O czym chcesz poczytać na blogach?

Behemoth

Christ Grinders – recenzje płyt metalowych prosto

Z samym Maltą, po co przetrzymywać go tam kilka tygodni”. Adam Darski ( tym razem chcę uniknąć słowa „Nergal” ), postanowił więc zatrudnić Braci Wiesławskich ze studia Hertz ( nagrywali m.in. „Act of Grace” zespołu Virgin Snatch ) i jak sam mówi o sesji i pracy nad instrumentaji: „wyszła z tego bestia” oraz „nigdy nie pracowałem z takimi fachowcami jak oni”. Oczywiście, oprócz słynnego, notorycznie srającego Malty – polecam filmiki z preprodukcji płyty Black River, braci Wiesławskich i Kuby Mańkowskiego ( trzeci inżynier; pojawia się na płycie DVD w Making Of – wprowadził do studia orkiestrę, ostatnio tak kojarzoną z diabelską symfonią Behemoth – jak zwykle wyszło to po prostu zajebiście;  zajmował się także nagraniami partii wokalnych ), Adaś pracował z zagranicznymi pierwszoligowcami. Daniel Bergstrand, szwedzki producent, zachwyca swoją przeszłością – albumy nagrane z In Flames, Meshuggah, czy miksowanie wcześniejszego dzieła Behemoth „The Apostasy” plasują go w światowej czołówce producentów muzycznych ogólnie. Tym razem Bergstrand współpracował głównie z Inferno ( zrealizował bębny ), sam „dziad” czyli Zbigniew Promiński mówi o Danielu: „już widzę go, jak kręci się przy bębnach na następnym albumie”. Trzeba przyznać, że perkusję zrealizowano soczyście, mrocznie,.

Popołudniowe sny aniołów - Onet.pl Blog

Młodych przedsiębiorczym Polakom. Trzeba zmieniać jej ustrój prawny i to prawo egzekwować w urzędach.

Przed lewicą jest przyszłość - zgodzę się z Napieralskim - ale nie wydaje mi się ona przed SLD, partią postkomunistyczną, reprezentującą interes konkretnych Polaków, których coraz mniej. Postkomunistycznej nomenklatury i sentymentu za " bezpieczeństwem socjalnym" PRL-u.

Lewicę buduje - to jeszcze jej zręby i nie wiadomo w jakim podąży kierunku - Janusz Palikot. Nie będzie miała - tak wygląda - klasycznego wyrazu: rościć pretensje, że komuś się należy. Przed lewicą jednak droga długa i karkołomna.

Może kryzys zawita - bo "puka do naszych drzwi" - nie jest on jednak upragnionym gościem. Na kryzys mamy się przygotować, a nie pożądać go.

Gold Kleofas (19:02)
komentarz

04 listopada 2011
Krucjata przeciw Behemothowi

MOCNY W GĘBIE

Więc pan Nowak wytoczył Nergalowi proces z powództwa cywilnego.
- koniec 2008, wiosna 2009 – kolejne etapy sądowej przepychanki pomiędzy Darskim a Nowakiem, wszystkie szeroko relacjonowane i komentowane w mediach.
- lato 2009 – Nergal nawiązuje bliższą znajomość z Dodą, piosenkarką, którą bardzo interesuje się miesięcznik “Playboy”, kierowany przez pana Mellera.
- styczeń 2010 – w “Playboy’u” ukazuje się wywiad z “szerzącym nienawiść barbarzyńcą”. Cztery strony, 44 pytania. Rozmowa o seksie, nowej narzeczonej, muzyce, rodzinie, religii, jest i obśmianie plotki o rzekomych neofaszystowskich sympatiach Behemotha (a w notce biograficznej wzmianka o tym, że jego wczesny pseudonim to Holocausto)… Zwraca uwagę ciekawe zdjęcie otwarciowe. Oto barbarzyńca siedzi na łóżku, czyta “Mistrza i Małgorzatę”. Dłonie ma owinięte bandażem, ale spod ich bieli przesącza się krew. Wygląda to na stygmaty…

muzyka - Onet.pl Blog

Nirvanie komercjalizacje i zatracenie własnych, muzycznych ideałów. Zespół okrzyknięto legendą, a płyta Nevermind trafiła na pierwsze miejsca list przebojów, okazując się jedną z najlepszych płyt lat 90. Utwory takie jak "Come As You Are" czy "Lithium" stały się bardzo popularne, zaś "Smells Like Teen Spirit" uważany jest za hymn pokolenia lat 90-tych i zaliczany do najbardziej znanych rockowych utworów.

27 stycznia 2009
Trasa koncertowa zespołu behemoth i slayera

Udział zespołu Behemoth na trasie Rockstar Energy Drink Mayhem Festival po USA został oficjalnie potwierdzony. 
Pierwszy koncert odbędzie się 10 lipca w kalifornijskim Sacramento. Głównym daniem tego objazdowego festiwalu będą Slayer oraz Marilyn Manson. Z innych potwierdzonych zespołów wymienione są również: Bullet For My Valentine, Trivium, Cannibal Corpse, God Forbid, Black Dahlia Murder, Job For A Cowboy. 
Behemoth zagra również jako bezpośredni.