O czym chcesz poczytać na blogach?

Badanie moczu

Anai - Onet.pl Blog

Swego czasu mój piesio zachorzał i weterynarz polecił mu zrobić badania, celem stwierdzenia co mu właściwie jest. Między innymi było badanie moczu. Po dłuższym namyśle nad sposobem pobrania próbki... udało mi się tego dokonać bardzo wczesnym rankiem, w krzakach, do słoika..... litrowego....

Spakowałam z-ręcznie wykonaną próbkę celem dowiezienia.

Grzegorz Ciepluch

Lekarka tybetańska na podstawie krótkiego badania pulsu dokładnie określiła pacjentce, że jest w trzecim tygodniu ciąży – co potem potwierdziły analizy.

Badanie moczu jest unikalną metodą medycyny tybetańskiej – żaden inny system medyczny nie osiągnął w tej dziedzinie takiej perfekcji i precyzji. Jest to jedyny chyba.

nasz ślub - Onet.pl Blog

Z cytryna cała szklanka,pobrali mi krew w 7 min wypiłam(i musze przyznać że bardzo dobra była i wypiła bym raz jeszcze)Ani razu mnie nie mdliło po godzinie znowu pobrali krew i do domciu na śniadanie.Jutro wyniki.Dziś odebrałam wyniki z krwi i moczu trochę tam poobniżane,poszukałam na necie i może być anemia ale zobaczymy co powie Pan doktor 7 maja na wizycie Dziś rozpiera mnie energia cały dom posprzatałam,zaczełam robić obiad.I może potem spacer trzeba korzystać z ładnej pogody.Więc badanie którego tak się bałam mam za sobą  bardzo się ciesze.

Dzis tak krótko myśle co by tu  robić bo zbliża się weekend majowy.Ale narazie nie mam pomysłów

kotka25 (13:13)

Oblicze schizofrenii...

Tę całą opiekę psychiatryczną to bym wysłała ekspresem do piekła.Z pierwszego psychiatryka wyszłam z ostrym zapaleniem pęcherza i lekarz pierwszego kontaktu chciał mnie od razu brać do szpitala, gdy zobaczył wyniki badania moczu, dziwiąc się, że jeszcze nie gorączkuję. Gdy mama interweniowała, że przetrzymuję mocz ponad dobę, bo trudno mi skorzystać z toalety odrażająco brudnej i bez zamknięcia od środka, to pieprzona ordynator przekonywała ją, że oni dokładnie.I wybuchł. Jest teraz niedostępny. Oni to zrobili. Jest im nie na rękę, że w stanach wzburzenia dostaję pomoc w formie uspokojenia po rozmowie z terapeutą. Oni chcą, bym była jak najdłużej w stanie silnych emocji, wtedy mają doskonały materiał do badań. Wieczorem bolała mnie głowa - dowód, że próbowali się dostać do mojego umysłu.

Myślę, żeby wyjechać gdzieś, daleko. Może K... Wynajmę pokój w hotelu i pomieszkam tam trochę, może ich zmylę, może mnie nie znajdą, a.

Szybowce & szybownictwo – blog

Te badania można zrobić gdziekolwiek indziej. W przeciwnym wypadku na ul. Prądnicką trzeba będzie udać się dwa razy – raz na badania i następnego dnia po odbiór orzeczenia lotniczo-lekarskiego. Ja przyszedłem ze gotową morfologią i badaniami moczu.

Całość badań trwała około 50 minut. Po wejściu do gabinetu i przedstawieniu sprawy panu lekarzowi zostałem odesłany ze skierowaniami na badanie EKG oraz audiogram. Badanie EKG wykonuje się na pierwszym piętrze tego samego budynku w pokoju 013 i jeśli nie ma kolejki to trwa ok. 5 minut. Wynik dostajemy od razu.

Audiogram wykonuje się w gabinecie badania słuchu na al. Słowackiego 58.

Pies najlepszym przyjacielem człowieka

Weterynarii. Powtarzające się napady należy jak najszybciej zahamować.

Wiele chorób nerek, wątroby i zaburzeń metabolicznych można w ciągu paru godzin potwierdzić dzięki badaniu morfologicznemu i biochemicznemu krwi, a także badaniu moczu. Jeśli jest taka możliwość, warto zrobić tomografię komputerową mózgu i EEG.


Konsekwencje napadów epilepsji

Najbezpieczniej. Jeśli suczka ma urojoną ciążę, należy poczekać z zabiegiem dwa miesiące od jej skończenia, natomiast po ciąży i porodzie 6–8 tygodni.

Przygotowanie do operacji jest takie samo jak przy kastracji, czyli warto wykonać badanie krwi na parę dni przed planowanym zabiegiem. Suczka musi być na czczo.

Po wprowadzeniu pacjentki w narkozę chirurg nacina powłoki brzuszne od pępka w stronę spojenia łonowego, na długość paru centymetrów i przez taki otwór.