego reżimu faszystowskiego i komunistycznego ,chociaż niektórzy wolą określać te rządy jako raczej autorytarne niż totalitarne (na przykład reżim we Włoszech Mussoliniego.