O czym chcesz poczytać na blogach?

Beck

Jerzol

Zajętych swoimi sprawami ludzi, w jakiś sposób dotarła do niego i utrwaliła mu się w głowie informacja, że Polacy zabijali w Auschwitz Żydów.

Więc pytam: W jaki sposób dotarła? Kto to sprawił? Jaki był tego mechanizm?

Pytam znowu retorycznie, ale niestety sam nie znam do końca odpowiedzi na żadne z powyższych pytań, niemniej spróbuję przynajmniej dotknąć czubka tej góry lodowej. Żeby to uczynić, muszę wpierw cofnąć się w czasie o kilka tygodni, a konkretnie mówiąc, w okolicę początku lipca tego roku. Polskę odwiedził wtedy niejaki Glenn Beck, do niedawna gwiazda stacji telewizyjnej Fox, a obecnie gospodarz radiowego talk showu, szykujący się do puszczenia w ruch własnej stacji telewizyjnej. Pisałem już o nim na tym blogu. To ten, co powiedział, że obóz na norweskiej wyspie, gdzie z ręki terrorysty zginęło kilkudziesięciu młodych ludzi, przywodzi mu na myśl Hitlerjugend.

Podejrzenie, że z Glennem Beckiem coś jest nie tak, można było powziąć już dwa lata temu, kiedy nazwał Obamę rasistą, głęboko nienawidzącym białych ludzi i ich kultury. Natomiast całkowita pewność co do jego niepełnej.

Z życia renesmee - Onet.pl Blog

- Och. Rzeczywiście, moja mama albo tata musieli mi ją przypiąć. Tylko nie wiem kiedy

- Spokojnie ja też miałam coś takiego i to dokładnie to samo.

- A więc się dogadamy, jak masz na imię?

- Mam na imię Jade West (czytaj: Dżejd Łest)

- Hej Jade, ja jestem Renesmee Cullen.

- No wiem. Plakietka.

- No tak. Eee... Możesz mi powiedzieć lub zaprowadzić tam gdzie pan Sikowitz (czytaj: Sajkołits) ma zajęcia.

- Jasne chodź za mną.

- Ok.

- Hej Jade.-powiedział chłopak stojący za nią

- Hej Beck. O, właśnie Renesmee poznaj Becka mojego chłopaka, Beck poznaj Renesmee.

- Hej Beck.

- Cześć Renesmee.

- Eee... Jade kto to jest?

- A to Andre.

- Ej Andre choć tu.

- Co jest Jade?

- Andre poznaj Renesmee.

- Hej Renesmi

- Och hej, znasz zdrobnienie mojego imieia, mało ludzi je zna.

- Fakt, podoba ci się szkoła?

- Tak jest wspaniała.

Dddddrrrryyyyyńńńńńńń!!!!

- O dzwonek.

- Choć Nessi.

- Już idę.

- A, i Nessi uważaj na Sikowitz'a.

- Dobra, ale.

anty-edyp

Psychologia nienarodzila sie w dyskursie scjentystycznym (uniwersyteckim) jako jedno z ogniw lancucha nauk (przyklad; fizyka kwantowa), urzeregowanej miedzy dyscyplinami ogolnymi i szczegolowymi, lecz jako bezposrednia konsekwencja niedogodnosci zycia ludzkiego.Geneza psychologii rzucać sie bedzie jak cien na jego metode i sposob uprawiania, a dostosowanie sie do niej bedzie decydowac o wizerunku powaznym lub karykaturalnym tejze dziedziny.

Jedną z nielicznych osob zdających sobie z tego sprawe był Aaron T. Beck – prekursor psychologi poznawczej w swej klinicznej odmianie; pragmatyzm za ktorym optowal prowadzil go od problemow ludzi do metod ich rozwiazania.W czasach w ktorych mnozono grube tomy nt. psychologii poznawczej, wymyslajac to nowsze badania nad poznawcza specyfika czlowieka, Beck jeko jedyny w drodze empirii podjol sie trudu wykorzystania nagromadzonego materialu dla praktyki klinicznej – przypominam te fakty jak najspokojniej ,ale musze zauwazyc ze to skandal aby paranasie uniwerystetow dzieki  publicznym pieniądzą przez lata bawiło sie w badania i eksperymenty a nie.

Bibliofil Post Mortem

Z jednej strony wzrostu przestępczości, z drugiej wzrostu opresywności instytucji państwa oraz kontroli tych biedniejszych, głodniejszych, gorszych. Te dwa wymiary przemocy wzajem się nakręcają i ryzyko jest coraz większe.

Beck postuluje prowadzenie badań dystrybucji ryzyka – rysowanie map miast, powiatów, regionów, krajów zawierających opis zagrożeń ekologicznych, przestępczych, strukturalnym bezrobociem i na nakładanie na takie mapy informacji o przestrzennej dystrybucji usług edukacyjnych, medycznych, kulturalnych. Zdaniem profesora Becka taka analiza prowadzi do odkrycia społecznych uwarunkowań ryzyka: mechanizmów spychania zagrożeń do świata biednych i bez znaczenia oraz ograniczania jego zasięgu tylko do najniższych warstw, czy klas społecznych. Skrajności są zbyt wyraźne i blisko siebie położone to musi kiedyś wybuchnąć. Uświadomienie sobie tych zagrożeń i ryzyka nie pozwala na myślenie o świecie w kategoriach średnich wartości i na skupianie się jedynie na potrzebach klasy średniej.

Przejawem nowego ryzyka dla społeczeństwa jest katastrofa w Czarnobylu i.

g3nakaep.blog

3/3 z osobistych, 9 zbiorek, 3 asysty, 5 przechwytow, 37 punktow
W koncu me mazenie stalo sie faktem..teraz pora na MVP sezonu regularnego, i MVP finalow i bede w 7 niebie..!!
A wszystko za sprawa tego pana ...
ps. nawet przeszedl mi dzieki temu szok po dunku Richardsona momentalnie minol...
KG MVP 2003 All Star Game!!
skomentuj (1)


2003-02-10 19:59:01
Saaaaaaanki.....
Jak wnisokujecie mili panstwo z tematu tej notki wybieram sie za chwil kilka na sanki wraz z nasza ekipa "elemencikow" czyli: ja, Becku, Supreme, Erbe + bonusowy zawodnik Raficz!!
Mam tylko prosbe do was. Trzymajcie za nas kciuki bysmy wrocili cali do domu, gdyz mialem znaki, ze mozemu miec pecha np. 2 czarne koty przebiegly mi droge (a...), Supreme przelazl pod drabina, a Becku jak to Becku:P (choc to chyba ja przejolem fotel lidera w zespole...posladek + nos)
Jezeli pojawi sie jeszcze jakas notka.. to znaczy ze wrocilem caly, jak nie to.....to sami wiecie co
Niech Bog Ma Mnie W Swej Opiece
Peace
skomentuj (2)

2003-02-10 22:39:33
I Po.