O czym chcesz poczytać na blogach?

Beagle

Szczeniaki beagle szczenięta. Blog hodowli beagle Królewska Zgraja

Szczeniaki beagle - miot 'American' - 5 tyg. 2011-07-04 21:18:11

Nasze beagle - maluszki z miotu 'american' - skończyły 5 tygodni. Są coraz większe, odważniejsze i z wielką śmiałością poznają świat, merdając przy tym wesoło ogonkami. Każdego dnia wnoszą do naszego domu wiele radości, a my cieszymy się niezmiernie z każdych ich malutkich sukcesów :)
Mamy jeszcze wolne szczeniaczki beagle - zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszej rodzinki, poznania psiaków i uzyskania więcej informacji na temat rasy beagle - www.beagles.pl / tel.508 845 875/ 
     

Tagi: beagle, hodowla beagle, królewska zgraja, szczeniaki beagle, szczenięta beagle, beagle szczeniaki, beagles, beagle hodowla, beagle królewska zgraja, amerykańskie beagle

skomentuj (0)

Beagle - pierwszy spacerek 2011-07-07 01:17:50

Nasze małe beagle /szczeniaki beagle - dzieciaki Zuzi i.

Blog andzia2701

Głosi, że już starożytni Rzymianie zastali w Brytanii psy myśliwskie podobne do beagle. Dowodem na to być psiarnia księcia Walii, Pwylla, mającego panować za króla Artura. Pwyll ponoć posiadał białe psy gończe najwyższej jakości i od nich miałyby się wywodzić wszystkie psy myśliwskie. Wspominał o tym w jednej ze swych pieśni żyjący w III w.n.e. szkocki bard Ossian.
Ówczesne psy były nieco mniejsze i czasami wożono je w końskich jukach, a nawet w kieszeniach jeźdźców. Z tych „przenośnych” zwierząt rozwinęła się miniaturowa odmiana beagla. Wzrost „kieszonkowego beagle" („pocket beagle”) nie mógł przekraczać 30,5 cm. w kłębie. Małe beagle cieszyły się wielką sympatią królowej Elżbiety I. Ponoć ich szczekanie przypominało dźwięk dzwonków. W tamtym czasie pieski te były również zwane właśnie „Elizabeth beagles” na cześć królowej, trzymającej sforę psów tej rasy. Niestety, małe beagle, choć niezmiernie popularne przed I wojną światową, nie przetrwały do czasów współczesnych. Małe beagle polowały na zające, zaś duże beagle, zwane również jako „vaches” lub.

Za pieniądze możesz kupić psa, ale nie machanie jego ogona... - Onet.pl Blog

Pielęgnacja i przygotowanie do wystawy.

Beagle nie wymaga skomplikowanych przygotować do wystawy ale trzeba nauczyć go nieruchomo stać w miejscu a dla takiego energicznego psa nie będzie łatwe.

Zdrowie:

Beagle jest długowieczny i bardzo rzadko choruje.Pies ten jest odporny na warunki atmosferyczne.

Latem nazleży mu zapewnić miejsce z cieniem.

Dla jakiego pana:

Beagle nie nadaje się dla ludzi pochłoniętych pracą i spędzającysz większość czasu poza domem beagle potrzey=uje towarzystwa takiemu energicznrmu psu jest trudno zostawać samemu. Gdy przez większość czasu jest zostawiony sam może coś zniszczyć.

To teraz pare fotek:

(to jest by me)

Dobra chyba tyle starczy, i jeszcze dodam sweet gifka

 albo dwa

(wiem że brzydko wyszło)

Tak jak pisałam dodam fotki mojego psiaka:

 

To nie jest mój pies ale uwielbiam tego kota,

Reszta to moje.

Blog Psy I Koty.

Podbródek i krótka, muskularna szyja. Łapy persa są silne, krótkie i proste, a ogon niezbyt długi, porośnięty długimi włosami, tworzącymi pióropusz.

Warto wiedzieć
Persy osiągają dorosłość w wieku dwóch lat. Rasa nie jest zbyt płodna, więc rozmnażanie jej jest dość trudne. Pielęgnacja (szczotkowanie i czyszczenie) to prawdziwe wyzwanie, długa sierść persów jest bardzo podatna na tworzenie się kołtunów i supłów. Dlatego niezbędne jest codzienne jej czesanie. Persy zmieniają sierść na wiosnę i w lecie. Ich oczy często łzawią, należy je więc regularnie przecierać.

Dziękuje i pozdrawiam :) ........

Komentarzy: 3 2009-12-27 Komentarzy: 0 Co powinno wiedzieć się o rasie beagle? 2009-12-27