O czym chcesz poczytać na blogach?

Benchmark

Noc z GTA4, czyli GTA4 Live review

Przeprowadzonych po defragmentacji dysku.

Testy zostały przeprowadzone dla poziomu tekstur low. Poziom Medium wymaga 50 MB więcej pamięci na karcie graficznej, a High (o ile dobrze pamiętam) 200. Jednocześnie poza tym, poziom tekstur nie wpływa znacząco na ilość klatek na sekundę (powodując spadek o 1-2), z tego powodu łatwo jest bez wyników estymować czy na karcie pójdzie i w jaki sposób na danych ustawieniach, tylko z wyższą jakością tekstur.
Podobnie poziom renderowania - w grze w zasadzie nie występują żadne zmiany (por. przykłady 23 i 24 z raportu jakości) między poziomem najniższym i najwyższym. 
W tym miejscu chciałbym dodać też, że wyniki FPS z benchmarku są zwykle o ok. 20, 30% wyższe niż te z faktycznej gry, i proszę o uwzględnienie tego w ich interpretacji.

Jeśli chodzi o rozdzielczość 800x600 to gra była na każdych ustawieniach grywalna. Poniższe dwa zrzuty ekranu prezentują grę w ustawieniach odpowiednio #4 oraz #8 z raportu wydajności:


Na grze z opcjami ustawionymi jak w #4 występował problem z cieniami. Być może był to chwilowy problem, być może coś większego, w każdym razie nagrałem z tego video, które można zobaczyć tutaj:

 

Problem ten wystąpił też w konfiguracji #9, jednak w nieco.

Blog Cisco Forum 2009

Przez Cisco w ramach UCS serwerach kasetowych zainstalowane są procesory Intel Xeon 5500, które pozwalają na wirtualizowanie dostępu do modułów pamięci (tradycyjnie na każdy procesor musi przypadać określona liczba modułów DIMM). Moduł Memory Extension dzieli każdy moduł DIMM na wirtualne cztery, dając w ten sposób możliwość bardziej elastycznego zarządzania pamięcią serwera. Warto też zaznaczyć, że do tej operacji można wykorzystać tradycyjne serwerowe moduły DIMM.

Przedstawiciele Cisco zaprezentowali także wyniki testów wydajnościowych dla platformy Cisco UCS. W testach SPECfp i SPECint (wykonanych na platformie SLES 11) uzyskano odpowiednio wyniki 194 i 239. W benchmarku SPECjbb na platformie Windows 2008 i Oracle JRockit uzyskano wynik 556792. W teście SPEComp na platformie RHEL 5.3 uzyskano wynik 234996 / 43593. Pełne wyniki tych testów już wkrótce mają być dostępne na stronie www.spec.org. Dodatkowo przeprowadzono test przy pomocy benchmarku VMmark na platformie VMware ESX build-151628, gdzie uzyskano wynik 24,14 przy obciążeniu 17 zadaniami (tile). Także wyniki testów w środowisku VMware mają być dostępne już wkrótce na stronie www.vmware.com/products/vmmark/results.html.

Podczas konferencji prasowej przedstawiciele Cisco chcieli też rozprawić się w mitami, które przez ostatni miesiąc powstały wokół rozwiązania Cisco UCS..

We judge the book by its cover and read what we want between selected lines. (W. Axl Rose)

Nikomu. Bo boimy się, że padnie nasza pozycja.

Lub wiemy, że jego ograniczony intelekt nie będzie mógł tego znieść.Nie wspominając o zrozumieniu...

Staram się nie wpaść w to ponownie.

Szkoda, że na zachowanie wobec mnie nie mam wpływu...

skomentuj (0)Siedem nowych cudów świata. 2007-05-24 19:48:50


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80276,4156350.htmlZagłosuj.

skomentuj (0)Nocna demonstracja studentów w Krakowie 2007-05-25 16:58:45


http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.benchmark.pl/aktualnosci/news483.php

skomentuj (0)Witamy osoby zachowujące się jak schizofrenicy we władzach uczelni! 2007-05-25 20:20:45


http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,4174844.htmlOsoby zachowujące się jak schizofrenicy i pierdoleni debile jednocześnie, należałoby wymazać z powierzchni Ziemi.

Oznaczałoby to redukcję ziemskiej populacji o mniej więcej połowę, jak mi się wydaje. Szkoda, że ci ludzie w ogóle się urodzili. Ta planeta byłaby lepszym miejscem, gdyby nigdy nie przyszli na świat.

skomentuj (1)I.

legendarnypoetablog


archiwum: kwiecień 2005


Wreszcie koniec tego upiornego "weekendu"
Nie lubię niedziel. Nie lubię tego niedzielnego paraliżu, tych zamkniętych sklepów i braku newsów na benchmark.pl. Klimat "radia leniwa niedziela" paraliżuje mnie i odbiera mi wszelką wolę działania. Jak dla mnie, ostatnie.

DŁUGOTERMINOWY

AG ze Szwajcarii za wysokie standardy jakości oraz wzorcowe procedury w centrum przeładunkowym w zakresie obsługi, składowania i technologii.

W kategorii samochodów ciężarowych zwyciężała firma Helf Automobil-Logistik z Essen. Czynnikami przesądzającymi o przyznaniu wyróżnienia były modelowe procesy logistyczne oraz konsekwentne zorientowanie na zapewnienie jakości we wszystkich procesach transportowych związanych z Daimler AG.

Cieszymy się, że również w tym roku nasz model współpracy oraz nagrody motywowały naszych partnerów do doskonalenia jakości – powiedział Egon Christ, dyrektor ds. logistyki pojazdów w Daimler AG. – Potrzebujemy partnerów, którzy są benchmarkami. Dzięki temu nasze produkty są dostępne zawsze tam, gdzie są potrzebne – punktualnie i bez usterek. Tajemnica sukcesu tkwi w optymalnym stosunku kosztów, czasu i jakości. A to się udaje naszym sześciu laureatom. Serdeczne gratulacje.

Europejska Nagroda Transportowa przyznawana jest od 10 lat w kategorii samochodów osobowych i od 6 lat w kategorii samochodów użytkowych. Podstawę oceny firm logistycznych stanowi jednolita zestandaryzowana procedura audytowa. Wszystkie transporty pojazdów są w ciągu roku stale monitorowane i oceniane w zakresie uszkodzeń samochodów, czasu realizacji transportów, jakości przeładunków oraz ogólnego stanu wyposażenia.

Materiały.

Trochę o wszystkim.. ;)

2012-01-06 Przeglądając google natrafiłem na bardzo ciekawe zdjęcie, co o nim sądzicie?

To zdjęcie jest miażdżące! Jego realizm powala mnie na kolana!Jednak niektórzy ludzie posiadają ogromny talent, nieprawdaż?

Komentarzy: 1 Ciekawa strona! 2012-01-06 Cześć!
Chciałbym podzielić się z Wami ciekawą stroną: www.benchmark.pl
Serdecznie polecam ją każdemu, kto jest głodny wiedzy na temat nowinek technicznych, testów sprzętu, gier, programów. Bardzo lubię spędzać czas na przeglądaniu i czytaniu wielu ciekawych artykułów i recenzji. Dzięki bardzo dokładnym test możemy dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy, czasem może to pomóc w podjęciu decyzji np. gdy planujemy jakiś zakup! Polecam wszystkim maniakom tego typu rzeczy! 
Pozdrawiam! Komentarzy: 0 Powitanie

Urszula Płosarek

Zrozumienie specyfiki grupy lub podgrup, umieszczając je we właściwym kontekście lub charakterystycznym dla siebie środowisku. Umożliwia weryfikację proponowanych rozwiązań komunikacyjnych w odniesieniu do ściśle określonego odbiorcy oraz nadawanie im priorytetów w zależności od jego specyficznych potrzeb lub trybu życia. No i nadają “ludzką twarz” naszej grupie celowej, czego nie można powiedzieć o segmentacji wyłącznie w oparciu o dane socjo-demo.

Jeżeli chodzi o sposoby korzystania z internetu i mediów społecznościowych, ciekawe badania prowadzi regularnie firma badawcza Forrester Research. W przeprowadzonym przez nich w roku 2010 the European Technographics® Benchmark Survey ponad 25.500 respondentów z Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Polski wypowiedziało się m.in. na temat obecności nowoczesnych technologii i korzystania z nich w życiu codziennym. W wyniku tego badania użytkowników internetu przydzielono do 7 grup, w zależności od podejmowanych przez nich aktywności on-line i w ramach mediów społecznościowych [grupy te nie są rozłączne, można należeć do kilku jednocześnie].

Zdaniem badaczy Forrestera najwyżej na drabinie aktywności społecznościowych znajdują się Twórcy. Są to osoby, które mają największy wkład w generowanie treści w internecie – prowadzą własne blogi,.