O czym chcesz poczytać na blogach?

Begonia

WELCOME

Może byc dostępny dla każdego.

 

 

Miłej lektury,

pozdrawiam

 


 

18:15, wioleta.bednarek
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 24 maja 2010
Begonie:-)

Witam wtorkowo!!

 

W tym tygodniu zaprezentuje Wam kolejnego kwiatka z mojego ogródka- begonie.

Ale od początku.

 

Rodzaj Begonia obejmuje ponad 1000 gatunków pochodzących głównie z Ameryki Południowej i.

Kwiaty kwiaty i jeszcze raz kwiaty!

Tagi: oleander
19:25, cactos
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 lipca 2010
Begonie

Begonie,begonie,begonie...WIĘCEJ BEGONI!!!

Uwielbiam begonie! przede wszystkim za kolory ale także za łatwą uprawę tej rośliny.W domu aktualnie mam 2 sztuki ponieważ mam mało miejsca na parapecie, oczywiście begonia na zdjęciu nie jest moja to begonia znaleziona na google graphic ale jast tak samo piękna jak moje (ja mam żułte). Nie będę się rozpisywał na temat uprawy bo jest ona raczej prosta.Wspominam że wszystkie odmiany mają takie same wymagania.

Światło: potrzebuje rozproszonego światła, bezpośrednie jej szkodzi

Podlewanie: podłoże powinno być wilgotne lecz nie mokre,wodę lejemy na podstawkę po około 30 minutach sprawdzamy czy roślina nie stoi w wodzie (podstawkę radzę wypełnić mchem który zapobiegnie tej sytuacji)

Kwiaty roczne

Pierwsze przymrozki wystąpią zbyt wcześnie – przenieść roślinę do pomieszczenia i długo jeszcze będzie cieszyć nasze oczy swymi kwiatami..

Rozmnażanie

Spora uciążliwość produkcji rozsady i jej łatwa dostępność w handlu powoduje, że raczej rozsadę kupujemy. Posiadacze nasion ciekawych odmian, muszą wiedzieć że praktycznie nasiona powinny być już wysiane. Begonia do kiełkowania potrzebuje światła więc nasion nie przykrywamy ziemią tylko czymś płaskim wciskamy do wilgotnego podłoża. W temperaturze około 20 0C wschody powinny się zakończyć w ciągu 20 dni. Pierwsze pikowanie kiedy siewki mają 2 liście właściwe. Potem jeszcze 2 razy przesadzamy. Od końca marca siewki można podlewać słabym roztworem nawozów do roślin zielonych. Rozsadę bezwzględnie trzeba hartować. Rozstawa w jakiej sadzimy jest uzależniona od wielkości roślin dorosłych. Standardowo przyjmuje się że niskie odmiany sadzimy co 15 cm czyli na długość damskiej dłoni.

Anita

sobota, 25 sierpnia 2007
Szukam Mariusza Ochula
Nieprawda jest jakoby Mariusz Ochul prowadzil warsztat naprawy rowerów. Tak naprawde zajmuje sie naprawa parasoli, co nie zmienia faktu, iz zyje mu sie dostatnio. Mial, co prawda, krótkotrwale problemy spowodowane zalamaniem sie koniunktury na parasole wskutek zalewu przeciwdeszczowego rynku, tanimi, tandentymi plaszczami wodochronnymi PVC sprowadzanymi przez przemytników z Chin, jak równiez rozpowszechnianymi przez koncerny parafarmaceutyczne, jako latwodostepne reklamówki . Nieprawda jest jakoby Begonia Ochul z domu Lisowska opuscila meza i dzieci. Prawda jest , ze to Mariusz Ochul wypedzil zone ze wzgledu na jej antyrodzinna postawe przejawiajaca sie w nadmiernym zamilowaniu do napojów wysokoalkoholowych i plci jej przeciwnej. Dla scislosci dodam, iz Begonia Ochul z domu Lisowska, z zamilowania muzyk-akordeonista, z zawodu - cukiernik, prowadzi wraz ze swoim konkubenem niewielka kawiarenke, na przedmiesciach jakiegos duzego miasta, o nazwie “Kalambur”. p.s. Mariusz Ochul wkrótce da znak. Pozdrawiam, Jedrzej Rzutko 2004-06-22
21:28,

Jestem Zu i nie zawaham się mnie użyć!

Tak na przyklad w odleglosci maks dwoch metrow od Ciebie.

Pierdolnik na balkonie? Zgadnij co. A wlasnie, ze nielad artystyczny zlozony z samych spontanicznych kwiatkow. Sytuacja na balkonie idealnie odbija, jak powiesc realizmu-naturalizmu "Lalka", moja rodzine. Mianowicie rosna tam roslinki w przemieszaniu jak towary na bazarze, a w rodzajach zaplanowanych w 70%. Reszta sie dosiala w czasie wakacji i teraz stopien zroznicowania w skrzynkach siega ostatniego centymetra kwadratowego ziemi. Zamiast groszku pachnacego rosna ladne balkonowe kwatki; maciejka ponownie wysiala sie do swojej skrzynki i nikt z nas nie ma serca ruszyc malutkich sadzonek; w begoniach wysial sie jakis chwast, kwitnacy przepieknie na fioletowo, oraz zolty kwiatek z kwiatostanem typu "koszyczek" i zoltopuchatym ubarwienie zwinczenia lodygi (przypomina miniature podbialu); w begoniach rosnie rownie kawalek facelii, ktora to facelia miala wystepowac razem z lobelia w skrzynce obok (gdzie im nie wyszlo; odbyla sie jakas separacja bez naszej wiedzy; jedno rosnie u begonii, drugie w groszku z ladna balkonowa roslinka); dodajmy do tego bielun drzewiasta, ktora ma okolo 1.80 i zaczyna tracic liscie, rozyczke mamy, ktorej chyba zabralo sie na przedsmiertna wylewnosc (bedzie kwitla), oraz kilka doniczek z bratkami w roznym stopniu zaawansowania.