O czym chcesz poczytać na blogach?

Batorego

Niepamiętnik literacki *Obein*

W naćpany odkurzacz...obein 28/03/2011 21:36:03 [komentarzy 0] Napisz co o tym myślisz

Elżbieta Batory

 

 

Elżbieta Batory -  węg. Báthory Erzsébet (ur. 7 sierpnia 1560, zm. 21 sierpnia 1614) – księżna węgierska zwana Krwawą Hrabiną z Čachtic – od nazwy zamieszkiwanego przez nią zamku w Čachticach, którego nie należy mylić z pobliską twierdzą w Trenczynie (Słowacja) (węg.Csejte); siostrzenica[1] króla polskiego Stefana Batorego. Nazywana jest najsłynniejszą seryjną morderczynią w historii Węgier i Słowacji.
Elżbieta była członkinią jednego z najbogatszych i najpotężniejszych rodów szlacheckich Siedmiogrodu; więzy pokrewieństwa łączyły ją jednak nie tylko z przyszłym królem Polski Stefanem Batorym, ale też z ludźmi cierpiącymi na epilepsję czy różne choroby psychiczne, co było zapewne skutkiem ciągłych małżeństw pomiędzy członkami nieznacznej liczby tamtejszych możnych rodów. Jej ojciec, Jerzy Batory z linii na Esced, był pastorem. Poślubił on swoją daleką kuzynkę Annę z.

sowa

Katowic okazał miłość braterską do krzywdzonych, którzy bronią siebie, bronią swych rodzin i swojego życia, a nie walczą o podwyżki zarobków, o pieniądze.

Trzeba, żeby Pasterz Kościoła w Katowicach odwiedził strajkujących, aby udzielił im swojej mądrości i pomocy, aby nie byli pozostawieni w osamotnieniu. Gratulując w najnowszym Liście Pasterskim członkom władz samorządowych archidiecezji zaufania społecznego zachęca ich wszak Arcybiskup Wiktor do aktywnego włączenia się w odważne promowanie wszelkich inicjatyw prorodzinnych i patriotycznych w naszych społecznościach lokalnych.

Podejmując decyzję o strajku w Hucie Batory Polacy wykazali się odwagą. Zgodnie ze słowami ks. Arcybiskupa sprzed trzech dni ”potrzebne jest również wspólne, pełne wrażliwości pochylenie się nad problemami ludzi społecznie wykluczonych”, gdyż wykluczanie ludzi jest grzechem, który przynosi problemy. Przeciwko wykluczaniu swoich bliźnich wystąpił Pan Jezus głosząc naukę przekazane nam w Ewangelii a także oddając swoje życie za ludzi wykluczanych.

Modllimy się o miejsce dla Jezusa Zmartwychwstałego w naszym życiu a w szczególności na strajku w Hucie Batory.

Z Panem Bogiem.

Stefan Kosiewski, przebywający na emigracji politycznej w Niemczech od 1982 r. rzecznik.

Niegrzeczna_Dziewczynka - Onet.pl Blog22 maja 2007
Elżbieta
Wielu z nas słyszało wielokrotnie o Elżbiecie Batory. Postać ta znanajest lepiej u nas niż poza granicami. Na samych Węgrzech powypowiedzeniu jej imienia można spotkać się z milczeniem. Dlaczegóż toElżbieta, siostra naszego króla Stefana Batorego jest postacią ukrytąza zasłoną milczenia? Elżbieta Batory – urodziła się 7 sierpnia 1560roku. Po otrzymaniu rzetelnego wykształcenia w wieku lat piętnastuzostała wydana ówczesnym zwyczajem za 25-letniego bohatera węgierskiegoFerencza Nadasdy. Nie wiadomo co było przyczyną jej psychicznejchoroby, która być może wzięła swoje podłoże z dobrze nam znanegonarcyzmu i sadyzmu. Elżbieta bowiem była kobietą nieprzeciętnej urody.Jej czar mogliby opiewać bardowie i poeci, lecz do dziś zapamiętanotylko jej okrucieństwo. Rozwój sadyzmu zaczął się niewinnie, czy to znudy, czy zawiści… czy to z… choroby psychicznej. Potocznie takiezachowania.

zywot rysia poczciwego...

Tempem...
oczyfiscie na fypadzie bylo fajniootko ale tego chyba nei mooshe pisac ;)

zrobilam 3 zdjecia; na jednym ejstem ja - na dshefie :D

pozdroofka!

Ryska || 2003-07-08 || 20:57:21
skomentuj (2)


fyprafa z bracishkiem :]

a fiec...
dzisiaj na fyprafie bylam z bratem... :) bylo COOL!!
odfiedzilismy Gdynie Centrum i Wzgorze Sw. Maxymiliana
nash czas to: prawie 4 godziny w tym 2 godziny lazenia po hipermarkecie ;D
bylismy tesh w Batorym - czyli w doozym domq handlofym :)
oto flasnie foto Batorego
zrobilam tylko jedno zdjecie... koscioolka na Wzgooshu... a tylko jedno bo za poozno sobie pshypomnialam ze w mojej coodofnej torbie ejst aparat :D

pozdroofka!

Ryska || 2003-07-09 || 21:37:21
skomentuj (3)
:)

a fiec...
dzisiaj bylam znoof na fyprafie z Mama :)
nasha trasa to Pogorze Dolne, Obluze Lesne i Pogorze Gorne :)
bylysmy na spacerku w lesie i oczyfiscie znoof mam foto na dshefie :D
oprocz tego zrobilam jeshcze jedno zdjecie
czas to 1,5 godziny

teraz czekam na lepsha pogode....

Fire Fly

 2007-03-06 01:07:24 >> kawa czyni cuda

ostatnio zauważyłam ze radość sprawiają mi naprawdę małe rzeczy.... błyszczyk który dostałam od Gosiaczka, żółtki dla Bro, przytulenie sie do Królika Bez Ogona a najwięcej radości sprawiło mi jak pojechałam z Paulinka i Damianem do Adasia na cmentarz...

właśnie bkowy był ten dzień (tj sobota) bardzo mi sie podobał - pierwszy raz w życiu robiłam zakupy w takim tępię ( w 2 godz zdążyłam z Karwin pojechać do Tesco a z Tesco do Batorego z Batorego przebiec do Kwiatkowskiego a z Kwiatkowskiego znowu do Batorego z Batorego na przystanek i na Fixe )ale nie czas jest najważniejszy tylko to ze Paulinie udało sie kupić buty które sie jej podobają i ze nie dostałyśmy opierdolu od Bro za spóźnienie bo on jak przyszłyśmy jeszcze spał :D
wiedziałam ze kawa czyni cuda ale nie wiedziałam ze tak szybko - Damianowi wystarczyła filiżanka kawy i był jak nowo narodzony :)
jak już Bro sie obudził to nas zawiózł do Adasia - szczerze mówiąc jadąc z Damianem samochodem na początku byłam przerażona ale później już mi to przeszło i bardzo sie podobało nawet polubiłam szybka jazdę.

Historia jednego z rodów wampirów- one śą wśród nas. - Onet.pl Blog

Następnym praojcem wampirów, uznano Vlada ”Palownika” w europie tylko, dlatego że przekazy historyczne podają, iż pijał krew swoich wrogów. Inna taką postacią była siostra króla Stefana Elżbietę. Elżbieta Batory była piękna proszę spojrzeć na jej rycinę- zbliżył się do slajdu. To nie wszystko Elżbieta była wszechstronnie wykształcona i niezmiernie inteligentna, miała jednak mroczny sekret, o którym nawet jej brat i mąż nie mieli pojęcia. 
-Przepraszam, ale nie ma zbyt wiele wzmianek o Elżbiecie Batory.- Zapytała dziewczyna o jasnych włosach.
-To dość wstydliwa historia, która wyszła na jaw na skutek śledztwa Króla Batorego.- Odpowiedział profesor. – Elżbieta bała się starości, chciała być zawsze młoda i piękna. W tamtych czasach wierzono w różne eliksiry i kuracje odmładzające. Wiele kobiet z różnorakich takich specyfików korzystało. Ale Elżbieta by być piękną i młodą najpierw piła krew młodych dziewic. Jednak nie wystarczyło jej to, kiedy odkryła pierwsze zmarszczki mimiczne na twarzy, sięgnęła po bardziej wymyślny środek. Przez myśl wam by nie przyszło, jaki. – Zawiesił głos na chwilkę i patrząc na wizerunek kobiety, dodał- Kąpała się we krwi młodych dziewczyn. Dokumentacja procesu donosi, że zabito ich około 650. Król by uniknąć skandalu.

zyciepodziemnemezczyzny.blog


1 2

słuchaj no, ty cały Stefan Batory 2006-09-01 19:48:09

(a propo’s komentarza)
W sierpniu 80 roku w stroczni Gdańskiej jako 15sto latek zakładałem poligrafię i rozwoziłem po strajkujących zakładach ulotki, za co zostałem pobity przez MO prawie śmiertelnie. Dwa lata potem za konspirowanie trafiłem do kryminału, co uczyniło mnie najmłodszym więźniem politycznym stanu wojennego. W III RP odmówiłem przyjęcia odszkodowania finansowego z tytułu pobytu w więzieniu, gdyż uważam się za ideowca miłującego swój kraj, a nie za kogoś, kto chciałby odcinać od swojej działalności jakieś kupony.
Więc nie pierdol mi tu farmazonów o mojej niby to aspołecznej i niepatriotycznej działalności.
Nie kupuj ani mojej „Słodka Polsko” – bo i o trójkątach seksualnych tam też piszę, ani „Spłacam dług” zrobionej ze Sławkiem Sikorą bo „kurwy”, „chuje” ścielą się tam setkami.
I powiedz mi ty Stefanie cały Batory, czy gdybyś się dowiedział, że twój autorytet zrobił kupę, przestałby on być twoim autorytetem?
I najważniejsze: To jest mój blog, moja przestrzeń.