O czym chcesz poczytać na blogach?

Bauer

::Syene temple of Dżehuti::

Za dużo siły zadając cios.
-Nie do końca łapię –mruknąłem –Rozwiń jeśli łaska.
-Widzisz Nen –Assamita uśmiechnął się zimno –Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do łamania karku kainitom wielce prawdopodobnym jest że człowieka też uderzy z podobną siłą. Nieboszczyk był starym ,śmiertelnym facetem .Wystarczył by o wiele słabszy cios .I nie zostały by żadne ślady .
Przez chwilę trawiłem tą rewelację .
-A to by w sumie pasowało –przyznałem w końcu -No dobra ,według mnie było tak: jakiś wampir planował włamać się do domu Bauera .Sądząc z tego ,co mówił Marc ,próbował odciąć prąd całej dzielnicy żeby zapewnić sobie osłonę. I nawet mu się udało .Genialny plan. Nie przewidział tylko jednego.
Assamita spojrzał na mnie pytająco.
-Ten dom ma własne zasilanie –uśmiechnąłem się –Pewnie się trochę wkurzył. Musiał chcąc nie chcąc stracić sporo czasu na rozbrajanie alarmu .Potem już od środka wyłączyć akumulatory .Spieszyło mu się ,więc z Bauerem postąpił mało subtelnie i zostawił ślad ,na tyle jednak niewielki że lekarze go przeoczyli .Potem dostał się do gabinetu.

18 południk - bloog.pl

Z portalu: http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-bydgoszcz/zaklad-karny-bydgoszcz---fordon/index,2327.html


         Zima 1944/45 była mroźna. Kiedy w styczniu 1945 roku, siedząc w więzieniu w Fordonie, usłyszała Zofia odległy huk artylerii dochodzący zza Wisły wiedziała, że idzie wyzwolenie. Niemcy uciekali w popłochu. Do pracy do bauera ich już nie prowadzali od jesieni. Raz, że nie sezon, choć zeszłego roku chodzili o tej porze do młocki, a drugie to pewnie i bauera już nie było bo zwiał dalej w głąb Rzeszy. Wiezienia pilnowały niedobitki strażników. W 1941 roku więzienie w Fordonie nie wyglądało tak ładnie jak na tym zdjęciu u góry, choć główny budynek był taki sam, tyle, że nieodnowiony.

          Cytuję za Hanną Malinowską i Anną Perlińską z.

phaet's personal blog: Ostatni krzyk wolności

Rolę, która przyniesie mu sławę i już do końca życia jest kojarzony właśnie z tą postacią, którą grał. Więc aby miał co robić robi sie sequele czy trequele czy kurmać jak sie zwie już kolejny siódmy sezon.
Dr. House to już zawsze będzie House. Co z tego, że koleś wcześniej grał w wielu komediach? I to niektóre były dobre pomimo tego, że brytyjskie (koleś co gra House'a jest z UK). House był popularniejszy niż wszystko co zagrał dotychczas więc już zawsze będzie szalonym doktorkiem. Dziwnie sie ogląda wywiady z tym aktorem gdzie mówi z brytyjskim akcentem.
Jack Bauer to już na zawsze Jack Bauer (24). Nawet oglądając "The mirrors" masz wrażenie, że jest to Jack Bauer.
I tworzy sie w cholere nowych serii czy sezonów przez co ludziom jeszcze bardziej do głowy sie wbija, że właśnie TA rola jest dla TEGO kolesia przeznaczona. Przynajmniej kolejne sezony są dobre.

A jak to wygląda w Polsce?
No więc weźmy przykład Bogusława Lindy. Niedawno jeszcze typowy polish dirty harry. Facet co sie nie pieprzy z głupotami. Najpierw strzela ci w jajca a potem zadaje pytania a potem wydłubuje sobie nożem z pleców esperal by sie napić. A.

moje paranoje...

(1)

... 2002-09-19 10:27:17

troche mi sie tu wszystko zwaliło na blogu...

skomentuj (0)

... 2002-09-19 17:47:10

Chuj z tym wszystkim. nie mam siły... nie mam jusz po prostu siły do tego wszystkiego... padam...

a do **: kij ci w ryj...

sory, musiałam...

skomentuj (0)

... 2002-09-20 15:01:41

no to chyba troche przeliczyli...:

Wydawnictwo Bauer zrezygnowało z projektu wydawania "Tygodnika Ekonomicznego". "Powodem jest niekorzystna sytuacja reklamowa na rynku, szczególnie w sektorze TMT (telekomunikacja, media, technologia). Ponadto z naszych badań wynika, że poziom sprzedaży tygodnika nie byłby satysfakcjonujący dla wydawcy" - mówi Maciej Brzozowski, dyrektor public relations w Wydawnictwie Bauer. Planowana sprzedaż tygodnika miała osiągnąć poziom 50 tys. egz. W związku z rezygnacją z prac nad tygodnikiem zlikwidowany został cały zespół redakcyjny, wymówienia dostały 52 osoby związane z tytułem. Prace nad "Tygodnikiem.

słowa na wiatr - bloog.pl

Przedstawiłam wojenne losy kilku osób. Przymusowa praca z dala od rodziny, nie z wlasnego wyboru  była dla nich trudnym przeżyciem, możliwym do zniesienia dzięki młodemu wiekowi, zrodzonych w nieludzkich warunkach przyjaźniach i młości.Ich pokolenie po latach bolesnych doświadczeń stanęło do ciężkiej pracy odbudowy, tworzenia własnych domów i środowisk w nowych granicach, w nowych warunkach. Podejmowali wyzwania z entuzjazmem i oddaniem. Niedawny przymusowy robotnik rolny Feliks Kozub, przez pięć lat pracujący u bauera w Wobesde, został pierwszym sołtysem Objazdy. Błażej Łyszcz po pięciu latach przymusowych robót z dala od rodziny sprowadził bliskich do Objazdy, bo tu widział swoją przyszłość. Antoni Szubert wzięty po klęsce wrześniowej do obozu dla polskich jeńców wojennych (z kampanii wrześniowej 1939) w Stalag I-A koło Królewca, pracował u bauera w okolicach Tylży, gdzie znajdował się jego obóz. Po wojnie przez rok był milicjantem w Objeździe. Zrezygnował. Został rolnikiem, dorabiał także poza niewielkim gospodarstwem. Pani Kazimiera nie pamięta.

Your Polish Service About US5 - Onet.pl Blog

US5 w Polsce! Możecie być pewni, że chłopaki bardzo pragną ponownie zawitać do naszego kraju i spotkać się z polskimi fanami, jednak na chwilę obecną jest to niemożliwe, ze względu na to, iż w Polsce po prostu nie odnoszą już większych sukcesów, a płyty nie sprzedają się. Dlatego postanowiłyśmy zorganizować tę akcję. Polega ona na tym, abyście wszyscy (również na prośbę Izzy'ego i całego US5) zaczęli "bombardować" polskie media i pisać gdzie się da o więcej US5! Poniżej znajdziecie kilka adresów mailowych, na które możecie pisać swoje prośby:

BRAVO: redakcja.bravo@bauer.pl
BRAVO GiRL!: bgirl@bauer.pl
POPCORN: popcorn@popcorn.pl
FunClub: funclub@bauer.pl
VIVA Polska: viva@viva-tv.pl
MTV Polska: mtv@mtv.pl
Radio ESKA: redakcja.trojmiasto@eska.pl
Radio ZET: radiozet@radiozet.pl
"Liga Hitów Radia ZET" - Tomek Miara: tomasz@radiozet.pl
RMF MAXXX: tutaj
4fun.tv, dyrektor muzyczny: jacek.fudala@4fun.tv
ZigZap: zigzap@zigzap.tv

ZAPROPONUJ: US5 - "The Boys Are Back": Liga Hitów Radia ZET

Jeśli znacie inne adresy e-mail do innych stacji radiowych, gazet czy też telewizji niż wyżej wymienionych, prosimy o podanie niezbędnych.

Bakemono i okolice

Liczba trupów na odcinek, wyraźnie kuleje. Jak dotąd średnia nie przekracza 5 sztuk. Czymże jest to zatem w porównaniu z poprzednią serią, gdzie w piewszych czterech odcinkach średnia przekraczała kilka tysięcy?

Wiem, że nie można cały czas oglądać jednego wielkiego fajerwerku, ale odnoszę wrażenie, że Jacek ma już dość. Co chwila straszliwy kryzys wstrząsa podwalinami wolnego świata, a jedynym który potrafi przewidzieć czarny scenariusz jest oczywiście Jack. Nie wiadomo po co jest mu potrzebne CTU, FBI, CIA, NSA i inne wynalazki. USA nie może istnieć bez Jacka Bauera!

Pozostaje pytanie czy to źle? Dalej się to świetnie ogląda, a starzejący się Sutherland staje się coraz lepszym aktorem, wychodząc czasami poza zakres swoich pięciu min na krzyż. Dalej są dynamiczne momenty, choć twórcy wyraźnie odeszli od wzorca, który dotychczas pokazywał, że każdy odcinek musi kończyć się spektakularnym zwrotem akcji. Ludzie oczekują cały czas czegoś nowego, a tego w 24 zaczyna brakować. Rozumiem, że nie zabija się kury znoszącej złote jaja, ale może dobrze jest dać czasem odpocząć niektórym seriom? Są chlubne wyjatki,.