O czym chcesz poczytać na blogach?

Banknoty

flash.blog

Sie oczywiste)
-achh...nikt oprocz ciebie i milosci mnie nie rozumie..... malo tego...wiekszosc zeczy mnie doluje....smuci.... moze gdzies indziej znajde lepsze dla mnie otoczenie....
.hmm...wrocisz.... (stwierdzila madrosc)
-dlaczego tak sadzisz...
-mysle ze nie znasz swojej wartosci...dlatego jestes taki smutny...
-wartsci??
-tak....przypomnij mi....co zrobiles gdy szczerosc powiedziala ci ze jestes inny niz wszyscy....i jestes najbardziej nielubianym sposrod nas??
-nic....odszedlem i zaczalem plakac z rozpaczy...to glownie przyczynilo sie do podjecia mojej decyzji....
-wlasnie.....podam ci przyklad.... pewien wykladowca na uczelni wyciagnal banknot 20 dolarow i zapytal kto by chcial ten banknot...Ujzal las rak.w tej samej chwili kazal studentom opuscic rece... zaczal bluzgac te banknot najruzniejszymi wyzwiskami....i gniesc go....i ponownie zapytal.....kto chcialby dostac ten banknot....i znowu ujzal las rak uniesionych przez wszystkich uczniow.....znow kazal opuscic rece....poczal skakac po nim i rzucac im o podloge...wybrudzony i pognieciony banknot pokazal studentom po raz kolejny....i zno zapytal....kto chcialby ten banknot...i co ujzal.....
-las rak?? (powiedzial z niedowierzaniem smutek)
-tak wlasnie.....wiesz co chcialem pokazac ci na tym prxykladzie??
-wlasnie nie rozumiem..ale to smutne.....biedny.

banknoty

W wszelkim kancie na świecie mają swoje wady i zalety. Waluty osobnych kantów mają różną wartość, która decyduje o skali zdobytej danego pieniądza. Funty angielskie, dolary amerykańskie czy euro to szablonowo najmocniejsze dewizy świata, natomiast związane istnieje to ze stabilnością ekonomiczna obrębów. Każde one a te mocniejsze a słabsze dewizy są narażone na fałszerstwo. Jest to proceder publiczny utylitarnie na zupełnym świecie, i narażone są na owe kuriozalnie banknoty. Niektóre fabrykacji niedawny zbyt subtelne, ale tez wiele z nich nie różniło się na zwierzchni rzut oka od ekscentryku. Rzadko w pierwszym okresie banknoty były łatwe do podrobienia. Iżby temu łagodzić mennice zaczęły wdrażać w nie zabezpieczenie utrudniające te działania. Dość ogólne stało się użycie stygmatu wodnego a odpowiedniego papieru. Szereg banknotów posiadało często wprasowane paski metalu dystyngowanego. Każde te zabezpieczenia analizowały się w początkowym okresie, później fałszerze radzili sobie z tym problemem. 

Historia pieniądza cz.2

czwartek, 10 lutego 2011.

Mało mówi, praktycznie milczy. Mimo wszystko kocham ją nad życie! - bloog.pl

Bo kocha się za nic...(część 43)

poniedziałek, 11 października 2010 13:12

Kolejna część poświęcona mojej kochanej siostrzyczce Ance! Mówisz, że Twój humor lepszy dziś nie będzie---ja Ci mówię, że będzie:) Posłuchaj...

 

Jeden z najwibitniejszych ludzi na świecie rozpoczął swoje przemówienie trzymając w ręku dwudziestodolarowy banknot. Do dwudziestu osób na sali skierował pytanie:

-kto chciałby dostać ten banknot?

Ludzie zaczęli podnosić ręce. Spiker powiedział:

-mam zamiar dać ten banknot jednemu z was, ale najpierw pozwólcie, że coś zrobie...i zaczął giąć banknot. Pokazał zgnieciony banknot i zapytał:

-kto w dalszym siągu to chce?

Ręce znowu się podniosły.

-a gdybym zrobił to?-zapytał mówca i rzucił banknot na ziemię. Podeptał go i podniósł. Banknot był brudny i pogięty.

-a teraz kto chce te pieniądze?

ręce podniosły się po raz trzeci.

-moi przyjaciele odebraliście bardzo cenną lekcję. Nie ma znaczenia co.

wirtualny chłopiec

Chcę żyć jak człowiek
i umrzeć tu

szukam jednego
za rok za dwa za trzy za cztery za pięć
tego samego
od samej skóry po same kości
do końca
po głęboki grób
szukam miłości.

19:28, zucek19 , stare wiersze
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 czerwca 2006
Nasza wartość

Dobrze znany mówca rozpoczął seminarium trzymając w ręku dwudziestodolarowy banknot.Do  dwustu osób na sali skierował pytanie:” Kto chciałby dostać ten banknot?”. Ludzie zaczęli podnosić ręce. Spiker powiedział :”Mam zamiar dać ten banknot jednemu z was, ale najpierw pozwólcie że coś zrobię” i zaczął miąć banknot. Pokazał zgnieciony banknot i zapytał:” Kto w dalszym ciągu to chce ? ”Ręce znowu się podniosły .”A gdybym zrobił to?” -zapytał mówca  i  rzucił banknot na ziemię . Podeptał go butami i podniósł, był  pomięty i brudny .”A teraz kto  chce te pieniądze?”- ręce  podniosły się po raz trzeci.„Moi przyjaciele ,odebraliście bardzo cenną lekcję . Nie ma.

x. EVALUATION369 .x .Każda pomyłka prowadzi do sukcesu. - Onet.pl Blog

Jest dużo obrazków itp. Są one bardzo precyzyjnie wykonane.Robisz je sama i widać, że zależy Ci na tym, żeby były na wysokim poziomie. Może powinnaś zgłosić się do jakiegoś konkursu graficznego, bo bardzo ładne robisz obrazki itp :) Avek też jest świetny. 10/10pkt

Dodatki:
Jest ich mnóstwo. Jakieś konkursy, obrazki, ikonki, reklamki itp. Bardzo dobrze. 8/8pkt

Notki:
Notka z 25.07 jest... Jejku prześliczna. Aż pozwolę to sobie zacytować :

"...Refleksyjnie
Dobrze znany mówca rozpoczął seminarium trzymając w ręku dwudziestodolarowy banknot. Do dwustu osób na sali skierował pytanie:

- Kto chciałby dostać ten banknot?

Ludzie zaczęli podnosić ręce. Spiker powiedział:

-Mamzamiar dać ten banknot jednemu z was, ale najpierw pozwólcie że coś zrobię… - i zaczął miąć banknot. Pokazał zgnieciony banknot i zapytał:

o_.?

Strona główna 'Świat jest tak skonstruowany, ze kiedy zamykają się jedne drzwi, otwierają się drugie.'
Znany profesor rozpoczął wykład dla 200 osób, trzymając w ręku studolarowy banknot. Zapytał:
- Kto z was, chciałby dostać ten banknot? Wszyscy podnieśli ręce do góry.
Wtedy powiedział: - Dam go jednemu z was, ale pozwólcie, że najpierw zrobię to... I zgniótł banknot w ręku. Po czym znowu zapytał:
- Kto teraz chce ten banknot? Ręce nadal były podniesione. Profesor dodał:
- A jeśli zrobię tak?... I rzucił pieniądz na ziemię, podeptał i zgniótł. Podniósł banknot, teraz wygnieciony i brudny i znowu zapytał: - A teraz? Kto jeszcze chce te 100 dolarów? Ręce nadal były podniesione.
Wtedy profesor powiedział: - Nieważne, co zrobię z tym banknotem, prawda? Zawsze będziecie go chcieli, bo nie traci on swej wartości. To samo jest z nami. Często w naszym życiu jesteśmy deptani, gnieceni, czujemy się kompletnie bez wartości. Ale to nieważne, bo nigdy nie tracimy naszej wartości. Brudni czy czyści,.