O czym chcesz poczytać na blogach?

Ballada

wilczy skowyt

Stałoby się, gdyby przeprowadzono reformę przewozów pasażerskich, zwiększono by liczbę pociągów, a w każdym z nich liczbę wagonów. cóż stałoby się, gdyby podniesiono standard przedziałów, lub co gorsza wymieniono kolejowy tabor na nowszy. gdzie mieliby spełniać się wieloletni mistrzowie kolejarskich sztuk walki, bożyszcza tłumów, autorytety dzieci.

 polska kolej do zmian podchodzi raczej sceptycznie, możemy zatem liczyć na spokojny sen ;o)

 

 

 

 

07:59, wilczyskowyt , 3. ballada wagonowa
Link Dodaj komentarz »

njnowak | Natalia Julia Nowak

Strof o krzyżowych rymach, aczkolwiek zdarzają się również teksty przypominające krótkie formy teatralne (chodzi mi tutaj o wiersze “Pierwiosnek” i “Kurhanek Maryli”, które posiadają podział na role i wyraźną informację, kto wypowiada dany fragment dzieła).

W “Balladach i romansach” zwracają uwagę aluzje do twórczości innych autorów. Utwór “Romantyczność” zawiera motto zaczerpnięte z dramatu Williama Szekspira, zaś “Rękawiczka” jest wyraźnie oznaczona jako powiastka nawiązująca do “Rękawiczki” Friedricha Schillera.

Otwierająca tomik ballada “Pierwiosnek” to zapis rozmowy tytułowego kwiatka z tajemniczym Ja. Bohaterowie dzieła dyskutują o tym, czy przedwczesne zakwitnięcie Pierwiosnka było rzeczą słuszną i czy krótkie, ekscytujące życie jest lepsze od długiego, ale nudnego. W “Romantyczności” narrator (nie podmiot liryczny!) przedstawia poruszającą scenkę - uznana za obłąkaną Karusia rozmawia ze swoim zmarłym ukochanym, którego nikt, oprócz niej, nie widzi.

Ballada kończy się nieprzyjemną wymianą zdań między dwoma obserwatorami zdarzenia: starym racjonalistą i narratorem, zwolennikiem romantyzmu. Ten pierwszy wyśmiewa wiarę w.

Blog o muzyce Łukasza Jana Dziedzica ( Red Medium)

2011-11-07 Na stronie -oficjalnej pobieralni
mp3-jek
Łukasza Jana Dziedzica ( Red Medium) pojawiła się ostatnio trzecia odsłona z powstającego z opóźnieniem z powodów ogromnych kłopotów zdrowotnych artysty albumu pt."X".Po pierwszym zaskakującym i monumentalnym brzmieniowo "Ufo nad Rybnikiem (Nawet najmniejszy znak) i drugą, będącą  parodią i pastiszem muzyki disco polo "Tragedią i dramatem Discopolowca" jako trzeci do pobrania lub odsłuchu pojawił się w mp3 utwór zatytuowany "Nad wodą". Jest to ballada rockowa, nagrana na gitarach klasycznych oraz oczywiście wokalem Łukasza.Utwór można pobrać ze strony : lukasz-dziedzic.mp3.wp.pl/  . Opowiada on w swej treści dramatyczną historię dwojga kochanków, którzy zwykli spotykać się w jednym , szczególnym dla nich miejscu-nad otoczonym trzciną i zaroślami stawem.Jest to historia nieszczęśliwej miłości, której dramat podkreśla zrealizowany w zamglonej atmosferze videoclip, który można zobaczyć oczywiście bezpłatnie na  portalu you tube pod adresem : www.youtube.com/watch .
Album "X" z utworu na utwór wydaje się być.

Freee Energy - brak - bloog.pl

How many roads most a man walk down
Before you call him a man ?
How many seas must a white dove sail
Before she sleeps in the sand ?
Yes, how many times must the cannon balls fly
Before they're forever banned ?
The answer my friend is blowin' in the wind
The answer is blowin' in the wind.

Yes, how many years can a mountain exist
Before it's washed to the sea ?
Yes, how many years can some people exist
Before they're allowed to be free ?
Yes, how many times can a.

I na pewno wiesz, że nie szata zdobi człowieka.. -
To powiedziawszy młody człowiek mocno pocałował umorusaną dziewczynę..

Wiecie co było dalej? Wszystko było jak w bajce; tato dziewczyny szybko wyzdrowiał, a za parę lat już był dziadkiem..
I żyli naprawdę szczęśliwie..Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,978958,trackback

komentarze (29) | dodaj

ballada o planecie

niedziela,

Szymoki Blog

Kina „Ballada” czekały wyjątkowe niespodzianki. Gościem specjalnym był profesor Janusz Cisek, dyrektor Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, a równocześnie konsultant historyczny filmu. Na premierę przybyła także grupa rekonstrukcyjna Bitwy Warszawskiej „Strzelec”, która statystowała na planie filmowym. Jednak to nie koniec atrakcji. Profesor ufundował specjalne nagrody dla publiczności zgromadzonej w kinie „Ballada”.

Tuż po 20.00 Janusz Cisek przywitał zgromadzoną publiczność i opowiedział o swoim udziale w realizacji filmu oraz o Bitwie Warszawskiej jaki wydarzeniu historycznym. Wspominał, jak bliskie jest jego sercu kino Ballada, gdzie w latach młodości często gościł jako widz. – Przez 40 kilka lat zapoznawałem się z tym kinem i właściwie niewiele się tutaj zmieniło. Zawsze dobre filmy, zawsze wspaniała atmosfera i z tą okazją, którą dzisiaj będziemy mieli nadzieję celebrować, warto się zapoznać. To jest pierwszy film w 3D. Jest to zrobiony przez znakomitego reżysera film, który pokazuje jedno z najważniejszych wydarzeń w naszych dziejach, zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej- mówił tuż przed premierą w „Balladzie” prof. Janusz Cisek.Przed seansem odbyło się losowanie nagród: były albumy, płyta, kubki i czapeczki.
Na pewno na długo.