O czym chcesz poczytać na blogach?

Baza danych

Majsterkowicza Blog

Sobie jednak, że ta księgowa zaczyna domagać się o dokumenty, które siedzą w bazie archiwum ze starego komputera bo archiwizowała je z jednoczesnym usuwaniem z bazy roboczej. W porządku. Przecież może tak robić. Kopiujemy więc starą bazę archiwum i próbujemy podpiąć do naszego nowego Płatnika i… dostajemy piękny komunikat:

Wskazana baza nie stanowi bazy archiwum dla bieżącej bazy roboczej!

O żesz… kurrrr…ka-blaszka. I na rympał ją i też kurrrr…ka-blaszka. I mając stary komputer na chodzie z Płatnikiem takim samym robimy migrację bazy archiwum (tak jest taka opcja) i też kurrrr…ka-blaszka. Niestety. Pomóc może jedynie narzędzie umożliwiające.

  majsterkowicz

  Nie testowałem opcji `ze starego archiwum > do nowego archiwum > do aktualnej bazy roboczej` Jeśli działa to dobrze ale jednak utworzenie na nowej maszynie nowego archiwum żeby zaimportować dane ze starego archiwum (a potem jeszcze import danych do aktualnej bazy roboczej) jest moim zdaniem delikatnie bez sensu bo mając stare archiwum bez problemu powinniśmy móc zaimportować jego dane bezpośrednio do aktualnej bazy roboczej!

  Odpowiedz
 • Bazy danych firm

   O: adresie, numerze telefonu, stronie www,  dojeździe,  godzinach otwarcia, oferowanych usługach. Kontakt dostępny poprzez formularz.

  Panorama Firm

  • Polska Książka Telefoniczna- to druga z trzech największych/najpopularniejszych ogólnodostępnych baz danych. W jej zasobach odnajdziemy zarówno informacje o adresie, działalności czy godzinach otwarcia, ale także  pełne dane kontaktowe (adres e-mail, telefon,  fax, strona www). Serwis od pewnego czasu współpracuje z tupalo.com  dając użytkownikom  pkt możliwość oceniania znajdujących się w bazie firm.
   Poza standardowymi danymi jakie oferują wszystkie trzy bazy danych zumi może pochwalić się miedzy innymi: adresem krs, nipem, formą własności danej firmy oraz ilością osób zatrudnionych.

  Krzysztof Bielski

  Postaram się omówić.

  1. Rowiązanie z dodawaniem kolejnych wierszy dla każdego języka.

  Jednym z najprostszych, ale nie koniecznie najlepszych rozwiązań jest powtarzanie wierszy dla każdego obiektu w każdym z języków.

  Zalety:
  – łatwość dodawania nowych języków

  Wady:
  - duża redundancja danych, stwarza potrzebę duplikowania danych dla wszystkich kolumn, a zatem również tych, które nie zależą od języka
  - przy aktualizowaniu atrybutów danego obiektu, które nie zależą od języka należy pamiętać, aby zaktualizować je dla wszystkich występujących języków

  Przykład:

  tabela PRODUKT
  - id (int) PK1
  -.

  - tresc (varchar)

  tabela JEZYK
  - id (int) PK
  - nazwa (varchar)

  Ten model wydaje się być najłatwiejszym w utrzymaniu, jednocześnie umożliwiając prostą skalowalność.

  Jeśli znacie inne modele i sposoby na internacjonalizację bazy danych to czekam na wasze komentarze.

  Informatyka i statystyka

  Program składa się z oddzielnych rozkazów opisujących dokładnie, szczegółowo, jednoznacznie wszystkie czynności, jakie komputer ma wykonać, aby rozwiązać pożądane zadanie.


  Rodzaje języków programowania:
  1. wewnętrzne (maszynowe)
  2. symboliczne
  3. wysokiego poziomu
  • numeryczne (Fortran, Algol)
  • masowego przetwarzania danych (Cobol)
  • ogólnego przeznaczenia (Pascal, Basic)
  • komunikacji z bazami danych (SQL)
  • opisu zasobów wiedzy (Prdoy, Lisp)
  • technologii internetowej i wirtualnej rzeczywistości (Jawa, HTML)
  4. języki 4GL- pakiety z całą otoczką procedur

   


  O efektywności pracy arkusza kalkulacyjnego przesądzają:
   liczba kolumn i wierszy dostępnych w ramach arkusza
   zakres funkcji.

  DotOrNot

  Oraz jego implementację…

   internal class UserDB : ObjectContext, IContext { public IObjectSet<User> Users { get; set; } public UserDB() : base("name=UsersDBEntities", "UsersDBEntities") { this.Users = CreateObjectSet<User>(); } public void Save() { base.SaveChanges(); } } 

  Ok, mamy część odpowiedzialną za bazę danych, teraz musimy napisać interface do repozytorium.

   public interface IRepository { void AddUser(User user); User GetUser(Expression<Func<User, bool>> expression); List<User> GetAllUsers(); IQueryable<User> GetUserAsQueryable(); void SaveChanges(); } 

  I oczywiście klasa z implementacją