O czym chcesz poczytać na blogach?

Będzin

ingner.wordpress.com

Używali aż do czasów współczesnych (ostatnim był książę kardynał Adam Sapieha, zm. w 1951r.)

Terytorium dawnego Księstwa na obszarach współczesnych miast i gmin. Szeroka biała linia to granice powiatów Zagłębia Dąbrowskiego, ciemnym kolorem oznaczono obszar Śląska – w czasach księstwa znajdował się on w innym państwie.

Dawne Ks. Siewierskie bywa dość często utożsamiane terytorialnie z dzisiejszym Zagłębiem Dąbrowskim, ale nie do końca odpowiada to prawdzie. “Historyczną stolicą” ZD jest bowiem Będzin, który nigdy w skład rzeczonego księstwa nie wchodził. Przez cały okres swej przedrozbiorowej historii miasto to niezmiennie należało do Małopolski i województwa krakowskiego.

Na obszarach dzisiejszego Sosnowca i Będzina linię graniczną Ducatus Severiensis wyznaczała Czarna Przemsza. Śródmieście Sosnowca było więc jego częścią, ale zdecydowana większość obecnego terytorium miasta – nie. Odwrotnie rzecz się ma w przypadku Będzina, który pozostawał zawsze po stronie Korony, ale wiele z jego dzisiejszych dzielnic (Łagisza, Grodziec, Gzichów, Małobądz) to ziemie dawnego księstwa. W Dąbrowie linia graniczna.

Sila i Honor - Onet.pl Blog

Skoro ma kilka sióstr o imieniu Patrycja to stawiam że Kryśka. No dobra a kto tatuś, czyżby ponownie Marek Dukaczewski.

         

         Teraz będzie poważnie bo chodzi o dobre modele biznesowe, które mogą stać się inspiracją dla innych. Myślę że poniżej wymienione modele biznesowe pewnych firm byłyby zarówno przez Elizę Sowę jak i przeze mnie do zaakceptowania. Na co dzień gra ona bowiem tzw. mocną kobietę. Założyła sobie nawet w Lublinie stowarzyszenie sportów samochodowych czy coś takiego i rozbija się po ulicach Subaru Impreza WRC, to jest mocny samochód tym trzeba umieć jeździć. Jak znam życie pewnego dnia wyląduje na drzewie śpiesząc jechać kogoś wykończyć lub wystawić do strzału. 

1. http://www.lornetazmeduza.pl - restauracja Katowice;
2. Bistro "tancereczka" 24 h - knajpa Lublin,
3. Meta - Toruń,  ww w.metanaszerokiej.pl, oraz dwie podobne

4. Zakopane - Krupówki

5. Warszawa - ul. Foksal,

4. http://elmundo.amigo-konie.pl - restauracja Będzin - Grodziec;
5. http://klub.amigo-konie.pl - klub.

ap blog

Się jeszcze spakować, wpaść do szkoły ( A w szkole był portier z Chorzowa, który kiedyś w klubie kłócił się z Dawidem o jakiś mecz Ruchu Chorzów... ale to taka tylko dygresja) i potem na dworzec. Myślałam, że się wyśpię w pociągu , ale miałam zajebiste miejsce stojące w korytarzu, przy oknie, w tłoku. Przeciskający się co chwila ludzie, pijący browary dziady, dresy, dzieci w korytarzu, a przedziały dla matki z dzieckiem wypełnione ludźmi w wieku 30, 40 lat. Masakra. I opóźnienie 40 minut. Love PKP! Po powrocie do domu było troche roboty. W efekcie udało mi się nie spać 28 godzin. Ale to nie jest mój rekord...:)

Jutro Będzin. Pierwsza próba. Jakoś wiem, o tym, ale to do mnie nie dociera i nie potrafię sprecyzować i nazwać uczuć z tym związanych. Obaw jest mniej niż ekscytacji. Wiele pytań póki co, bez odpowiedzi... Ciekawa tego jestem:) 3mcie kciuki!!!!!!


skomentuj (2)
2007-08-21 22:19:26 >> "Dziś spalę żółte kalendarze, potem całkiem się usmażę, więc na spacer ze mną chodź!"

Jak na razie wrażenia suuuuuperrrrrr!!!
W Teatrze wszyscy mili, zespół przekochany, reżyser genialny, portierzy rozmowni i uprzejmi, a dyrektor to już wogóle... brak słów podziwu z mojej strony i nie sobie tam inni o Nim.

MOJE STRZEMIESZYCE

Przy wyjeździe ze Strzemieszyc w kierunku Dąbrowy Górniczej najwieksza inwestycja w dzielnicy...

09:09, strzemieszyce
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 września 2007
Pierwsze spotkania wyborcze...

W minioną sobotę odbyło się spotkanie wyborcze zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Strzemieszyc. Zaproszono na nie jedną z kandydatek do Sejmu, mieszkanke Będzina Panią Beate Małecką-Libera (PO). Przybyła ona na spotkanie w towarzystwie Prezydenta Miasta Zbigniewa Podrazy (Lewica i Demokraci). Wywołało to pewien niesmak wśród zebranych osób. Czyżby szykował się alians byłego SLD z Platformą Obywatelską?

Niestety ani jedna ani druga osoba zbyt wiele dla Strzemieszyc na razie nie uczyniła.

źródło: ŁP

15:37, strzemieszyce
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 18 września 2007