O czym chcesz poczytać na blogach?

Benetton

P R Z E M O C

Kolory po pobiciu

Styczeń 9, 2010

Plakaty kampanii „Colors of domestic violence” są wzorowane na klasycznych reklamach ubrań marki Benetton. Kobiety przybierają na nich podobne pozy i ubrane są w kolorowe ubrania będące wizytówką Benettonu. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie ich posiniaczone twarze.

Bo i przemoc domowa w stosunku do kobiet jest często zbyt dobrze maskowana. Tak dobrze, że na pierwszy rzut oka jej nie widać. Kobiety wstydzą się blizn, siniaków i okaleczeń zadawanych przez najbliższe osoby. Ukrywają je pod ubraniem, makijażem, ciemnymi okularami. Benetton przez swoją kampanię zwraca uwagę na problem, który nie powinien być ukryty. Ratunkiem dla bitych kobiet jest przełamanie strachu i szukanie pomocy. Z drugiej strony otoczenie też nie może być bierne, ale wyczulone na najmniejsze oznaki przemocy. Podobnie jak na plakatach: chociaż w pierwszej chwili uwagę zwraca strój, dobrze dobrany puder i usta pomalowane szminką, to jednak zaraz potem dostrzega się purpurowe ślady uderzeń.

Benetton zdecydował się na śmiałe eksperymentowanie z własnym hasłem - zamienił swój slogan „United Colors of Benetton” na mający negatywny, ale mocny wydźwięk „Colors of domestic violence”. Ta świadoma gra.

Barbie Shi4

Za jedyną biżuterię służy jej srebrny naszyjnik nieznanego mi pochodzenia.

Poniższe zdjęcie przedstawia lalkę w oyrginalnej sukni ślubnej zapakowaną w swoje pudło (zdjęcie z internetu)

I na koniec zdjęcie mojej panny :)

 

Tagi: 1982 bride Mattel tracy
22:04, shi4
Link Komentarze (9) »
środa, 25 stycznia 2012
United Colors of Benetton Barbie (1990)

Mały zastój na moim blogu Barbiowym był spowodowany tym, że kolejna delikwentka potrzebowała specjalnych zabiegów. Biedna przybyła do mnie w stanie prawie końcowego rozkładu. Począwszy od sporo wystrzyżonej fryzurki, a na oderwanej główce skończywszy. Basia ta oprócz nowych włosków przeszła także przeszczep kawałka szyjki.

Na poniższym zdjęciu zaraz poi przybyciu z opisaną ostatnio koleżanką. Głowa lalki na siłę wciśnięta na szyję.

Na początku myślałam, że ze skróconych włosów lalki sklecę jakąś fryzurkę, która ukryła by braki. Lecz włoski bardzo przerzedzone w.

Bielizna-Modne - bloog.pl

Czy lubimy   nosić rajstopy? Obcisłe, niewygodne, zawsze leżą nie tak jak trzeba. Aby umilić nam te kobiece męki projektanci mody i producenci rajstop serwują nam coraz szerszy wybór.

Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3881898,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Bielizna z Esprit

piątek, 17 października 2008 9:01
W kolekcji Esprit znajdziemy także bieliznę i ciepłe pidżamy, gustowne dodatki w postaci skórzanych torebek i butów z czubkami.


Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3786171,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Bielizna Benetton 2008/2009

czwartek,

♥ KachaZiele.bloog.pl ♥ Twoje najlepsze polskie źródło informacji o Katarzynie Zielińskiej! - bloog.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakupowe szaleństwo Kasi

W Złotych Tarasach zaroiło się od gwiazd. Miała tam miejsce inauguracja nowego concept store'u United Colors Of Benetton, którego gościem specjalnym był syn twórcy marki i założyciela,.

Polskie życie winyla

Robić też różne wariacje (choć nie wiem czy w tym przypadku moje wyłapywanie winylowego podobieństwa nie jest naciągane):

Właściwie winylowe płyty na wystawach sklepowych to tylko jeden z wielu (będą tu kolejne, będą :) coraz częstszych przykładów wykorzystywania czarnych placków niezgodnie z ich funkcją. Powieszone za szklaną szybą służą tylko do ozdoby, czytaj: pełnią funkcję estetyczną. Czyli wychodzą z użytku, ale ciągle funkcjonują w kulturze masowej.

 

Tagi: benetton big star sklep winyl wystawa
19:53, aska.strutynska
Link Komentarze (4) »
wtorek, 03 maja 2011
Analog w rękach copywriterów

Jak coś ma być dla młodych ludzi i kojarzyć się z zabawą, muzyką i imprezą, czasem specom od reklamy do głowy przychodzi żeby pokazać czarną płytę. Na początku mnie to zdziwiło, ale potem zdziwiłam się swojemu zdziwieniu - ale faktem jest, że winyl stosunkowo często.

dzemik flavon - Onet.pl Blog

Mirka lub Małgosi (oboje wnet Lyoness?).

Normalnie podpadnę mafii , do apteki juz tez wchodzę na palcach ...cichutko cztery plastry proszę ;). Bo już nawet za wodę utlenioną dziekuję ...bo Flavonem się miziamy w razie W.

A miało być o urodzinach ...

No to chociaż napoczęty wątek skończę  - niebieska torba Vianesse nie pasuje do czerwonych szpilek upsss. Ale za to ja "nie mając co na siebie wloooożyć" w panice "o qrwa za 68 minut musze być 100 km stąd ...autostradą na szczęście

...wygrzebałam swój 13 letni mundur - DOKŁADNIE W KOLORZE VIANESSE

czekał, cholera, czekał !

ten pasuje idealnie do niebieskiej torby ...brązowej teczki, futra , torebki i kozaków . Idę spać - jutro fajny dzień!




kssara (16:23)
Skomentuj

24 lutego 2012
United colour of Benetton

anggell007.blog

„zioła” i kadzidła! No i uchodzi z człowieka życie. Mogłabym uczyć się w domu, przynajmniej bym umiała rzeczy, które w przyszłości mi się przydadzą. Bo niby, po co mi wiedzieć, z jaka prędkością leci kamień we france od przedsiębiorczości, ważne, że dotarł do zamierzonego celu. I w mordę te lektury… niektóre lektury, gdyby niebyły lekturami były by nawet fajne (nieliczne, ale jednak jakieś). I na dodatek nie dość, ze dopiero pięć dni po feriach to u nas już pytają i robią kartkówki (będzie trzeba więcej kamieni)
W poniedziałek pojechałam z Magda „Maliną” po bilety do McDonalda na mecz koszykówki Śląsk vs. Benetton Treviso i najtańsze bilety zeszły… zostały już tylko po 45 zyla i góra! Dobra… trzeba się wyszaleć i kupiliśmy bilety za 45!
We wtorek szalałyśmy z radości… to już jutro mecz! A Hanka drze na mnie ryja na fizyce, ze jej na lekcjach sygnałki puszczam… zrzuciłam winę na Ewelinę!
Środa (!!!) na mecz przewidywana jest akcja „Muli”. Każdy kibic ma przynieść kartkę formatu a3 z napisem „Muli”, czyli imieniem naszego trenera i mamy mu podziękować, ze jest u nas a nie u Rumunów z Włocławka! Szykujemy markery (4.50 mnie kosztował) tylko skąd wziąć kartki? Wpadłam na pomysł by ukraść z.