O czym chcesz poczytać na blogach?

Bathory

eleni blog

Czarownice Darvula i Dorottya Szentes.

W 1600 rokunastapila smierc Ferencza. Wtedy Elizabeth pokazala rogi. Na samym poczatku pozbyla sie zawadzajacej tesciowej, nastepnie zajela sie pielegnacja wygladu zewnetrznego.W wielkich beczkach gromadzila krew sluzacych, ktora wykozystywala w dosc wyszukany sposob - do kapieli.

Przez kolejne 10 latzapraszala na swoj dwormnostwo mlodych dziewczat, ktore mordowala, by miec coraz wiecej "szlachetnej cieczy". Jednak pewnego dnia, jedna z niedoszlych ofiar hrabiny zdolala uciec. Opowiedziala wszystko, co dzieje sie w zamku Csejthe. Krol wegierski, Mathias, nakazal hrabiemu Cuyorgy Thurzo (kuzyn Elizabeth Bathory) dokonac najazdu na zamek. 30 grudnia 1610 rokuwladze dotarly do posiadlosci Bathory. Ich oczom pokazal sie przerazajacy widok - lezace w salonie zwloki kobiety, zupelnie pozbawionej krwi. Natomiast w innym pokoju zobaczyli jeszcze zywa dziewczyne z podziurawionym cialem. W lochach odnalezli uwiezionych kilka mlodych dziewczat. Niektore mialy juz okaleczone ciala. Poza tym, w poblizu zamku natrafili na okolo 50 zwlok.

Elizabeth Bathory zostala aresztowana, a w 1611 roku rozpoczeto proces przeciwko niej. Jednak hrabina nigdy nie pojawila sie w sadzie. Z kolei zeznawal Johannes Ujvary, ktory opowiedzial o zamordowaniu 37 niezameznych kobiet, z.

+Madness Is Worth A Thousand Kisses+

Bo nie chę kolejnych cierpien jakie przysporzyły mi tego typu osoby. Ciesze się ,że jednak mam przyjaciół(znowu o nich wspominam, ale bez nich nie wiem ,czy cokolwiek by sie w moim życiu zmieniło); którym moge zaufać i ufam,że jednak mnie nie zawiodą (choc ja nie raz sprawiła mim przykrosć- ale niech wiedza że nie było to umyślnie a wynikało że zwyczajnej mojej głupoty) .
W piątek mam nadzieję ,ze wyjdzie spotkanie i bedziem y dobrze sie bawily ,jak za starych dobrych czasów ...:P

skomentuj (1)
2006-06-14 19:06:35 >> Elżbieta Batory -inspiracja dla każdej dziedziny sztuki...

lizabeth Bathory urodzona w 1560 w jednym z najbardziej starych i najbardziej bogatych rodzin w Siedmiogrodzie. Miała dużo wpływowych krewnych - kardynała, książąt i kuzyna, który był premierem Węgier. Najbardziej sławnym był Król Stefan z Polski (1575- 86r.)

Elizabeth Bathory była węgierską hrabina panującą na terenach obecnej Słowacji w XVI wieku. Rzekomo była sprawczynią około sześciuset morderstw, jednak nigdy nie została za swe czyny skazana. Jej ofiarami były młode dziewczęta zamieszkujące sam dwór jak i okolice. A w ówczesnych czasach, status społeczny znaczył bardzo wiele. Bathory mogła wiec właściwie bezprawnie.

Filmowy blog Pipola !!!! - Onet.pl Blog

Do odległej planety wydobyta zostaje - uważana za dowód na istnienie Boga - starożytna religijna relikwia. Zabrany na pokład przedmiot jest przez jednych czczony, inni zaś nim pogardzają. Jednak kiedy owy artefakt ujawnia długo uśpioną rasę obcych, dar z nieba zamienia stację w prawdziwe piekło. Chaos jest natychmiastowy, rzeź niekontrolowana. Rozpoczyna się szturm gotowy rozerwać świat na strzępy. Widowisko, jakiego żaden człowiek nigdy wcześniej nie zobaczył.

W grę jeszcze nie grałem ,ale po tym filmie zagram. Film krwawy potwornie.

Moja ocena 6/10


pipol (09:13)
Cisza przed burzą !!!

05 sierpnia 2009
BATHORY

  Film historyczny (Czechy, Słowacja, Węgry)

Film oparty na legendzie otaczającej życie i śmierć hrabiny Elizabeth Bathory, znanej jako największej morderczyni w historii ludzkości. W przeciwieństwie do.

By Following The FREEZING MOON

Że posuwa się do przodu. Wczorajsze napierdzielanie jakims nażędziem przyprawiało mnie o bóle czaszki, ale jakoś to przebolałem. Jeszcze troche i będe miał już normalną sprawną łazienke!!!
P.s. Słonko nie czuj się zazdrosna, o tobie też myśle :*
Let the metal flow
Micz
northern-darkness 2004-06-08 10:33:33
skomentuj (2)


Father to son...
Ojcowie muzyki powoli odchodzą na drugą strone. Tak było z ojcem Death Metalu Chuckiem Schuldinerem, teraz stało się tak z ojcem Black Metalu. Quorthon -bo o nim mowa- założyciel i jedyny członek legendarnego Norweskiego zespołu Bathory, odszedł na zawsze. Miał dopiero 39 lat. Zostawił po sobie wielkie dziedzictwo w postaci swojej muzyki. Człowiek ktory przyczynił się do ukrztałtowania Black Metalu, utworzył gatunek zwany Viking Metalem odszedł. Niechaj Thor przeprowadzi cię przez tęczowy most i zaprowadzi prosto do Valhalli gdzie czekają na ciebie twoi bracia. Żegnaj Quorthonie...
Let the metal flow...
Micz
northern-darkness 2004-06-13 01:48:26
skomentuj (5)
Nadchodzi Wolność!!
Szczególnie jedna "małpa" staneła mi na drodze!! Znam ją tak myślałem ale coż okazuję się że "małpy" są małpami nawet te bardzo.

Maryja Testinowa. Co nam w (d)uszach gra. - Onet.pl Blog

Ludzi, koty, książki, mocną czarną herbatę z mlekiem albo delikatną białą i wstawac nie wcześniej, niż o ósmej. I muzykę, rzecz jasna od A do Z.
Czego słucham? No dobrze, wymienię, chociaż o połowie na pewno zapomnę ;-P Opeth, Anathema, The Doors, Kate Bush, Deine Lakaien, Katatonia, Patrick Wolf, Mozart, Bach, Bethoveen, Machler, Chopin, Jefferson Airplane, Slapp Happy, Led Zeppelin, The Beatles, Tomorrow, Dust, Lucifer's Friend, Sir Lord Baltimore, Placebo, Pater Bjorn and John, Arctic Monkeys, Joy Division, Orphaned Land, Dead Can Dance, Lifelover, Gogol Bordello, Marek Grechuta, Janis Joplin, PJ Harvey, Peter Hammill, Nick Cave, Primordial, Bathory, The Knife, Fever Ray, Death, Satyricon, Marianne Faithful, Joni Mitchell, September Malevolence, Idan Raichel Project, Mando Diao, Slayer, Avenger, Blue Oyster Cult, Siekiera, Goldfrapp, Skinny Patrini, Manu Chao, Ulver, Paradise Lost, My Dying Bride, Agalloch, Motorhead, The Raveonettes, La Roux, Celtic Frost, X Japan, Republika, Cocteau Twins, Jimi Hendrix, Queen, New Order, Blue Cheer, Lustmord, Siekiera, VNV Nation, MGMT... Wymieniac dalej? ;-)
Napisz do mnie