O czym chcesz poczytać na blogach?

Bagaż podręczny

Marek w tropikach

Muszą być najwyższej jakości, dwa zeszyty i pióro, okulary przeciwsłoneczne, książkę (w miękkiej oprawie), filtr na obiektyw, szmatkę do obiektywu, portfel i jeszcze kilka drobiazgów. I niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego całość waży jakieś osiem kilogramów i jest niewiele lżejsza od bagażu głównego? Bo zapomniałem, że wszystko waży.

Plecak rozpinany na całej długości ułatwia pakowanie i wyszukiwanie ulubionych gaci.

Zasada numer trzy – zabierzcie jak najmniejszy bagaż główny. Oczywiście ideałem jest podróżowanie tylko z bagażem podręcznym, spełniającym normy linii lotniczych. Taki też był mój zamiar. Jest to jednak dość trudne. Po pierwsze trzeba kupić plecak, który jest wystarczająco pojemny, a równocześnie akceptowany przez przewoźników. Obecnie podróżuję z Caribee Short Hop 55. Teoretycznie jest on minimalnie za.

Dyskopatia - jak żyć z chorobą? - Onet.pl Blog

Się na sali odpraw czy w drodze z terminalu do samolotu.

 

Dyskopato, patrz pod nogi :)

Na koniec ważna podpowiedź. W samolocie znajdują się miejsca, w które wkładamy bagaż podręczny. Większość podróżnych ładuje jednak 10-kilogramowe walizki na półki nad siedzeniami. Dla osoby cierpiącej na dyskopatię nie jest to dobre rozwiązanie - podniesienie walizki, wygięcie się podczas wciskania jej na półkę - wszystko to może się skończyć atakiem bólu. Jak możemy.

________________ Neminis _______________

Megabajtów ;-) … Oczywiście zapakować muszę też ubrania, pościel – nie wiem, jak ja to zmieszczę. Prawdopodobnie 120 litrów to za mało i walizy na kółkach będą dwie – ta druga, stara, jeszcze się do czegoś nadaje, choć ma urwaną jedną rączkę… Walizy pójdą do luku bagażowego, laptop pojedzie ze mną, jako bagaż podręczny.

Również w czwartek, dostałem informację od dr Mirki, że wynajęła dla mnie mieszkanie w pobliżu Instytutu – bardzo wygodne, sześć minut drogi do miejsca pracy (piechotą). Jest łazienka z wanną (kaczuszki nie ma), kuchnia, dwa pokoje, centralne ogrzewanie i możliwość.

Polatamy

Bywają niebezpieczne, jednak zwykle nie są groźne. Jeśli już ktoś ucierpiał w czasie turbulencji, to dlatego, że nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jedną z podstawowych zasad doświadczonego lotnika jest: „siedząc w fotelu miej pas zapięty”, najlepiej podczas całego lotu.Oprócz tego, bagaż podręczny najlepiej jest umieszczać pod poprzedzającym fotelem (nie jest to możliwe gdy zajmujemy pierwszy rząd foteli). W górnych schowkach nie powinno się umieszczać przedmiotów ciężkich. Bagaż tam przechowywany nie może przekraczać dopuszczalnej przez przewoźnika wagi (zwykle ok. 5 – 9.

Lysandry przypadki w krainie ludzi - Onet.pl Blog

Z Paryża. Mieli na pokładzie osobę, która wymagała natychmiastowej hospitalizacji. Zatem polecieli do Montrealu czy innego Toronto (w każdym razie do Kanady), coby tę osobę do szpitala odstawić i stąd to całe zamieszanie. Całą drogę do Paryża przespałam. Na de Gaulle'u znów nam bracia Francuzi bagaż podręczny przetrzepali. Zapomniałam wyjąć z plecaka emulsję do opalania. Mało brakowało, a pan byłby mnie aresztował. Pani ma butelkę z wodą w plecaku! Nie mam (pustą butelkę wyrzuciłam przed wejściem do samolotu w Hawanie). Albo perfumy! Ależ skąd (po co mi perfumy na Kubie?). Proszę.

My world. - Onet.pl Blog

Drogę. Obowiązkowo kupiłam 2 paczki żelek, 1 czekoladę i coś do picia. Powinno starczyć natomiast kiedy będziemy już w LA., To będę musiała się udać po prowiant do samolotu, którym będziemy lecież aż do Europy. Po powrocie do domu zaniosłam duża walizkę wyładowaną ubraniami, spakowałam bagaż podręczny do którego włożyłam prowiant,dokumenty i aparat, dodatkowo wzięłam jeszcze torbę przez ramię w której mieścił się laptop. Po jakimś czasie na dół zaszła Jess ze swoimi torbami.

-Gotowa na jutrzejszy lot ?-Zapytała.

-Nawet.. Pozwiedzamy nowe ciekawe miejsca, zabytki. A.