O czym chcesz poczytać na blogach?

Bangalore

Molowo-Ksiazkowo - Thought for Food

, apparecchio_acustico , Molowo-Ksiazkowo
Link Komentarze (8) »
wtorek, 09 stycznia 2007


Grzeczna dziewczynka. Jej wartość przewyższa perły.

Lavanya Sankaran.
Czerwony dywan. Opowieści z Bangalore
/The Red Carpet. Bangalore Stories/.2006 (ind.)

Przeł. Katarzyna Komorowska. PIW.Seria: Spojrzenia

Bardzo ciekawy żeński głos współczesnych Indii. Może literacko nie najlepszy, lecz poznawczo wyśmienity.
Oto osiem opowiadań połączonych miejscem akcji - Bangalore, czy raczej Bengalooru (właściwa nazwa, do której powrócono dopiero po 60-latach niepodległości). Dolina Krzemowa Indii, miasto jeszcze do niedawna zagubione gdzieś na obrzeżach Karantaki, obecnie - stolica przemysłu komputerowego.
I dwie twarze Indii, dwie kultury ścierające się w jego centrum: tradycyjna indyjska, z obyczajem regulującym rytm ludzkiego życia, ze szczerą pobożnością, ale.

Nusa Tenggara

Się jeszcze jakiś plan wyjazdu... narazie wygląda tak (chyba, że okoliczności na miejscu spowodują modyfikację...):

30 czerwca - Mumbai - lądujemy 23:00 (19:30 polskiego czasu):
1 lipca – Mumbai -Zwiedzanie miasta. Nocny pociąg do Arungabad
2 lipca – Arungabad - Zwiedzanie Ellora i Ajanta
3 lipca – Arungabad - Zwiedzanie Ellora i Ajanta. Nocny pociąg do Kalyan
4 lipca – Goa – dzienny pociąg na Goa
5 lipca – Goa – zwiedzanie Goa
6 lipca – Goa – przejazd do Hospet/Hampi, Zwiedzanie Hampi
7 lipca – Hampi – dalsze zwiedzanie + okolice
8 lipca – Hampi – Hampi cd. nocny przejazd do Bangalore
9 lipca – Bangalore – miasto i przejazd do Mysore
10 lipca – Mysore – zwiedzanie + park narodowy
11 lipca – Ooty – przejazd do Ooty
12 lipca – Ooty - Przejazd Toy Train (kolej zębata) do Coimbatore, przejazd do Kochin
13 lipca - Kochin – zwiedzanie
14 lipca - Kochin – Kochin i przejazd do Alapuzy
15 lipca – kanały wodne w okolicach Kollam
16 lipca – Varkala – łapiemy oddech:) trochę odpoczynku
17 lipca – Kumily – rezerwat przyrody Periyar – dzikie zwierzęta
18 lipca – Kumily – cd rezerwatu, przejazd do Munnar
19 lipca – Munnar –.

Rudazazji w Ameryce Południowej

Tresci:
Disposable vomit bags are available on request in case of need, as a considaration to fellow diners.

Zabraklo mi slów na komentarz...

Knajpa pelna ludzi, zarówno tubylców jak i bialasów. Siedze z nosem w palmie, nie mam ochoty na nowe znajomosci chwilowo. Od Australijczyków w Kochi nie rozmawialam z zadnym westrnersem, nie liczac krótkiej pogawedki z Gell w munnar. I dobrze mi z tym. Na razie jestem nietowarzyska. Kiedys mi minie. A póki co tylko me, myself and India.

Jutro wyprawa na swiete wzgórze, o którym dzis czytalam w Hindu Time, ze niedlugo zostanie rozdeptane przez pielgrzymów i nocna podróz do Hampi. Za porada Gosi odpuszczam sobie Bangalore, które kusi mnie troche siecia kawowa Baristo. Ale jechac do Bangalore tylko by sie napic latte i zjesc muffina? Bez przesady. No dobra, tak naprawde to szkoda mi tej biblioteki z papirusami, na których jest ponoc zapisany los kazdego czlowieka. Ale tak se mysle, jak tam jest zapisane, ze w wieku 30 lat umre na trad, to moze sie obede bez tej wiedzy?;)
rudawazji 2004-07-03 18:53:45
skomentuj (1)


tak bym chciala by to byl nocny koszmar, z ktorego mozna sie obudzic...


Nitka...
Wlascicielka najpiekniejszej skóry na swiecie, smaglej, gladkiej i nieskazitelnej, przedmiot serdecznej zazdrosci calej zenskiej czesci naszej paczki. Kiedys, gdy w.

...a stranger in Asia

Badanie (surwej) wsród pracowników, mający na celu ocenę ich upodobań. Przy okazji okazuje się, że prezes nie powinien jeść flaczków, bo ma nadciśnienie.

Przez ten cały czas, grupa robocza chodzi do baru we własnym zakresie.

Wreszcie, zostaje zdewelopowana i wdrożona globalna aplikacja pozwalająca na wcześniejszą rezerwację dań, wybranych z menu dostawcy wyłonionego w drodze przetargu. Tak się składa, że jest to nasz bar przy Akademiku Fizyki UW. Jedyną nierozwiązaną kwestią jest kontakt miedzy biurem, a barem (ktoś musi zadzwonić i sprawdzić, czy bar działa). Po naradzie, podjęta zostaje decyzja o wynajęciu kontraktora zlokalizowanego w Bangalore, Indie, który odpowiedzialny będzie za telefoniczny interfejs pomiędzy globalną aplikacją, a barem na Fizyce. Opracowany zostaje również biznes-proces pozwalający pracownikom na rozliczenie kosztów kotleta za pośrednictwem aplikacji BRAMS. Wymaga to co prawda dostarczenia (oprócz formularza elektronicznego) także faktury oraz zaświadczenia o jej autentyczności w trzech kopiach, podpisanych długopisem (czerwonym!) przez szefa działu. Zarząd uznaje, że w imię racjonalizacji oraz oszczędności pracownicy pogodzą się z tym utrudnieniem. Biznes-proces zostaje wdrożony (szkolenia, instrukcje), aplikacja zostaje oddana do użytku, kontraktor w Bangalore rownież (chociaż nikt się.

World of Polly >> Dodatki,instrukcje & sweet zamoffionka :) - Onet.pl Blog

O stronie wraz ze stronami podobnymi, stronami odwołującymi się do podanej, a również ich kopii oraz podświetlanie szukanych terminów, które znajdują się na stronie.

Mój opis:Google Toolbar jest bardzo przydatny. Nie musisz wpisywać na pasku adresu www.google.pl lub szukać link do nich w ulubionych! Google masz w zasięgu ręki. Wystarczy, że odrazu wpiszesz hasło, które chcesz wyszukać, ponieważ Google są w pasku narzędzi :) 

.:Polly:. (08:00)
2 Nie jest tak źle :)
Czcionki
 1. Czcionka z Blinków(Baby Blocks)
 2. Baby Kruffy
 3. Baby Jeppers(można powiedziec że Hińska)
 4. Calaveras(z czaszkami)
 5. Nightsky(z gwiazdkami)
 6. 4 My Lower(z serduszkami)
 7. Kinkie(z serduszkami)
 8. Baloons(w balonikach)
 9. Birickletter(na murze)
 10. Almonte(opsypane śniegiem)
 11. Bumbazoid(baloniki w kształcie liter)
 12. m47(czcionka do podpisów na zamówieniach)
 13. Branching Mouse(z diddla)
 14. Walt Disney
 15. Bangalore(czcionka do podpisów)
 16. CAC Pinafore(fajna do nagłówków)

shah rukh khan i kajol - Onet.pl Blog

Wspomniałpodczas podróży na plan zdjęciowy. Powiedział, żenie przeszkadza mu17-godzinna przerwa bez dymka, jaką musiał sobiezrobić na pokładziesamolotu. Więc równie dobrze na co dzień takżemógłby nie sięgać popapierosa.

Pierwszego papierosa SRK zapalił w wieku 22 lat i pali już prawie drugie tyle.

30 lipca 2008
Shah Rukh otrzymał pogróżki od terrorystów
<script language="JavaScript"></script>

Zaledwie24godziny po serii wybuchów, które wstrząsnęły dwoma większymiindyjskimimiastami, Ahmedabadem i Bangalore, odpowiedzialni za nieterroryściobierają nowy cel.

Niedawne zamachy postawiły wstangotowości cały naród. W wyniku serii kilkunastu ataków zginęło 49osób,a ponad 160 zostało rannych. Terroryści jednak niezamierzajązaprzestawać swoich działań – w niedzielę wystosowalikolejneostrzeżenie. Tym razem celem nie jest żadne miasto, leczmuzułmańscyaktorzy Bollywood. Indyjscy Mudżahedini – bo to oni sąodpowiedzialniza zamachy – twierdzą, że udzielanie się tych artystów windyjskimprzemyśle rozrywkowym jest wbrew islamowi. Na szczycie ichlisty jestczterech największych Khanów – Shah Rukh Khan, Aamir Khan,Salman Khani Saif Ali Khan. Aktorzy otrzymali.

Opowieści z Plecaka

Masażowi, po czym schodzi po schodkach do prywatnego basenu. Siły zregenerowane, więc jest czas na politykę. Po gorącej naradzie król obserwuje z ukrycia przedstawienie. Przez mały otwór ogląda z zaciekawieniem ruchy tancerek wirujących na błyszczącej czarnej podłodze. Po tym dniu pełnym wrażeń udaje się na spoczynek. Korzysta z umyślnie zbudowanej toalety męskiej i kładzie się na swoim wspaniałym leczniczym łożu wykonanym z 64 gatunków drzewa. Śni o swoim królestwie, którego kres nadejdzie w XVIII w. …

Po obejrzeniu każdego zakamarka pałacu, przejściu bosymi stopami ogrodową ścieżką wyłożoną ostrymi kamykami, pozujemy do zdjęć z indyjską wycieczką z Bangalore.

“Could you stop at a banana shop?”

Prosimy kierowcę o postój. Właśnie minęliśmy stragany z dorodnymi bananami. By dojść do handlarzy musimy minąć szkołę. Co tu się dzieje…? Roześmiane i rozkrzyczane dzieci witają nas i cieszą się na nasz widok. Niesamowite. Co jedno to ładniejsze. Buzie jak z obrazka. A bananki były wyśmienite…

Z notesu podróżnika…

Ceny:

 • śniadanie dla 3 osób w nowym hotelu Melody (Kanyakumari) – ok. 400 Rs.
 • wstęp do pałacu Padmanabhapuram – 200 Rs.