O czym chcesz poczytać na blogach?

Badanie nasienia

yours blog

- Liczba.

- Co, liczba?

- Liczba. Nie cyfra, tylko liczba.

- Cyfra to nie jest tylko, proszę pana, taki kanał telewizyjny, a ja pytam pana o rok urodzenia.

- …ściedziesiąt osiem – syczę przez zęby.

- I pan do kogo?

- Do pani doktor Klepaczyńskiej.

- Na badanie spermy?

W kolejce za mną już trzy osoby. Doszła.

Siedmiogłowy smok, a ja się czuję jak dziewica wystawiona mu na pożarcie.

- Ma ubezpieczenie, tak? A konkretnie?

-…

- Ach, tak. Dobrze, to zrobimy kompleksową analizę nasienia. I przy okazji na bakterie, tak? Beztlenowce?

- Nie, nie trzeba – wtrącam czerwony ze wstydu.

- Ale ma pan w pakiecie, można przy okazji na bakterie zrobić – surowym głosem upomina mnie.

Miejsce dla moich myśli...

Inaczej,nie zastanowią się nad tym co mówią,przypomina mi się kolejna akcja tego typu,w szpitalu gdy stałam sobie do rejestracji żeby zrobić rentgen,pod ścianą siedziała na wózku inwalidzkim starsza kobieta z oddziału razem z pielęgniarką podejrzewam,że też przyjechała na badanie.Korytarz pełen ludzi a ta wypaliła na cały głos "patrzcie,taka młoda,taka ładna a ledwo na nogach się trzyma".Nie wspomnę o tym,że cała uwaga nagle została skierowana na mnie a ja czułam się jakbym stała tam nago.Okrutne są tego typu uwagi,boli jak diabli,bo przecież zdaję.Comic sans ms,sans-serif;">Po wizycie u pani ginekolog wróciłam z informacją,że muszę mieć owulację skoro mam regularny okres tylko prawdopodobnie wciąż nie trafiliśmy w "TEN" moment,bo za bardzo się denerwuję i za bardzo chcę zajśc w ciążę.Lekarka kazała mężowi zrobić badanie nasienia,jako,że jest spawaczem i być może On ma problem z żołnierzami...Dostałam też receptę na Duphaston na 3 miesiące jednak nie wykupiłam go.Jeszcze nie czas,poczekam na 30 marca czyli wyniki kariotypów,potem zbadamy nasienie,swoją drogą mąż za tą przyjemność będzie musiał.

Na przekór przeciwnościom! - Onet.pl Blog

Specyfiki
D ma zamówić dzisiaj Proxeed - specjalny zestaw witamin, opracowany specjalnie dla mężczyzn na poprawę nasienia. Nie jest tani, bo miesięczna kuracja kosztuje ok 300zł a musi ją brać minimum 3 miesiące, ale spróbujemy. No i smaruje dwa razy dziennie specjalną maścią kółeczka :) Zdaję sobie sprawę, że to działanie objawowe i nie zlikwiduje przyczyny ale w tej chwili najważniejszy jest skutek. Jutro pobranie krwi na hormony, badanie nasienia a w poniedziałek USG i konsultacja wyników. Rewelacji się nie spodziewam, chcę wiedzieć.
Prawdopodobnie drugą opinię innego lekarza zasięgniemy w klinice w Białymstoku lub Katowicach, zobaczymy.

Mam straszny bałagan w mieszkaniu :) dni tak szybko lecą..

wyobcowana - Onet.pl Blog

Na pocztę isć. Ostatnio się spóźniłam bo w banku byłam to wielkie halo, ze parę minut przyszłam później. Co za głupia robota! Czas chyba się rozglądać za czymś innym.
Dzidziusia dalej nie ma. Ze mną wszystko ok, robiłam badania różne, został Mąż. Miał juz dawno isć na badanie nasienia, ale jakoś zawsze mu nie po drodze. Ja wiem ze to może i nieprzyjemne badanie, no ale kurcze ja się rozkraczam przed obcym facetem i jakoś nie robie z tego problemu.....Coraz częściej gdy widzę ciążowe brzuszki to robi mi się smutno i jakos tak przykro....