O czym chcesz poczytać na blogach?

Baden baden

aguusiiaa blog

aguusiiaablog - archiwum: sierpień 2007

STRONA GŁÓWNA


BLOG

Oaza... :D

Wakacje już się dawno zaczęły i wypadało wyjechać gdzieś na pare dni. A najlepszym miejscem jest oczywiście Oaza koło Ścinawy :D Oaza do końca życia będzie dla mnie magiczna... tylko tam moge odpocząć od wszystkiego :) I rzeczywiście wypoczęłam, troche się opaliłam, troche się popluskałam czyli - jak to mawiał świętej pamięci Dzidek - baden baden! :D Czas umilały nam: towarzystwo mojego Miśka, nocne pogaduchy babci (przez sen oczywiście) oraz koncert Janowskiego (prowadzący z "Jaka to melodia" - nawet fajnie śpiewał). Niestety 10 dni wakacji szybko zleciało i trzeba było zbierać manatki i wracać. Miałam iść od dzisiaj do pracy, ale życie jest życiem i wszystkie plany mi sie pokrzyżowały :/ Trudno...
We wrześniu planujemy jeszcze z ekipą mały wypad do Pszczewa nad jeziorko - myślę, że będzie superaśnie :D


2007-08-20 19:52:47 skomentuj (8)


dupe.r.elle.w.sko.rupieLink :: 25.06.2008 :: 02:17
wciąż po tej samej stronie. po swojej stronie.
tylko, że już w innym kierunku patrzę.

niczym przetwórnia, przetwarzam obrazy świata.

próbuje utkać nowe.


(2)


Link :: 29.06.2008 :: 19:56
baden.baden

Po raz kolejny, nieco się oburzyłam. Jakież to niebywałe. Oburzenie. Tak mi lata jakoś mijają i chociaż każde następne lato jest inne od poprzedniego, to jednak podobne. W pudełku z papierowymi wspomnieniami leży sterta listów, datowane do 2005 roku, bo potem przychodziły tylko maile i/lub ulotne smsy.
Dobrze. Nie będę musiała ich czytać wnukom.

Gdzieś w powietrzu z lampką wina, spotyka się dźwięk saksofonu. Dym z papierosa rozchyla swe wrogie usta. Wżera się w zmęczony monitor. A ten nie ma jak uciec.
I jak jest? Powiem ci, niewesoło. Znów szare obietnice przykryły rzeczywistość. NIE! To wiara, naiwność czy ostatnia deska ratunku? I co my tu tak...
Ponarzekamy? Kochamy. Robić to.

A.

Spoko, damy rade dotrzec do Maroko!

Jak to tak naprawde ma wyglądać, ale za to z ogromem wiary, optymizmu i wielką niecierpliwością wychodzimy naprzeciw przygodzie i własnym marzeniom :)
Wow, no to napisałam, wyszło zdaje się patetycznie, ale w końcu i chwila niecodzienna, więc komu jak komu, ale mi wolno ;)

Tak ze spraw organizacyjnych, proszę nie wierzyć wszystkiemu, co w notce inauguracyjnej napisane, szcególnie ten ustęp o wielbłądach mocno przesadzony, przecież dziesiątki wielbłądów to ja za sam kosmyk Izy wezmę, więc za całą  niechybnie szejkiem zostanę ;P

Podpisano: Szyma

spokomaroko 2008-08-11 13:33:54
skomentuj (5)


22.35, mini smsowa relacja od Szymy:

Juz dotarlysmy do granicy francuskiej w Baden Baden i szykujemy sie do snu w namiocie bez sledzi:) Jechalysmy chwile TIR-em- czadowo!:> ogolnie super, tylko kierowcy gadaja a my padniete;D
spokomaroko 2008-08-14 22:38:11
skomentuj (1)

sms od Izy:

Po nocy spedzonej na stacji benzynowej, spiac konspiracyjnie za lada stoiska z kawa i ciasteczkami, po kilkunastu godzinach udalo sie znalezc stopa do Bordeaux!!:)
spokomaroko 2008-08-16 12:36:46
skomentuj (3)

jest taka sprawa...

Jako ze temat bliski rowniez naszym kinomaniaczkom podrozujacym wlasnie po Europie, pozwole sobie wkleic linka do petycji zglaszajacej sprzeciw wobec planom zamkniecia kina Luna oraz Iluzjon...

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=3248
.

Teka Stańczyka

Petrowicz – cień Ministra Skarbu, Karl Gregor Habsburg – cień Ministra Wojny, Piotr Wolecki – cień Ministra Kultury. Gabinet nie zawiera odpowiednika Ministra Sprawa zagranicznych, którym obecnie jest sam Cesarz i Król Franciszek Józef II. Opozycjoniści tłumaczą ten fakt dobrem Monarchii.

Rządząca koalicja określiła inicjatywę opozycji jako rozbawiającą i nastawioną tylko na zyskanie rozgłosu, a sam gabinet cieni nazwała “Rządem Biura Cieniasów”. Skład gabinetu cieni rządząca Koalicja AWPD-Posłowie Niezrzeszenie oceniła równie negatywnie jak opozycja rząd, zarzucając niektórym jego członkom niekompetencje, nieudolność czy niepohamowaną rządzę władzy. Warto wspomnieć, że Pan Piotr de Burg von Baden zapowiedział wniesienie sprawy do sądu przeciw Premierowi Miklosowi Vay, za jego wypowiedź według, której Pan de Burg von Baden opuścił po wyborach parlamentarnych szeregi Austro-Węgierskiej Partii Demokratycznej jakoby z powodu nieotrzymania żadnego stanowiska w rządzie. Pomimo tego Premier Miklos Vay powiedział, że cieszy się z powstania alternatywnego rządu ponieważ według niego wzbogaci to Austro-Węgierską demokracje.

Trudno na dzień dzisiejszy oceniać rolę i znaczenie nowo utworzonego gabinetu cieni, jednak sam fakt jego powstania w tak licznym składzie może wskazywać na konsolidację i wzrastanie w siłę opozycji skupionej wokół Liberalnej Partii Austro-Węgier i osoby jej przewodniczącego Pana Riccardo von Rotberga.