O czym chcesz poczytać na blogach?

Bawaria

Foto-Foto - Onet.pl Blog

I Oberammergau

  

   Oberstdorf

 

 

   Brietachklamm

 

  

   Oberammergau

 

Gdyby zapytac przeciętnego Polaka z czym kojarzy mu się Bawaria odpowie z pewnością, że z dobrym piwem, z brzuchatymi Bawarczykami w skórzanych portkach i kapeluszach z piórkiem, z jodłowaniem, z Oktoberfestem... Poniekąd słusznie, choc to zupełnie niekompletny obraz. Miałam okazję przekonac się, że land ten zamieszkują gospodarni, pracowici i kochający piękno ludzie. Praktycznie każdy kawałek ziemi jest zagospodarowany i zadbany, gdzie tylko można ustawia się doniczki z kwiatami i pielegnuje je z wielką troską.

Kiedy oglądałam zdjęcia czy widokówki z Bawarii myślałam: pięknie tam jest....ale przecież widokówki z mojego miasta.

Pozdrowienia z Monachium

"Wesele z Landshut" trwa do 19 lipca. Dla Polaków impreza jest o tyle ciekawa, że upamiętnia ślub bawarskiego księcia Jerzego Bogatego z córką Kazimierza Jagiellończyka, Jadwigą Jagiellonką, który odbył się w 1475. Przy okazji festynu można obejrzeć w Landshut najwyższą ceglaną wieżę na świecie - ponad 130 metrów!A my w ten weekend byliśmy na innym weselu, w Fischbachau koło Bayrischzell. Piękna okolica, wesele tradycyjne, w gospodzie, rodzina, przyjaciele, miejscowi, część dziewczyn w tradycyjnych sukienkach, kelnerzy w skórzanych spodenkach, słowem wiejska Bawaria. No, może były dwa odstępstwa od tradycji - większość gości przyjechała z Turyngii we wschodnich Niemczech, a państwo młodzi obaj wystąpili w garniturach, w końcu dwóch facetów... Ciekawe, kiedy będzie możliwe, żeby dwóch gejów zorganizowało huczne wesele gdzieś w lubelskim i zaprosiło kolegów ze studiów, z pracy i ciotki, które wzruszone do łez będą ocierać oczy chusteczką. Nie tracę nadziei, że jeszcze czegoś takiego dożyję. Ale pewnie przyjdzie mi dotrzymać do setki.
03:38, ticotico , Moje.

To, jak postrzegam pewne sprawy - Onet.pl Blog

Różowo srebrne rozplakatowane ściany, łóżko z baldachimem cała masa różnych pluszaków i porcelanowych lalek. I właściwie, poza łóżkiem i puchatym różowym dywanem - żadnych mebli.
- To moje królestwo. Nikt nie ma prawa wstępu. Powiedz mi co sądzisz o tym pomyśle z naszym małżeństwem?
- Moja dziewczyna spodziewa się dziecka. Mojego dziecka.
- Więc ciebie nie trzymali w klatce jak mnie... wiesz ja nigdy z nikim... nic.
 To do niego przemówiło najlepiej. Spodobała mu się i wiedział, że on jej też. Oboje wiedzieli, że niezależnie od tego co myślą będą małżeństwem i będą zarządzać siecią salonów Mercedesa w Bawarii. Pchnął ja na łóżko i padł za nią.
* * *
 Naga była równie piękna. Błyszczący kolczyk w pępku. Jak na dziewice bardzo wprawnie całowała i wcale się nie bała. Dotknęła go... Taaak... tak dotykają się kobiety. Szybko zmieniła pozycje dłoni, ale rozpoznał to. Wszystko było jasne. Prawdopodobnie dziewicą nie była. Mimo, że nie była nigdy z mężczyzną. Włożył w nią palec całując jej szyję objęła go błądząc rękami po jego plecach. Kiedy myślał, że jest już blisko nagle szarpnęła się mocno przekręcając ich. Teraz to on leżał pod spodem na plecach. Całowała go niemal agresywnie. A potem coraz i.

LGD Trzy Krajobrazy

I niemieckim oraz cele i przedsięwzięcia LGD zawarte w Lokalnej Strategii Rozwoju zachęcając do współpracy przy wspólnym projekcie. Jednocześnie Prezes LGD „Trzy Krajobrazy” Emilia Grzyb przekazała Panu Helmutowi Prausowi , będącemu Burmistrzem Gminy Uehlfeld i Prezesem LGD „Aischgrund” list intencyjny od Wójta Gminy Trąbki Wielkie, Błażeja Konkola z propozycją zawiązania partnerstwa pomiędzy gminami.
W ramach pobytu obie Panie wzięły udział w konferencji pt.: „Urlop w gospodarstwie wiejskim” odbywającej się w Ansbach w dniach 9 i 10 listopada 2009r. Uczestnikami konferencji byli właściciele gospodarstw wiejskich z regionu Bawarii, radni powiatów oraz przedstawiciele samorządów i ministerstwa. Na konferencji poruszono wiele ważnych tematów, między innymi: znaczącą rolę agroturystyki w turystyce Bawarii oraz przedstawiono obszar Frankonii jako atrakcyjne miejsce spędzania urlopu. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się wykład na temat Internetu jako innowacyjnej metody wprowadzania usług na rynek oraz prezentacja Frankońskich Jezior jako miejsca przyjaznego osobom niepełnosprawnym. W przerwach pomiędzy wykładami właściciele gospodarstw agroturystycznych mogli zaprezentować swoją ofertę. Stoiska podzielone były na kilka specjalizacji: gospodarstwa przyjazne.

WSZYSTKIE PORY ROKU - bloog.pl

ROZPALMY PAMIĘĆ

środa, 07 kwietnia 2010 14:27
ŚLADY  JANA  PAWŁA  IIW chłodnym, poświątecznym tygodniu na Placu Artystów pojawiła się Wystawa Rzeźb profesora Czesława Dźwigaja poświęcona Wielkiemu Polakowi.
Z nieba padał sobie kapuśniaczek, słonko zmęczone świętami spało gdzieś za chmurkami, a ja w tej szarej kwietniowej scenerii razem z innymi oglądałam piękną wystawę  plenerową.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,5735614,trackback

OSTERBRUNNEN w BAWARII

poniedziałek, 29.

W nieznane... - bloog.pl

                                 Było suuuper

 

Więcej zdjęć w albumiePodziel się:

komentarze (16) | dodaj komentarz

Bawaria

niedziela, 08 maja.

Jakimś szalonym zbiegiem okoliczności w kwietniu zawitałam do Monachium (i nie tylko) jak się okazało w całkiem konkretnym celu,

a przy okazji zwiedziłam to i owo

Tym samym zapraszam Was na kolejną wyprawę tym razem

do przepięknej Bawarii 

 

koleszkowcy2

Włosi, Grecy i Polacy.

Podział państwa pod względem religijnym nie zmienił się praktycznie od czasów Marcina Lutra. Dalej północ uznawana jest za obszar dominacjiprotestantyzmu, a południe - kościoła rzymsko- katolickiego. Najbardziej religijnym landem katolickim jest Bawaria.

Niemcy znani są również z wielu festiwali i hucznych imprez, np. “Parada Miłości” odbywająca się latem po ulicach Berlina.

Najbardziej jednak znaną imprezą, nawet poza granicami kraju, jest mający długą tradycję Oktoberfest (“Święto Październikowe”) obchodzone wMonachium.

Początek wywodzi się od uroczystości zaślubin księcia Ludwika, bawarskiego następcy tronu, z księżniczką Teresą. Ślub ten odbył się 17 października 1810 roku. Wówczas na błoniach, które do dziś noszą imię księżniczki, urządzonowielki festyn. Był on tak popularny, iż zaczęto go organizować co roku.

Dzisiejszy Oktoberfest połączony jest z piciem