O czym chcesz poczytać na blogach?

Badania prenatalne

Streszczenia, recenzje i to czego potrzebujesz. - Onet.pl Blog

Sekwencji zasad ułożonych w grupy po trzy (kodon) wzdłuż cząsteczki DNA; sekwencja ta tworzy kod genetyczny. Czynności genów mogą ulec zmianie wskutek zmian (mutacji) sekwencji zasad. Regulacja działania genu dokonywana jest przez sąsiadujący, czy nawet daleko położony, odcinek cząsteczki DNA. Badania prenatalne (czyli diagnostyka prenatalna) polegają na rozpoznawaniu wad i ciężkich chorób płodu w stosunkowo wczesnym okresie ciąży. Przeprowadza się je różnymi technikami, takimi jak amniopunkcji, biopsja trofoblastu, USG, badanie krwi pępowinowej i tzw. test potrójny. Diagnostyka tego typu -.Dziedzicznych udało się ustalić, który gen - czy odcinek genu lub genów - jest za tę chorobę odpowiedzialny. Według schematu Celem genetycznych badań prenatalnych jest określenie liczby i struktury chromosomów w komórkach płodu (czyli oznaczenie i ocena kariotypu płodu). Dokonuje się tego na podstawie badania chromosomów komórek płynu owodniowego, komórek trofoblastu, w pewnych przypadkach - komórek krwi pępowinowej. Postępowanie laboratoryjne jest w zasadzie niezależne od rodzaju badanych komórek i przebiega według następującego schematu: 1. Za pomocą jednej z metod pobiera się materiał do badań. 2. W.

,,Nie Lękajcie Się'' Zaufać Bogu - Onet.pl Blog

O planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zakłada m.in. wykluczenie z prawa tych wyjątków, które dopuszczają obecnie w Polsce aborcję. Autorzy projektu chcą także zmiany tytułu obowiązującej ustawy na: „O ochronie życia ludzkiego od poczęcia”.

Autorzy projektu podkreślają, że ludzkie życie, także w fazie prenatalnej, chroni konstytucja. Ich zdaniem zatem obecna ustawa, która dopuszcza przerywanie. Według organizacji pozarządowych broniących praw kobiet, rzeczywista liczba aborcji wykonywanych przez Polki każdego roku wynosi co najmniej 100 tys.

Projekt liberalizujący prawo aborcyjne złożył na początku lipca SLD. Zakłada prawo do aborcji do 12. tygodnia ciąży na wniosek kobiety, refundację zabiegu i środków antykoncepcyjnych, darmowe badania prenatalne i edukację seksualną w szkołach.Wielki Plan

I zobacz, że mam się dobrze" ;) Byłam po tym badaniu przez dłuższy czas bardzo wzruszona i przejęta.
Jutro czeka nas bardzo ważne USG "genetyczne", które oczacuje, jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia u Śliweczki poważnych wad genetycznych. Chyba jasne jest, jak bardzo się tego badania obawiam, zważywszy na mój wiek, to ryzyko jest jednak większe... Jeśli wyniki NT będzie wątpliwy, pewnie będą mnie czekać dalsze badania prenatalne, Pappa, może amniopunkcja... Tak bardzo chciałabym żeby pierwszy wynik okazał się pomyślny!
12:29, kudlata1
Link Dodaj komentarz »

aksamit blog

Jestem po wiśniówce, ale zwykle mało i rzadko piję. Czasy upijania się do nieprzytomności mam już za sobą.
-Czyli co-za rok emerytura? A ta psychoterapia jest w państwowej służbie zdrowia?
-Pojęcia nie mam. Podejrzewam, że jest w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.
-Jak to? Ja tam byłem na badaniach prenatalnych!
-Widocznie był pan w Instytucie Neurologii.
-Co pani opowiada? Bo się wkurzę! Nie wie pani co to są badania prenatalne? Proszę wsiąść do samochodu, bo musimy sobie to wyjaśnić.
-Wiem, ale psychiatria nie zajmuje się badaniami prenatalnymi. Tym może zajmować się neurologia - tak jak uszkodzeniami ukl. nerwowego płodu i skutkami aborcji, chociaż pierwszy raz o tym słyszę.
-Poruszyła pani trudny temat..

Ciąża

Uległy zniszczeniu. Terapia genowa umożliwi naprawę lub wymianę nieprawidłowych genów.

Komentarzy: 1 Badania prenatalne 2009-12-09
Kobietom po 35. roku życia proponuje się wykonanie badań prenatalnych, aby wykryć ewentualne wady wrodzone płodu. Badania dzieli się na nieinwazyjne (USG oraz badania krwi pobieranej od matki) i inwazyjne (biopsja trofoblastu, amniopunkcja, kordocenteza ). Badania nieinwazyjne są całkowicie bezpieczne dla matki i dziecka i można je wykonać w wielu miejscach. Badania inwazyjne niosą ryzyko utraty ciąży, ponieważ wiążą się.

A życie się toczy ...

Małą i potwierdziła ospę, dostałam smarowidła do smarowania i syrop na wyciszenie jakby za mocno się drapała. Pani doktor uspokoiła mnie że skoro chorowałam to nie ma żadnego dla nas niebezpieczeństwa. Maleństwo może spokonie sobie rosnać w moim brzuszku. Ale i tak już wiem że będę chciała zrobić badania prenatalne, co prawda nie takie inwazyjne ale wiem że jedna klinika ma bardzo dobry aparat usg i będe chciała sie tam wybrać, tym własnie usg może zrobić podstawowe badania prenatalne. 18 stycznia idę do mojego gin. i porozmawiam z nim o tym, tam potrzeba ponoć skierowanie. Chcę wiedzieć jak najwiecej o moim.